Bilgisayarda Kitap Okumak İstiyorum Diyorsanız..

Bilgisayarda Kitap Okumak Ýstiyor musunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Bilgisayarda da artık dev arşivler kadar büyük bir kütüphane oluşturmak zor değil fakat okumak biraz problem olabiliyor uygun program bulanamaz ise.. Mesela Word dosyası, Not defteri, pdf uzantılı kitapları okumak biraz sıkıntılı olsa gerek...

Bilgisayarda Kitap Okumak İstiyorum Diyorsanız ama bilgisayarda okumanın zor olduğunu düşünüyorsanız yukarıdaki anketi lütfen doldurunuz.. Çoğunluğun olumlu cevap vermesi durumunda sürpriz bir programı sizlerle buluşturmak isterim...

Selam ve dua ile...

Sitemizin yeni yüzüyle kitap severlerin böyle güzel bir programla karşılaşması güzel bir tevafuk oldu . Programı indirme ve program hakkında bilgi için http://www.risaleforum.net/egitim-v...sil-okunulur-en-uygun-program-hangisidir.html adresine gidebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

evvab

Well-known member
haklı olduğunu biliyorum bardak can::dft001: ama benim gibi pc başında olmaktan hoşlananlar için güzel bir fırsat olur netten kitap okumak.Mesela ben daha önceleri bu kadar risale okumuyordum ama burayı tanıyınca haftada en azından 3 veya 4 dersi netten takip edip okuyorum.kitapda neden olmasın.:021::021:

GuL-i YaReN

Well-known member
Istiyoruz, istiyoruz, istiyoruz...
ALLAh(c.c) razi olsun abi çok guzel bir insiyatif almissiniz, tebrikler:)

Bu arada bir kitap adi vermek istiyorum size, eger varsa bana gondermenizi isteyecektim mumkunse tabi:)

Kitap adi: Su üstüne yazi yazmak. Yazar: Muhyiddin Sekur.

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Istiyoruz, istiyoruz, istiyoruz...
ALLAh(c.c) razi olsun abi çok guzel bir insiyatif almissiniz, tebrikler:)

Bu arada bir kitap adi vermek istiyorum size, eger varsa bana gondermenizi isteyecektim mumkunse tabi:)

Kitap adi: Su üstüne yazi yazmak. Yazar: Muhyiddin Sekur.

İstediğiniz eser için link http://www.risaleforum.net/egitim-v...itap-isteklerinizi-buraya-yazabilirsiniz.html adresinde. Oradan ulaşabilirsiniz. Ve diğer e-kitap isteklerinizi oraya yazabilirsiniz. bir de e-kitap okuma programını Kütüphane bölümüne ekledim. Oradan indirebilir ve daha rahat kitap okuyabilirsiniz.

Selam ve dua ile...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ebrar172

Well-known member
wAllahi neden olmasın
daha evvel netten hiç kitap okumadım , ve netten okumak yorucu gibi gelir bana hep fakat şunuda göz ardı etmemek lazım hepimiz netten sürekli olarak birşeyler okuyoruz...
gazete , dergi , makaleler vs. vs.
kitap olunca mesele evet insan biraz çekingen kalıyor sanki aynı lezzeti vermezmiş hissiyatıyla ama denemekte fayda var...:)

hem kitap fiyatlarıda ortada ayda ancak bir en fazla iki kitap alabiliyorken bu sistemle okumak isteyipte okuyamadığımız birsürü eseride okumuş oluruz...belki severiz bile kimbilir...

teşekkürler dervişane...
önce bir deneyelim daha sonra fikirlerimizi yazarız...

selamlar...

Rabiaa

Yeni Üye
merhaba,böyle bir program olduğunu ilk defa duyuyorum.programın ismini yayınlarsanız seviniriz.Böylece daha çok kitap okuyabiliriz.Zaten vaktimizin çoğunu bilgisayarda geçiren bir nesiliz.Bir günde onlarca makale okuyoruz,elbette kitapta okuyabiliriz,denemekte fayda olacağı kanaatindeyim.teşekkürler,,

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Mobipocket Reader Desktop 6.2

merhaba,böyle bir program olduğunu ilk defa duyuyorum.programın ismini yayınlarsanız seviniriz.Böylece daha çok kitap okuyabiliriz.Zaten vaktimizin çoğunu bilgisayarda geçiren bir nesiliz.Bir günde onlarca makale okuyoruz,elbette kitapta okuyabiliriz,denemekte fayda olacağı kanaatindeyim.teşekkürler,,

genc_kalem kardeşimizin programını bilemem ama size şöyle bir program önerebilirim :

Bu program ile hem online kütüphaneden kitap okumanız mümkün hemde bilgisayarınızda bulunan çeşitli formattaki kitapları okuyabilirsiniz :

Mobipocket Reader Desktop 6.2
The best digital bookshelf - now even better

İndirmek İçin Tıklayınız Download

İndirmek İçin Tıklayınız Download

Kurmak, düzenlemek, okuma ve tüm eBook kütüphanesi açıklama kolay yolu, hoş geldiniz . Windows PC Mobipocket eBook Reader ücretsiz ve # 1 online ebookstore kullanarak e-kitaplar, RSS eNews ve sistem sayesinde kütüphane kurmak.

mobinews.jpg

RSS eNews "Gazete" görünümü
bookshelf.jpg

EBook kütüphane "Ahşap kitaplık" görünümü

library2.jpg

Dijital içerik Tüm Dijital Metin Bir Yer

Tüm e-kitaplar, eNews ve kendi kendine basılan sistem sayesinde bilgisayarınızda saklayın. Bilgisayarınızdan Mobi formatında eBooks Download favori ebookstores akıllı telefon, PDA, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınızda okumak için. Kendi yayınlanan içerik ve belgeler de ekleyin. Günlük olarak güncellenmektedir RSS eNews abone olun ve her zaman onları okumak herhangi bir mobil cihaz . Hepsi bir yerde. Yönetim ve Organize: Listeler, Tavsiyeleri, Anında Arama Okuma ...

Mobipocket eBook okuyucu ile veya ruh haline uygun kütüphane dijital kitap okuma listeleri oluşturmak. (Meta verilerini düzenleme başlık, yazar, tür, her başlık için yayıncı ,....). Özel değerlendirme ilişkilendirin. Filtre, taramak ve anında kütüphanede herhangi bir eBook bulmak için yerleşik arama motoru kullanabilirsiniz. Son sürümü artık saniyeler içinde herhangi bir kitap bulmasına yardımcı olmak için gelişmiş filtreleme ve görüntüleme seçenekleri içerir. Bir kez onu bulmak, masaüstünüzde okumak ya da göndermek için herhangi bir mobil cihaza tek bir tıklamayla.

library1.jpg

Kütüphane Ayrıntılı görünüm

send.jpg

Kitaplarınızı göndermek için bir aygıtı bağlayın
Cep okuma cihazı eBooks okuyun: Sync ve
Connect , akıllı telefon, böğürtlen veya PDA masaüstü bilgisayar ve transfer için herhangi bir eBook tıklatın . Mobipocket eBook Reader el tanır ve kitap gönderme basit 1-click yapar. En son USB 2.0 teknolojisi sayesinde, tipik bir eBook aktarmak için en az 8 saniye sürer. Mobipocket eBook Reader da mobil cihazınıza otomatik olarak çıkarılabilir kartları algılar ve sizin için en iyi yer için eBook göndermek için seçer. Dahası, eNews ve tüm Açıklamalar aynı anda senkronize edilir. Notlarınızı tekrar gevşek asla.
library6.gif

Annotate vurgulayın, yer imi ...

Annotate & Vurgu: Kitap , Imi, herhangi bir eBook herhangi bir bölümünü vurgulamak açıklama ve Mobipocket eBook okuyucu yüklü olan her cihazda ek açıklama payı: bağlayabilir ve tüm ek açıklamaları senkronize olacak. Aynı zamanda okuma cihazı ve bilgisayarınızda ek not ekleyebilir ve silebilirsiniz. Mobipocket eBook Reader değişikliklerin izini kaybetmeye asla ve daima güncel notlar emin olun en güncel hale getirecek. Ayrıca, uygun bir paneli size E-kitap okurken tüm Açıklamalarınız dolaşabilirsiniz. Tek bir tıklama ile ilgili açıklamalı bir kitap bölümüne geç. Hatta iki eBooks arasında kendi özel köprüler oluşturabilirsiniz!

options.gif

Okuma deneyimi özelleştirin

Ekran Okuma Deneyimi: kağıttan daha iyi
Kağıt arka sayfa boyutu, tam genişliğinde ekran, 2 veya 3 sütun ekran okuma deneyimi özelleştirin. Yeni sürüm, en iyi okunabilirlik için sütun boyutunu otomatik olarak seçecek bir oto-sütun düzeni bile içerir. Font boyutu, arka plan rengini özelleştirin. Tamamen sürükleyici bir okuma deneyimi için tam ekran modu ve Microsoft ClearType altpiksel font oluşturma kullanın. Bir tuşa basma veya fareye dokunun sayfalarını açın, ya da sayfaları açmak için çok tembel bile AutoScroll özelliğini kullanabilirsiniz! Tablet PC ya da mobil cihazınıza dönüştürmek için ekran yönünü değiştirin mükemmel bir mobil okuma cihazı .

read1.gif
read2.gif
read3.gif
read4.gif
Mobipocker Okuyucu: multi-sütun düzeni seçenekleri

Kişisel eDoc Yayıncılık: Beyond eBooks

Bu 250 sayfalık PDF formatında teknik manuel kaydırma bıktınız mı? Biz cevap var. Sürükle ve Okuyucu Masaüstü içine bırakın ve okumaya herhangi bir mobil cihaz . Ayrıca Word, Excel, PowerPoint ve RTF TXT dosyaları de dahil olmak üzere Microsoft Office dosyaları için çalışır. Bir ebook veya en iyi yemek tarifleri içine favori şarkı sözleri derleyebilirsiniz.

multidic.jpg

Bir kerede tüm sözlükler Arama

Bir Sözlük, tüm uygulama Arama'yı tıklatın: Dijital Çünkü Herhangi bir kelime Tüm sözlükler bir kerede bakmak için tıklayın. Türleri formları otomatik olarak tanınır: örneğin "getirmek için" konjugasyon "getirdi". : Biz yetkili kaynaklardan elektronik sözlükler en geniş online seçim var Oxford , Longman , Merriam Webster ve daha fazlası . Ile iki dilli sözlükler , hatta ağır bir kağıt Sözlük ile sonsuz thumbing olmadan yabancı bir dilde okuyabilirsiniz.
Daha da iyisi: Okuyucu 6 ile, tüm Windows uygulamalarında arama fonksiyonu aktif hale getirebilirsiniz. Bu fransız web sitesi, en son yayın ve Fransızca dersleri anıları hakkında ne diyor uzak bilmeniz gerekiyorsa, Reader 6 yardımcı olabilir. Sadece web tarayıcınız sözcüğü seçin ve Mobipocket sıcak tuşuna basın. Mobipocket sözlükler Tüm Maçlar anında görünecektir.

Multi-Sözlük arama: zihninizi geçen bir kelime arama istiyorsanız, Reader 6 şimdi tek bir ekrandan tüm sözlükler için uygun bir erişim sunuyor. Tüm dillerde eşleşmeleri ve hatta Sözlük destekliyorsa, yazım denetimi sağlayacaktır. Bu sözlükler tek bir yerde toplama erişim ve hepsini aynı anda arama yapmak için en iyi yoldur.

diclookup.gif

Ne okuyorsunuz bir sözcük Arama

Orjinal içerik ve kaynak için tıklayınız..

idoo47

Yeni Üye
selamün aleyküm arkadaşlar ben bilgisayarımdan kitap okumak istiyorum böyle bi olanak varmı veya bana yardımcı olabilirmisiniz.... teşekkürler... selametle

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Programın Adı : Jimisoft Reader

indirmek için
; JMReader 4.1 - Güvenli innDirme Sayfasi - innDir.com -

Programın Özellikleri :

*Windows dosya gezgini gibi kitap dosyalarına göz atabilir ve uygun dosyaları saptayabilir.
*
Kopyalama, yapıştırma, silme, yeniden adlandırma gibi işlemler yanında sürükle-bırak desteği de mevcuttur.

*TXT, HTM, HTML, ZIP, RAR dosyalarından okuma yapabilir.
Gerçek bir kitap gibi arayüze sahip olduğundan, kullanıcı 'bilgisayardan kitap okuduğu' hissine kapılmaz.

*Okuma rahatı için kitap yazı tipi düzenlenebilir.

*Çeşitli seçenekler mevcuttur: Kağıdın rengi, yazı tipi, renk, sayfa başlığı, kenarlık gibi.

*Kullanıcı kitaptaki metni vurgulamak için ya da kaldığı yerden devam etmek için farklı renkte işaretleme yapabilir.

*HTML dosyalarını otomatik olarak işlemden geçirip, tanıyabilir.
Kullanıcı kitaptan alıntı yapabilir ya da kart okuyucu aracı kullanarak yazdırabilir.

*Hızlı okuma yapanların okuma düzeyini geliştirebilir.

*Çeşitli kısayollar mevcuttur.

*Ücretsiz

Aşama 1 :

Program bilgisayara indirildikten sonra çalıştır a tıklanarak programın bilgisayara yüklenmesi sağlanır.

Program yüklendikten sonra sayfa kendiliğinden açılacaktır. Yan taraftaki dosyalar yardım ve program tanıtımı için eklenmiş okunabilir dosyalardır. Birine tıklayarak kitap okuma temasını görebilirsiniz.

Aşama 2 :

Eserin burada okunabilmesi için txt. ya da htm uzantılı olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için pdf ya da doc uzantılı bir eserdeki yazıları kopyalarak bir not defteri açın ve yapıştırıp kaydedin. txt. uzantılı dosya artık oluşmuştur. Daha sonra programı tekrar açıp dosya aç ikonu ile dosyayı açın kitap okunacak formata gelmiştir.

İstediğiniz bir eser olursa E-kitap İsteklerinizi Buraya Yazabilirsiniz - Bediuzzaman Said Nursi | Risale-i Nur Külliyatı | Nur Talebeleri konusuna yazarsanız eser bulunduğu taktirde kitap, okuma formatına çevrilmiş olarak gönderilecektir.Sizin Jm Reader ikonuna sürüklemeniz yeterli olacaktır.

Selam ve dua ile...

Bunun aslında çok güzel bir hizmet olacağını düşünüyorum .Sonuçta ciltlerce kitabı bir ekrana sığdırmak ve onunda taşınabilir özellikte olması oldukça cazip,bilgiye ulaşım noktasında.Ancak kitapla başbaşa kalmak kadar güzel olacağını düşünmüyorum ve ayrıca insanlar radyasyona da o kadar maruz bir yaşantı içerisindeyken ekstra olarak saatlerimi sağlığımı kötü bir şekilde etkileyen bir cihaz karşısında geçirmezdim heralde.Tabi ki düşünüp emek harcayarak bu hizmete adım atanlardan Allah razı olsun