Hey Koyunlar !!!

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Koyun lafına belki birileri alınacak ama zahmet etmesin ...

Evet bin yıla yakın kardesana yasayan bir milleti ; dün türk, kürt diye ayıran bir zihniyet, bugun aynı ülkeyi ve vatanı cumhuriyetci , laikci ve şeriatcı , irticacı diye ayırmaya calısıyor . Ne hazindir ki KOYUNLAR sürü ile o gruba ilhak oluyor.

Alınmak ?... ben daha çok bu uslubu yakıştıramadım sizlere.Karşıdakiler yanlış yapabilir ama her yanlış yapana bir lakap taksak ,yada bir benzetme içine girsek ne kadar doğru olaki...?

Sergerdan

Well-known member
ramazan7cg1.gif

BİZ DİNİMİZİ YAYALIM BU SORUNLAR 'MÜMİNİN FERASETİYLE' KAYBOLUR İNŞ.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Menba ' Alıntı:
Alınmak ?... ben daha çok bu uslubu yakıştıramadım sizlere.Karşıdakiler yanlış yapabilir ama her yanlış yapana bir lakap taksak ,yada bir benzetme içine girsek ne kadar doğru olaki...?

Neden mesela sizce ne demeliyim onlara ?

T@LH@ ' Alıntı:
Neden mesela sizce ne demeliyim onlara ?
Hz. Peygamber (s.a.s) "Din kardeşini, bir suçundan dolayı ayıplayan kimse, o suçu kendisi de işlemedikçe ölmez" (Tirmizî, Kıyamet, 53) buyurarak, müslümanların, hatalarından dolayı birbirlerini kınamaları ve hor görmelerinin, kendileri için ne derece kötü bir sonuca yol açtığına dikkat çekmiştir.Ve bu şahıslar bizim din kardeşlerimiz ,bizim insanlarımız.
Hani bi şiarımız vardı; Bizim husumete vaktimiz yok,Bizler muhabbet fedaileriyiz.Yada dövene elsiz ,sövene dilsiz ,gönül koyana gönülsüz gerek diye .Bize öğretilenler bunlar ve bu sebeplerden ötürü karşımızdakilere hoş olmayan kelimeler kullanmak abesiyet teşkil eder.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Menba ' Alıntı:
Hz. Peygamber (s.a.s) "Din kardeşini, bir suçundan dolayı ayıplayan kimse, o suçu kendisi de işlemedikçe ölmez" (Tirmizî, Kıyamet, 53) buyurarak, müslümanların, hatalarından dolayı birbirlerini kınamaları ve hor görmelerinin, kendileri için ne derece kötü bir sonuca yol açtığına dikkat çekmiştir.Ve bu şahıslar bizim din kardeşlerimiz ,bizim insanlarımız.
Hani bi şiarımız vardı; Bizim husumete vaktimiz yok,Bizler muhabbet fedaileriyiz.Yada dövene elsiz ,sövene dilsiz ,gönül koyana gönülsüz gerek diye .Bize öğretilenler bunlar ve bu sebeplerden ötürü karşımızdakilere hoş olmayan kelimeler kullanmak abesiyet teşkil eder.

iyiya bende size soruyorum hangi kelime sizce daha uygun sölermisiniz ?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
İkinci olarak sizin mutaala ettiğiniz bu hadise dini yasayan mümin veya yasamasa bile islama hiaf olmayan için gecerlidir. Ama göz var nizam var koyun olanların dillerindeki turkuyu ellerindeki pankartları sölememe gerek yok sanırım...

Sorarım size Allah var diceksiniz inandım ve itaat ettim diceksiniz sonra da bu davaya karsı mucadele edenelerin peşinden gideceksiniz yahu koyun değilde ne denir bunlara ?

Azcık mantıklı olunuz. Konuyu carpıtmak yerine daha kıvrak düşünmenizi ümid ederiz...

T@LH@ ' Alıntı:
iyiya bende size soruyorum hangi kelime sizce daha uygun sölermisiniz ?
yani karşıt görüşlüler diye illaki aşağılayıcı bir kelimeylemi belirteceksiniz onları? .Evet birilerinin birilerinin arkasından gitmesi size onlara hakaret hakkı tanımıyor .Onların taraftarı ,yada savunucusu değilim .Sadece yaratılanı Yaratandan ötürü sevme felsefesine ters buldum yaklaşımınızı ve TEMSİL keyfiyetinde olan insanların bu şeylere daha fazla dikkat etmeleri gerektiğine inancımdan dolayı belirtmiştim kullandığınız kelimenin uygunsuzluğunu.yazdığım şeylerin değerlendirmesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz fakat kendi şahsi düşüncelerinizden ziyade temsil ettiğiniz davanın kriterlerine göre değerlendirin.. vesselam

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Menba ' Alıntı:
yani karşıt görüşlüler diye illaki aşağılayıcı bir kelimeylemi belirteceksiniz onları? .Evet birilerinin birilerinin arkasından gitmesi size onlara hakaret hakkı tanımıyor .Onların taraftarı ,yada savunucusu değilim .Sadece yaratılanı Yaratandan ötürü sevme felsefesine ters buldum yaklaşımınızı ve TEMSİL keyfiyetinde olan insanların bu şeylere daha fazla dikkat etmeleri gerektiğine inancımdan dolayı belirtmiştim kullandığınız kelimenin uygunsuzluğunu.yazdığım şeylerin değerlendirmesini istediğiniz gibi yapabilirsiniz fakat kendi şahsi düşüncelerinizden ziyade temsil ettiğiniz davanın kriterlerine göre değerlendirin.. vesselam

Neyse kardeşim siz haklısınız...

hknco

Well-known member
şimdi hemen mütala yapalım evet :

Mübarek abilerim eğer bu kişileri Ümmeti Muhammed müslüman dersek ve İnşallah öyle iseler bunlara koyun demek olmaz . Keza bakalım diyelim ki bu kişiler dün düşmanlarının yanında oluyorlar bilerek bu seferde koyun diyemeyiz zira koyuna hakaret olur ki mahşerde her bir koyun umum hakkını istemeye kalkarsa vay helimize ...

Biz en iyisi mümine yakışanı yapalım ,insan kendi kendine yani nefsine istediğini der .... Burda bile bir sınır var yani Allah cc yaratmış ,inşallah insan olmak ile şereflendirmiş ...yaradılanı sevlim yaradandan ötürü yunus misali .
Peki ya bu kişiler ne yaptıklarının farkında değilseler o zaman da şöyle diyoruz : Tarih gafillerle hayinleri aynı kefeye kor .
yazık Üzülmek lazım inşallah bu kardeşlerimizde bunu kavrar ve yanlış yaptıklarını anlayıp hatalarından dönerlerse şimdi o kardeşimize sen koyundun insan oldun mu diyelim :) zira koyun fena hayvan değildir . Bir kişiye aslanım derseniz alınamaz ya hani koyunları ben iyi bilirim baya çobanlık yaptım ,çok saf çok temiz hayvanlardır. hatta saflığın simgesidir koyunlar.

her ne ise ben başlıpı gördüm hitabı kendi üzerime alındım üzerimde çok koyunluk olduğu için baktım İnşallah Rabbim bizi günahlardan arındırır

Kaldıki bir kişiye hastasın hastasın desen hasta olmasa hasta olması muhtemeldir . Bir nevi dua niyetine geçer de o kişi belki hasta değilken hasta olur .EVET bize düşern de bence hüsnü zan edip bu kişilerin iyileşmesini dilemektir. Tabi bunu yaparkende uyanık olmak lazım yoksa husnu zan demek benim gibi :embarrassed: saf her şeye her söze inanan demek değildir.
Allah cc iman nuru ile kalpleri nurlandırmadıkça o kişide insanlık yönünden bir eksiklik muhakkak vardı.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Burada amma cok konuyu carpıtan felsefik demokrat var...
Birincisi Koyun kelimesi ile hayvan denilmemişdir. Koyundan maksad ve murad vardır ve onun için denmişdir. Türk mantilitesi kavramları ve fikirleri nasıl carpıtabiliyor helal olsun...

İbrahim Tatlıses bosuna demiyor Türkiyenin yarısı merinosdur diye...

þervan

Yeni Üye
''insanlar koyun olunca,kurtlarda çoban olmuş'' derler isteyen kişiler.
isteyenler istemekle kalıp , istemeyenler istememekle kalmayıp tezat durumlarına , tezatlılık payı önerisinde katkı sağlamaktan geri kalmıyor...

HaDiS

Active member
bence KOYUN kelimesine takılmayalım ve asıl oradiki acıklamaya dikkat edelim. ve orda kimseye denmiyor sadece benzetme bu kadar da uzatmayın inşAllah.

burak___

New member
yorum yapamadım nevzatt abi senin yuzunden yafs :D:D beni güldürdün Allah c.c senı guldursun inş :D:D:D koyun mubarek hayvan yazmıssın alınacak bı sey yok :D:D:D:D