Unutamadığımız Bayram anılarımız

teblið

Vefasýz
Efendim malum artık bayram atmosferine girdik..

Bayramlar sevinçtir ,heyecandır,mutluluktur,tebessümdür ..

Geçmişe dair unutamadığımız bayram anılarını paylaşalım istedim..Biraz mizahi tarzda ,biraz tebessüm havasında:)

İlk ben anlatayım;

Efendim benim çocukluğum dedemin yanında geçti..Doğuda ucra bir köyde büyüdüm..Serde yetimlik olunca ,Rahmetlik dedeme emanet edilip büyütüldümm ;

6 yaşlarında filan anca vardım;Yine böyle bir bayram akşamı ,uzanmıştım dedemin dizine ,Rahmetlik dedem bayramın önemini anlatıyordu bana;Öyle güzel anlatmıştı ki bende hayal gücümü kullanarak BAYRAMIN bir insan şeklinde tassaffur etmiştim :).Çocukluk işte;

Öyle çok merak ediyordum şu Bayram denen adamı..Soruyordum dedeme gece boyu..Dede bayram AMCA ne zaman gelecek bize..Dedem de sabırla cevaplıyordu çocukca sorularımı;

o gece heyecandan uyuyamamıştım..Sabahın erken saatlerinde köyün imamı dedemi namaza götürmek için kapımızı çaldı..

Tabi ilk önce ben koştum kapıya;Açtım adamı görünce çığlık çığlğa bağırdım sevinçle;

DEDE KOŞ BAYRAM GELDİ ,BAYRAM BİZE GELDİ DİYE :))

İmam efendide şaşırmıştı benim bu anormal tepkime..zavallı ne yapsın dedem ona anlatınca gerçeği oda gülümseyiP bana bayram harçlığı vermişti..

tabi büyüdük çe gerçek bayramın ne anlama geldiğini öğrendik..Ama ne yalan söyleyeyim aldığımı o bayram harçlığıyla ben o bayramcı amcayı çok sevmiştim:)))