Mahmut Göksu: Vakıf hizmetleri bir sevdadır

HaberRss

Haber Robotu
mahmutgoksu.jpg
Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Yeni Dünya Vakfı (YDV) yaklaşık bir ay önce Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından hizmete açılan Cağaloğlu’daki tarihi mekanda ilk iftarını verdi.200 kişinin katıldığı tarihi Hadım Hasan Paşa Medresesi'nde düzenlenen iftara İstanbul AK parti Milletvekili A. Baha Öğütgen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sabri Kaya, İlim Yayma Cemiyeti Genel Müdürü Mesut Tan, İslami İlimler Araştırma Vakfı Genel Müdürü Ahmet yıldız, AK Parti Fatih İlçe Başkanı A.Hamdi Görk, THY Uçak bakım Daire Başkanı Hüseyin Sağlam, THY İletişim Daire Başkanı Zeki Çukur, Türkiye Yemek Sanayicilik Federasyonu Başkanı Hüseyin Bozdağ, Darülaceze Müessese Daire Başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, YDV Ankara Şube Başkanı Ali Tokgöz, YDV’nın kurucu üyeleri, Adıyamanlılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda siyasetçi, bürokrat, işadamı ve STK Başkanları katıldı.İftar programının açılış konuşmasını yapan Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu, iftara katılan davetlilere vakfın bulunduğu mekan olan tarihi Hadım Hasan Paşa Medresesi ile ilgili bilgiler verdi. Vakıf Genel Merkezinin Restorasyon çalışmalarında emeği geçen başta İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine, Fatih Belediyesine, Vakıflar Genel Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul’un güzide bir merkezinde vakfımızın genel merkezinin olması bana göre bir ayrıcalıktır. İlk kez bir Ramazan ayında bu tarihi ve kültürün harman olduğu bir mekanın gölgesinde değerli insanları ağırlamaktan son derece onur duyduk. Bana göre vakıf hizmetleriyle yaşamak ayrı bir zevktir. Daha çok insanların elinden tutup kaldırabilmek için bir takım hayallerin kurulması lazım. Biz şuna inanıyoruz bir insanın kurtuluşu insanlığın kurtuluşu kadar önemlidir. Bu amaç doğrultusunda her yıl yüzlerce öğrencilerimize öğrenim bursu vererek insan’a ve insanlığa hizmet etmeye çalışıyoruz. Çünkü vakıf hizmetleri bir sevdadır, bu sevdaya sahip çıkan herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi. İstanbul AK parti Milletvekili A. Baha Öğütgen, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sabri Kaya, AK Parti Fatih İlçe Başkanı A.Hamdi Görk, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise birer selamlama konuşması yaparak, bu güzel mekânda değerli insanları bir araya getirmesine vesile olan Yeni Dünya Vakfı başkan ve yöneticilerine teşekkür ettiler.

Devami...