Bir gönül için bin özür dilerim

HaberRss

Haber Robotu
mutlu.jpg
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili özeleştiride bulundu ve şiddete karışmayan göstericilerden özür diledi. Geceleri iki saat dahi uyuyamadığını belirten Vali Mutlu, gençlere dertleşme çağrısı yaptı: “Her birey bizim için değerli ve özeldir.”Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir ‘özür açıklaması’ da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’dan geldi: “Yaşanan olaylar içinde zaman zaman görülen ferdî hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir. Bir gönül için bin özür dilerim.” Vali Mutlu, bu açıklamayı Twit-ter’daki hesabından yaptı. Gece boyunca iki saat bile uyuyamadığını belirten Mutlu, “Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı’nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım.” mesajını paylaştı. Ardından, “Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.” sözleriyle şiddet eylemlerine karışmayanlara seslendi. Vali Mutlu, her ferdin kendileri için özel ve değerli olduğunu vurguladı. “Anlaşsak da anlaşmasak da bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır.” ifadelerini kullandı. Gençlere dertleşme çağrısı yaparak şöyle devam etti: “Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı’nın gençleriyle yapmak istiyorum. Gençler, Gezi Parkı’nda kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış, doğru mu? Aranızda olmak isterdim.”

Devami...