GuLSerbeti

Well-known member
aman abi neler söylüyorsunz zinhar günah:005:

burda konuşulmuyor böyle konular:033: sonra hayret ediliyor siz ihl li misinz ilahiyatlı mısınz diye:001: gizli gizliiiiiii.......:017: derin İHL..... baron GuLSerbeti:005:

Anlamadim ya, simdi bu kokteyl masraflarini baron mu karsiliyor anlamina geliyor... :D ne diyosun Hanne acik konus.. :031::005:

Yeltegiyan

Elfidam
Anlamadim ya, simdi bu kokteyl masraflarini baron mu karsiliyor anlamina geliyor... :D ne diyosun Hanne acik konus.. :031::005:

:gül::gül::gül: önce sinirinizi alıyım....

olur mu başkanım:028:
biz hallederiz maddi konuları siz emir verin yeter:015: :017:

ama beni bilahere görebilirsiniz...:033: eee bu zamanda baron olmak kolay değil sizi baron ilan ettiysek bir bedeli olmalı:005:

guftepira

Well-known member
yâ cübbeli huzeyfe yeltegiyan,
allah seni "kavuştursun" kardeşim.

yalnızmıyım demişsin, biz okuyamadık ilahiyat ama
hep içimizde büyüdü o sıralarda olamamak..

maddeten olmasada manen yanındayız aziz kardeşim.

vesselam.

Yeltegiyan

Elfidam
yâ cübbeli huzeyfe yeltegiyan,
allah seni "kavuştursun" kardeşim.

yalnızmıyım demişsin, biz okuyamadık ilahiyat ama
hep içimizde büyüdü o sıralarda olamamak..

maddeten olmasada manen yanındayız aziz kardeşim.

vesselam.

aminnn Allah razı olsun:);)

hayırlısı bizim fahri ilahiyatlılara İHL lilere de ihtiyacımız var....:)

madden manen her türlü kabul hoşgeldiniz:021:

nurunalanur

Well-known member
aman kardeşcek la tahzen:) karınca misali gitmesekte o yolda olmak yeter ölürsek de o istekle ölürüz......:027::dft012:

:003: doğru diosun kardeşiimm..küçükken ezberlemiştim hep selam imamhatiplim ilahisini sölerdim.aklıma geldi armağan ediorum sizeee :009:

selam imamhatiplim, selam senin ruhuna,
selam imamhatiplim, selam senin duyguna,
selam tertemiz kalbe, o körpe dimağlara,
selam sizden yükselen güzel sadaya selam.

kaldır artık başını gül alnın parıldasın,
ışık saçsın etrafa tüm cihan aydınlansın,
çağımın ruhu hasta nurunla şifa bulsun,
selam sizden yayılan güzel sadaya selam.

kalbimize taht kurdun feth ettin gönülleri,
fethin mübarek olsun fatihin yadigarı,
dua dua çıkarken niyazım semalara,
selam sana mehmetim selam imamhatiplim...:048:

vera'

Well-known member
yeltegiyan..ve vera'
yalnız mısınız?
e ben hala nefes alıyorum;) öyle ise...:p

teşekkürler:U::021::U:
ewwet abla sen warken biz yalnız olamayız:D

mihrimah

Well-known member
yeltegiyan..ve vera'
yalnız mısınız?
e ben hala nefes alıyorum;) öyle ise...:p

teşekkürler:U::021::U:
ewwet abla sen warken biz yalnız olamayız:D
ay ben çok kötüyüm:(
nasıl seni es geçerim vera:) o şeyden kaynaklanıyor:p sen yarım ben yarım ikimiz bir bütün oluşturuyoruz;):p o sebepten kendi ismimi verdim bencillik yaptım:)
evet yeltegiyan biz varız vera madden:p ben manen:)
süpersiniz ikinizde biri kader arkadaşım diğeri toprak arkadaşım olmadı ama idare edin artık:)

nurunalanur

Well-known member
BEN İMAMHATİPLİYİM"

Yıllar evvel idi düştü bir körpe tomurcuk toprağa önceleri çelimsiz, kıymetsizdi körpe tomurcuk Kimse bilemedi onun bereket tarlalarında çeşit çeşit karanfiller, güller olacağını Kimse bilemedi onun amacının Allah’a kul, Resulüne ummet, Kur’an'a hatim olduğunu Kimse bilemedi onun tüm dünyaya peygamber meslektaşı imam hatipler yetiştireceğini Günler, aylar, yıllar oldu İmam hatip tomurcuğu, fedakar bahçıvanların elinden sulanarak patladı bereket tarlalarında Zaman zaman esen rüzgara, kopan fırtınalara, zelzelelere; hatta onu çekemeyen hain gözlere, koparmak isteyen ellere, çiğnemek isteyen ayaklara inat dağıttı etrafına sevgi tomurcuklarını Geçirdiği zorlu günlerine rağmen aldırmadan verdi cömertçe kardelenlerini dünyaya Kimi zaman Fatih, kimi zaman Yusuf, kimi zaman Rabia olan kardelenlerini

Ve bugün, gök kubbenin altında zalimin korkusu, mazlumun ahî oldu bu kardelenler Binlerce beden, binlerce baş ama bir tek ruh bir tek yürek oldu tomurcuklar "Ben İmam Hatipliyim!" diye haykıran Yusuf yüzlü, Hamza yürekli, Muhammed ahlaklı sevdalı oldular onlar

Ve dillenseydi o tomurcuklar günümüzde, mühürlenen ağızları bir açılsaydı, verilseydi mikrofon ellerine; elbette söylerlerdi birkaç söz, birkaç kelime

Derlerdi:

“Ben İmam Hatipliyim Amacım yaratılış gayemdi, kulluk idi Davam hor, davam garipti Amacım peygamber meslektaşı imam hatip olabilmek, insanlığa hizmet etmekti Ama kestiler dallarımı, döktüler yapraklarımı, yaktılar sevda tomurcuklarımı Bu mukaddes yüke hamal olamadan, taşıyamadım omuzlarımda emaneti

Ben imam hatipliyim Mahzunum, umutluyum! Dinimin kurallarına göre okuyacak; şefkatli bir anne, fedakar bir baba, sevdalı bir genç olup vatanıma milletime faydalı olacaktım İzin vermediler, bağladılar ellerimi, mahzunum Ama yüreğim tutsak değil umutluyum

Ben imam hatipliyim Dertliyim! Çalışıp doktor olacaktım ben de Annemin romatizmalarına merhem, parasızlıktan doktora gidemeyen dertli gönüllere deva olacaktım Olmadı, kırdılar puanlarımı Çalıştım, derece yaptım ama onlar beni doktor yapmadılar Canım annem şimdi romatizmalı dizlerine değil, bana sızlanıyor; dertli gönüller dertlerine değil, adaletsizliğe yanıyor

Ben imam hatipliyim Suskunum! Avukat olacaktım bende Mazlumun ahını savunacak, zalimin zulmüne meydan okuyacaktım Öz yurdundan garipleri dillendirecek, onların yardımcısı olacaktım Yapmadılar vermediler alime dosya, sırtıma cübbe; savunamadım aleti, Ömer gibi ölesiye

Ben imam hatipliyim Durgunum, vurgunum! Gazeteci olacak, yazılamayan gerçekleri yazacak; öğretmen olacak pırıl pırıl gençler yetiştirecek; mühendis olacak, eserler bırakacaktım ardımdan İstemediler, Hedeflerimizi yok saydılar, derecelerimizi, başarılarımızı açıklamaya bile dilleri varmadı

Ama olsun

Ben imam hatipliyim Umutluyum, sabırlıyım! Tüm bunlara rağmen birgün yolların açılacağına, Hakk'ın bana vaad ettiği günlerin yakın olduğuna inanıyor ve sabırla bekliyorum

Umuda kurşun işlemeyeceğini biliyorum Tarihin sayfalarına yazdığımız yazılarla, zalimin korkusu olan sesimizle, mazlumun kafiyesi bestemizle tüm dünyanın bizi anlayacağı günleri bekliyorum

Ve ben imam hatipliyim Gururluyum! İmanlıyım! Haklıyım! İmam hatibime sevdalıyım! Rabbimin bizlerle beraber olduğunu biliyorum ve yılmıyorum Diyorum ki; bir değil bin kez dünyaya gelsem, yine de imam hatibe gelir ve derim ki:

Kapılar kapansa da yüzüme bir bir,

İçimizdeki özgürlük ve iman ateşini kim, kim söndürebilir?

Ben imam hatipliyim! Ve mahşere kadar davamın bekçisiyim:048:

canım imamhatipli kardeşlerime...