RİCA EDİYORUM..

molla_zehra

Well-known member
büyük bir imtihanla imtihan ediliyoruz. on aylık yeni evli ablam türüne pek rastlanmayan bir yumuşak doku kanserine yakalandı.içimizdeki "bize değil hep başkalarına olur" psikolojisi ablam Fetanet'te dahil hepimizi idarksizliğin girdabına aldı götürdü. şimdi içinden ameliyatla alınan 7 kiloluk devasa kitlenin ardından kemoterapi vs. tedavilere başlandı ve fakat doktorlar iyileşme ümidinin çok az olduğunu söylüyorlar.

Ablam ise durumun vehametinden haberdar değiil. Çektiği ısdırablar için "iyi huylusu bu kadarsa ki yemin ederim hiç bir ağrıya benzemiyor kötü huylu olanların yeri inşaallah cennettir kardeşim tahammül edilecek gibi değil " diyor. çoğu zaman sabrediyor bazen ısdırabın dayanılmaz olduğu anlarda ehli dünya neden ötenazi istiyor anladım bile diyor.

Biz ailece alt üst olduk işte tam burada imanımız olduğu için şükre bağladık. tek dünyalı bir mantığın bu ıstırabların ve gencecik ölümlerin karşısında tıkandıklarını düşünüp hayret ettik. iyi ki ahiret var dedik.. iyi ki var.. Bazen ağlarken dayanamıyor bizde onunla ağlıyoruz eyyub a.selamı hatırlattım sonra utandım. sapasağlam dipdiriyken ona sabret demeye utandım.. vücudundan sağına soluna sarkan torbalarla delik deşik olmuş vücuduna bakarken kendimden utanıyorum..

Hastalar risalesi bir hastalığa düçar olupta okuduğunda meğer ne çok acıtarak içini bir şeyler öğretirmiş.Nefsin bakmak istemediği o yüzden dardayken ıskaladığımız doğru bakıp canını acıtarak öğretişine şahit olduk. Aslında acınıp üzülecek olunanın ablam Fetanet değil belki bizim gibi keyfe keder yaşayanların olduğunu "idrak" ettik.. Yine de candan bir parçadır yürek dayanmıyor. Murad alamayışı yakıyor yürekleri.. Doktorlar umut kapısını kaparcasına cümleler kursalar da biz "çıkmayan candan ümit kesilmez" deyip sebeblere sarıldık. Hemde dört elle ve dört koldan..

Rica ediyorum tanımasanızda insanlıkta ve imanda bağınız bulunan bu kardeşinizi yani ablamı dualarınızda misafir eder misiniz?elvekil ve eşşafi olan allaha emanet olun.vesselam..

Sergerdan

Well-known member
Allah ablanıza ve size sabır versin.Ve hastalıgına karşılık günahlarına keffaret olsun,Allah ın izniyle şikayet etmemeye muvaffak olup şifa bulur inş.Herkes ablamıza dua etsin.

m_zor

New member
s.a ozge kardes yuce rabbım ablana sıhhat versın evet su bı gercek ki kim ne derse desın sıfa allahtan allahtan umıdını kesmeyecen ablan ıcın duacıyım kalbım sızınle bı an kendımı onun yerıne koydum kımın ne olacagı bılınmıyoo cektıgı sıkıntılar gunahlarına kefaret olur inşallah kardesım allah yardımcınız olsun dualarımla...

SaYa

Well-known member
RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN DUALARIMIZ ABLAN İÇİN İNŞ.
ÇEKTİĞİ GÜNAHLARINA KEFARETTİR İNŞ. ÜMİDİNİZİ YİTİRMEYİN

ErtgrL

Member
emrah ' Alıntı:
Allah ablanıza ve size sabır versin.Ve hastalıgına karşılık günahlarına keffaret olsun,Allah ın izniyle şikayet etmemeye muvaffak olup şifa bulur inş.Herkes ablamıza dua etsin.
m_zor ' Alıntı:
s.a ozge kardes yuce rabbım ablana sıhhat versın evet su bı gercek ki kim ne derse desın sıfa allahtan allahtan umıdını kesmeyecen ablan ıcın duacıyım kalbım sızınle bı an kendımı onun yerıne koydum kımın ne olacagı bılınmıyoo cektıgı sıkıntılar gunahlarına kefaret olur inşallah kardesım allah yardımcınız olsun dualarımla...
saya ' Alıntı:
RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN DUALARIMIZ ABLAN İÇİN İNŞ.
ÇEKTİĞİ GÜNAHLARINA KEFARETTİR İNŞ. ÜMİDİNİZİ YİTİRMEYİN

Dualarımız bundan sonra onun için inşallah.