Nevzatt eskılerden bır hatıra belkı hatırlarsın..

imported_eFTaL

Active member
4*** #islam kanalina giris yaptiniz.
4* Kanal basligi : 12 8,1 5 Kasim Pazar Gunu saat 13.00-18.00 arası Bahcelievler Yaren Cafede ( 0,4 www.cafeyaren.com 8,1) Sohbet.Net ailesi tanisma partisi vardir. Partiye giris 5 YTL olup tum kullanicilarimiz partiye davetlidir.
2* #islam ZaiL 1160851801 -
12-ChanServ- 4(#islam) 11,12Risale-i Nurun arkasında otuz üç âyât-ı Kur'aniye işârâtı ve Hazret-i İmam-ı Ali Radıyallahu Anh'ın üç kerâmât-ı gaybiye ile ihbârâtı ve Gavs-ı A'zâm'ın sarahate yakın şehâdeti var. Ona hücûm, bunlara hücûmdur. 0.4 Bediuzzaman Said Nursi R.a'
12-ChanServ- 4(#Sohbet) WwW.Sohbet.Net Irc.Sohbet.Net
<Nevzatt> Kim, su bulutlar sebebiyle bize yagmur yagdirildi derse o beni inkar etmis olur.
<Nevzatt> Kim de Allah'in fazli, ihsani, rahmeti sebebiyle bize yagmur yagdi, derse bana inanmis, yildizlari inkâr etmis olur."
<ReCM> Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berekatühü
<Nevzatt> Görülüyor ki Allah, söz söyleyenlerin sözlerine dikkat eder.
<Nevzatt> Hesabini ona göre sorar. Buradaki "yildiz" dan maksad, bulut rüzgâr ve yagmura sebep olan her seydir.
<Nevzatt> Hadis-i kudsiye göre "Allah, lütfü ve ihsani ile bize yagmur yagdirdi."
<Nevzatt> Dersen, ismini söylemedigin yildizi gizlemis, hakkini ketmetmis olursun fakat,
<nsz> selamün aleyküm
<Nevzatt> yildizlar sayesinde, dersen Allah'i gizlemis, kudretini, azametini, iradesini ortadan kaldirmis olursun.
<Nevzatt> Allah'in kudret ve ihsanini kaldirmak ne derece zorsa, sebepleri ortadan kaldirmak da o derece zordur.
<Nevzatt> Musa (A. S) göz agrisina yakalandi.
<Nevzatt> Yerdeki otlar dile gelerek, "Ya Nebiyellah, ben filan göz hastaligina devayim."
<Nevzatt> Aldi, kullandi ve sifa buldu. Bir daha agridi.
<Nevzatt> Otu kullandi ama bu defa sifa olmadi.
<Nevzatt> Rabbu Teala'ya niyaz etti:
<Nevzatt> Ya Rabbi, ot neden ikinci kullanisimda sifa olmadi?
<Nevzatt> Ya Musa, ben tebabeti insanlara bir ilim olarak armagan ettim.
<Nevzatt> Öylede, eczacilik, doktorluk bunun içindedir.
<nsz> aleyküm selam
<Nevzatt> Bu hastalikla eczaci, doktor ve bu sanayi kolunda çalisan insanlar rizik elde eder.
<Nevzatt> Ayrica, her bir sebebin kudreti tahtinda bir degeri, bir kiymeti vardir.
4*** ChanServ kanal modunu degistirdi #islam : +o Durendisane_Temayuller
<Nevzatt> Iste bundan dolayi bu asrin Müslümanlari maharet olan teknolojiyi ihmal etmistir.
<Nevzatt> Devris olmak "Hasbinallah..." demeyi gerektirir ama sebeplere yapismayi da elden birakmamak lazim gelir.
<Nevzatt> Müsebbib-i hakiki'ye yapisiyorum derken sebepleri de inkar edemesin.
<Nevzatt> Zira Allah sebepleri de halketmistir. Insan, sebeplerle Müsebbib-i hakiki arasinda seyr-i sülük ederek kemalatini ikmal eder.
<Nevzatt> Sebepleri ortadan kaldirdiginiz zaman aile hukuku, komsuluk hukuku... v.b. unutulu.
<Nevzatt> Har bir sebebi reddede reddede, sebepleri yaratan Allah'a kadar dil uzatmak bahtsizligi insanoglunun basina gelebilir.
<Nevzatt> Yirminci asirda geri kalisimizin asil sebebi, Allah'a takdis ve tazim ediyorum derken,
<Nevzatt> sebeplerin hükmüne riayet etmeyerek, tevekkül namiyla tembellige tutunmamiz,
<Nevzatt> kader namiyla da günaha dalmamizdir.
<Nevzatt> Adam hirsizlik yapar, zina eder, "Kaderim" der.
<Nevzatt> Senin kaderin bu degil. Allahu Teala, irade-i cüziye ile senin ihtiyarini eline vermistir.
<Nevzatt> Senin ihtiyarinla istemen, halkedilmesinin sebebidir. "Niyetim hasti" diyerek günahli bir isi helal sayamazsin.
<Nevzatt> Niyetin has olsaydi fiilin bozuk olmazdi. Güzel niyet güzel amele götürür.
<Nevzatt> Bozuk amel, bozuk niyetin mahsulüdür. Miskinlik .ve asilik kader degildir.
<Nevzatt> Müslüman gafil olmamalidir.
<Nevzatt> Keske bizde gaflet uykusu olmasaydi da, din ile teknolojiyi biz birlestirseydik.
<Nevzatt> Dünya muvacehesinde büyüklük mukayese edilirse, Müslümanin miraci yedi kat semaya kadar oldugu halde Amerikalinin ayi, evin bacasi sayilir.
<Nevzatt> Aya ilk ayak basan Amerikali, "Benim aya ilk adimim ama insanligin büyük adimi." Dedi.
<Nevzatt> Muhammed (S. A. V) Arsa, Kürsüye gitti. Aya gidenin adimi, onun yaninda karinca adimi degil.
<Nevzatt> Binlerce evliya, göz açip yumana kadar Mekke'ye gidip geliyor. (Daha bu roketler icad edilmedi.)
<Nevzatt> Biz, dinimizle kuvvet buluruz. Medeniyet, Mü'minin imanini kiliç gibi parlatir.
<Nevzatt> Gafilin kilicini kirar. Avrupa'da ne gördüysem benim dinimin verdigi haberleri hakikati.
<Nevzatt> Muhiddin Arabî Hazretleri sekizyüz sene önce buyurmus ki, "Demiri demire vur, ses uzaga gider.
<Nevzatt> Demirleri yola döse, uzak mesafe kisaya gelir." Telgraf ve tren raylarini haber vermis.
<Nevzatt> Bazi ihtarlar:
<Nevzatt> •Bir yede Allah'a âsî olduysan, ayni yerden ibadet ve taat yapmadan ayrilma.
<Nevzatt> Günahkarlik ettigin o yer, o toprak sana mahserde sahitlik eder.
<Nevzatt> •Güç hallerde bile bulunsan abdestini güzel al.
<Nevzatt> Yazin sicakta soguk suyla abdest alirken serinliginden lezzet almaktan sakin.
<mugo> biraz yavas,kacırıyruz
<Nevzatt> O zaman abdest yerine banyo yapmis sayilirsin.
<Nevzatt> Abdesti, serinlemek, kirlerini gidermek gibi beserî menfaatler için yaparsan, bu,
<Nevzatt> abdest olmaktan çikar.
<Nevzatt> Abdest alirken konusulmamahdir.
<Nevzatt> •Ten sana emanet oldugu gibi can da sana emanettir.Kendini öldürmeye kalmak tene hiyanet oldugu gibi cana da kati olur.
<Nevzatt> Çünkü can ve ten senin mülkiyetinde olmayip, emanettir.
<Nevzatt> Hesabi kitabi, muhasebesi Allah'in elindedir.
<Nevzatt> Sen onu, yedirmekle, giydirmekle, hayra götürüp serden kaçindirmakla mükellefsin.
<Nevzatt> •Insan nefsi cihad için halk-edilmistir. Güzelliklerle çirkin-liklerin bir arada
<Nevzatt> bulundurulmasi,sahibinin neyapacagini tayin içindir. Allah,
<Nevzatt> kulunun ne yapacagini elbette bilir ama kul, kendi kendine sahid olsun diye imtihana sokar
<Nevzatt> .
_________________________________________________ 4*** La kanal modunu degistirdi #islam : +b *!*@B5F504F2.5DF012A.918ECCE6.IP
4*** La kanal modunu degistirdi #islam : -o La
4*** mesut65 kanaldan Nevzatt tarafindan atildi. ( 5Zalimler icin Yasasın 4Cehennem 5!!! 12Musluman 10[ 7S 2cript 10])
<aybars82> ii yaptın nevzat abi
<semih23> iii yaptın nevzat abi
<aybars82> semih kardeşim nerden
<semih23> iii ki varsınız
<semih23> izmir kardeş
<Nevzatt> aybars82 lütfen özledn sorun
<aybars82> abi yazıyorum da cevap veren olmuyo
<aybars82> bende acemisiyim böyle chatlerin :)
<Nevzatt> cahat değil
<aybars82> kusura bakma
<Nevzatt> burası
<[_GoNuL_YaRaSi_]> SeLamunaLeYKum...
<Nevzatt> Aleykum Selam
<DeNiZ__> Aleykum Selam
<semih23> a.selam
<uqur`> a.s
<[_GoNuL_YaRaSi_]> naSıLSınız aRKaDasLaR
<Nevzatt> elh. siz
<uqur`> allah razı olsun siz
<mustafa_35> sa
<[_GoNuL_YaRaSi_]> aLLaHa SüKüR
<uqur`> a,s
<[_GoNuL_YaRaSi_]> iYim
<semih23> allah razı olsun
<[_GoNuL_YaRaSi_]> aLeYKumSeLam...
<semih23> siz
<[_GoNuL_YaRaSi_]> SaoL tşK
<semih23> a.selam
<nevale> s.a
<uqur`> a.s
<[_GoNuL_YaRaSi_]> aLLaHIn BeReKeTi Ve HuZuRu üStüNüze oLSun...
<semih23> cümlemizin
<uqur`> amin
<semih23> amin
<klima> sa
<semih23> a.selam
<klima> s.a
<Nevzatt> as
<La> a.Selam
<uqur`> a.s
<klima> nasılsınız
<DeNiZ__> Aleykum Selam
<uqur`> allah razı olsun siz
<Nevzatt> as
<semih23> iyi siz
4*** ilknur #islam kanalina girdi
<uqur`> nevzat abi buyrun
<uqur`> dinliyoruz inş
2*** firdevs sunucudan ayrildi ( 12 Türkçe mIRC => www.turkmirc.com )
4*** polis_tulin #islam kanalina girdi
<Nevzatt> Bugun allah icin ne yaptin??
<Nevzatt> ne kadar dusundurucu bir soz, yaptiysamda "Yaptim!" diyebilecek yuz
<Nevzatt> bulabilecekmiyim?
4*** alemdar_19 #islam kanalina girdi

Nevzatt

Well-known member
eskiler eskiler ah yemin abi ah _________________________________________________hep caht değil derdim patron bile chat dedi kapatıı