zümrüt yeşili trabzonum...

ebrar172

Well-known member
725.jpg
burası trabzon barosunun geceleri muhteşem görüntüsü..

ebrar172

Well-known member
vede denizlerin en hırçını karadeniz..ve hiç eksik olmayan yunuslarımız..sabahları işe giderken sabahın 6 sında size eşlik ederler..onları seyretmek ne demektir keşke anlatabilseydim...
746.jpg

huve

Well-known member
Trabzon'a gezi yapmayı düşünüyoruz;
nereleri gezeceğimiz şimdiden kafamda şekilendi :)
çok güzel mekanlar, Allah razı olsun.

Benim memleketim sadece bir ay kadar yeşildir,
onu da gören cennetlik olur :)
çok gitmesem de yeşil ve mavinin içiçe olduğu bir yer olsun isterdm
Neyse ne yapalım, Türkiye bütün illeriyle bizim de memleketimiz diyelim de o nazarla bakalım :)

GuLSerbeti

Well-known member
icim gidiyor, Turkiyemin her karesine...:( bir gun gezmek nasip olurmuki bu dunya cennetini... diye dusunmeden edemiyorum, nasipte vardir diyelim ins.:)

ebrar fotograflar cok guzel...tesekkurler paylastigin icin..

turkuaz

Active member
...Bu görüntüler çok hoş;ellerinize sağlık...2 sene ewwel Karadeniz'e i gezi yapılmıştı;o zaman her yeri görme fırsatım olmuştu...Bir de Uzungöl'ünüz war;oraya da bayılmıştım,çewresine kurulan ahşap oteller,bulutların çewreyi kaplaması...gerçekten çok farklı bi doğası war Karadeniz'in...

ebrar172

Well-known member
buyrun hem uzungölün tüm açıları vede sümela..bunlar benim çekimim değil fakat gittiğim heryeri o andaymışım gibi buraya aktarıyor...uzungöle gitmeyi düşünen arkadaşlar varsa otel ve bungalovlar çok kaliteli vede fiyatlar uygun ..yalnız gitmeden rezervasyon yaptırırsanız daha iyi olur yaz ayları fuul oluyor...

762.jpg

764.jpg

765.jpg

766.jpg

774.jpg

776.jpg

güzeller güzeli memleketim...
dumanlı ; yeşil gözlü,masmavi saçlı masal diyarım.....

ebrar172

Well-known member
zümrüt gözlü memleketimin resimlerine devam...

burası boztepe...
boztepe_02.jpg

gülbahar hatun camii...

1.jpg

memiş ağa konağı...

1.jpg

1.jpg

kayabaşı yaylası oraya çıktığınızda oksijenden resmen sarhoş oluyosunuz acaip biryer...

5.jpg

4.jpg

burasıda çalköy mağarası...

5.jpg

burasıda tarihi ortahisar...evleri meşhurdur...

4.jpg

5.jpg

2.jpg

FaKiR

Meþveret Bþk.
buyrun hem uzungölün tüm açıları vede sümela..bunlar benim çekimim değil fakat gittiğim heryeri o andaymışım gibi buraya aktarıyor...uzungöle gitmeyi düşünen arkadaşlar varsa otel ve bungalovlar çok kaliteli vede fiyatlar uygun ..yalnız gitmeden rezervasyon yaptırırsanız daha iyi olur yaz ayları fuul oluyor...

quote]

:eek::eek::eek:
ebrar bizi otele gondermeyi dusunmusyorsun herhalde,
banane ben gelip sizde kalicam:)

ebrar172

Well-known member

quote]

:eek::eek::eek:
ebrar bizi otele gondermeyi dusunmusyorsun herhalde,
banane ben gelip sizde kalicam:)

benim trabzonda evim yok feza...ama annemin var ;hemde çok güzel bir sitede hem deniz hem dağ manzaralı düşün artık...fakat tatile gittiğimizde evde kalmaya pek fırsat olmuyo genelde bizde uzungöle gidince bungalovlarda kalıyoruz yaylalarda desen hepsinde konaklama yerleri güzel temiz...canım benim sen gel yan bungalovuda sana ayırtırım...:):)

ýþýkk

Well-known member
voaaavvvv!!! eyvallah ya neredeyse oraları gezdim gibi:) rabbim ne muhteşem yaratmış Türkiyemin, canım ülkemin heryeri harika trabzonda bu harikalıktan bir katre işte emeğine sağlık Allah(cc) razı olsun

ebrar172

Well-known member
mevzu trabzon olunca bende 1-2 resim koymak istedim :D

Laz usulu yazlık camii

18.jpg

buna yorum yapmaya gerek yok

made in trabzon :p

bak şimdi Merih o cami bizim yaylanın camisi tam resmini seçmissiniz...fakat o caminin hikayesi farklı...yani sizin zannetiğiniz gibi bir laz tuhaflığı değil...:p

ayrıca yaz aylarında bizim yayla o kadar kalabalık olurki değil cami yaylanın bütünü insan seli halinde cuma namazına durur...o resimdeki camide yer kapmak varya ohoooo fenerbahçe stadından tribün bilet bulmak gibi bişeydir..anlayın artık..:D:D:D

ikinci resim için bişeyt demiyorum o binanın karadenizde olduğu ne malum...diyelimki orada ben laz olmayıpta ne tuhaflıklar yapanları bilirim...ustanın hiçmi kabahati yok ayrıca...:p:p:)