GARİP BİR EFSANE

tuncerr

Active member
Nuh peygamber tufandan sonra hayvanları ile Ağrı dağı eteklerinde yaşamaya başlar. Karınlarını doyurmak için civarda dolaşan hayvanlardan keçinin bir gün olağanüstü neşeli döndüğünü görür. Bu günlerce devam edince Nuh peygamber keçinin peşinden giderek bu durumun keçinin yediği bir meyveden kaynaklandığını keşfeder. Kendisi de bu meyveyi tadar ve hayatı pespembe gösteren üzüm suyunun müptelası olur.

Nuh peygamberi mutlu gören şeytan onun neşesini kıskanarak alevli nefesi ile asmaları kurutur. Nuh peygamber üzüntüsünden yataklara düşünce, şeytan insafa gelip bu meyveyi yeniden canlandırmak için ne yapılması gerektiğini söyler.

Eğer meyvenin kökü açılır ve 7 hayvanın kanı ile sulanırsa asma canlanacaktır. Aslan, kaplan, köpek, ayı, horoz, saksağan ve tilkiden oluşan kurbanlar seçilip, asmanın kökü kanları ile sulanır ve 1 yıl sonra bitki tekrar canlanır; yaprak ve meyve vermeye başlar.

Şarapla sarhoş olan insanların davranışları incelendiğinde bu 7 hayvan karakterini taşıyan tavırlar görülür.

Aslan gibi cesur, kaplan gibi yırtıcı, ayı gibi kuvvetli, köpek kadar kavgacı, horoz gibi gürültücü, tilki gibi kurnaz, saksağan gibi geveze olurlar....

tuncerr

Active member
EFTAL KARDEŞ MENBA.ORG DİYE BİR SİTE VAR
BEN ORDAN İNDİRMİŞİM
_________________________________________________eftal kardeş zaten ismindende anlaşılığı üzere garip bir efsane. Ben siteye tekrar girdim ama tatmin edici bir geçmişi yok.

tuncerr

Active member
kardeş ben site yöneticilerine bu konuyla ilgili mail attım. İnş. hikayenin kaynağı hakkında bilgi gelirse paylaşırız.

imported_eFTaL

Active member
abi bıraz detay sormamın nedeni hani konuda da geçiyor ya
şeytan insafa gelip bu meyveyi yenide n canlan dırmak için ne yapılması gerekt iğini söyle..
şeytan nasıl insafa gelıyor gıbı olaylar insanın kafasını karıştırıyor ve bır Peygamberın şeytanın sözünü dinlemesı olayları ..
bilmeyen birinin kafafını karıştırabılıyor.. Allah korusun inşallah ..
amin ..
saol abi ilgılendıgın için.._________________________________________________eevt abı bende alt kısımda o hata bıldır kısmını gördüm de o yüzden nerde diye sormuştum..
siz benden çok yaşayacaksınız inşallah ;)

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Garip Bir Efsane!

Nuh peygamber tufandan sonra hayvanları ile Ağrı dağı eteklerinde yaşamaya başlar. Karınlarını doyurmak için civarda dolaşan hayvanlardan keçinin bir gün olağanüstü neşeli döndüğünü görür. Bu günlerce devam edince Nuh peygamber keçinin peşinden giderek bu durumun keçinin yediği bir meyveden kaynaklandığını keşfeder. Kendisi de bu meyveyi tadar ve hayatı pespembe gösteren üzüm suyunun müptelası olur.

Nuh peygamberi mutlu gören şeytan onun neşesini kıskanarak alevli nefesi ile asmaları kurutur. Nuh peygamber üzüntüsünden yataklara düşünce, şeytan insafa gelip bu meyveyi yeniden canlandırmak için ne yapılması gerektiğini söyler.

Eğer meyvenin kökü açılır ve 7 hayvanın kanı ile sulanırsa asma canlanacaktır. Aslan, kaplan, köpek, ayı, horoz, saksağan ve tilkiden oluşan kurbanlar seçilip, asmanın kökü kanları ile sulanır ve 1 yıl sonra bitki tekrar canlanır; yaprak ve meyve vermeye başlar.

Şarapla sarhoş olan insanların davranışları incelendiğinde bu 7 hayvan karakterini taşıyan tavırlar görülür.

Aslan gibi cesur, kaplan gibi yırtıcı, ayı gibi kuvvetli, köpek kadar kavgacı, horoz gibi gürültücü, tilki gibi kurnaz, saksağan gibi geveze olurlar....

Düşünmeye değer bir Efsane, sizce de Öyle Değil mi? ...