Ne nur salkımısın, ne aşka ram olacak bir cansın!

Mustafa Cilasun

Well-known member
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit ruhumun daraldığını hissetsem, nefsimden mi acaba diye sual etsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar yüreğimi burkan hevesim varsa, o an vazgeçerek sahibime yönelsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklımı ve izanımı gönlümün firkatine, hasret çektiği o aşk-ı akideye sevketsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ölmeden mananın vecdinde nefeslensem cananın niyazını sevda için haketsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa başka zamanlardan kalan insanmıyım, neden bu kadar edebe muhtacım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet ben mazim için ve atimin serkeşliğinde inliyor bu gönlüm heran için için[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin berhudar olamıyor ruhum, inşiraha kavuşamıyor kalbim nasıl bir seçim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heran ağlıyor fersizleşen gözlerim aşkın sedasında yoksa yetim olan benmiyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi kefaret için vadettiğim uhtelerim, kurban olmak için çektiğim çilelerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhuma abat oluyor derdin rahmete inkişaf sunan badelerim, aşk-ı saiklerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin bir sual içinde nefesime şahitlik eden vicdani hallerim, susan çığlık benim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden tarumardır ve hatta borana ramdır bu hicran perdelerim gönül tellerim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Her ağacın gölsesine muhtaç olan melal-i sefilliğim ve tefekkür için gayretim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayret ettiren bazen kör kuyuları dahi özleten hissiyattan uzaklaşan hallerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yarabbi evet halkettiğin ruhumla nefsime sorumluluk yüklediğin bu hal benim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne cehennem ne cenneti dillerdiren rahmetin için değil hakkıyla kul olmak için[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şairin hülyasında, suskunlaşan hicranında evet, bir ahu figanın arı ve aşkı var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şayet edep insan için değilse bilmem ki mükellefiyet ne kadar ihsandır söyle yar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ha ne olur bir etrafına bak, kuruyor gönüller salkım saçak, aşkın bizarlığı yakar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dile gelen şu zemherinin lal olan halinde derin bir hüzün var bu akıl neye yarar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

GazeL

Member
Yarabbi evet halkettiğin ruhumla nefsime sorumluluk yüklediğin bu hal benim
Ne cehennem ne cenneti dillerdiren rahmetin için değil hakkıyla kul olmak için

Hakkıyla kul olabilirmiyiz ki bilmiyorum ama inşaallah Razı olduğu kullardan oluruz.Allah razı olsun.

Mustafa Cilasun

Well-known member
Cenabı Hak ve Takeddes hazretleri kalbinize inşirahı nasip eylesin...
Kalbi umutlarınız , sinenizin latifliğinde hiç tükenmesin, sürurla esinleşsin...
Hak derken, aşkın ülfetini zikrederken, hakikatin harını gönlünüzde nüveleştirsin.
Aşkı ve sevdayı ruhun senasında ki feyzin ulviyetiyle nasiplendirsin, gözyaşlarınız dinsin...
Amin...Müteşekkirim efendim...