Vasiyetnamemdir

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
VASİYETNAMEMDİR

Aziz, sıddık kardeşlerim ve vârislerim!

Ecel gizli olmasından, vasiyetname yazmak sünnettir. Benim metrukâtım ve Risale-i Nur'dan olan benim hususî kitablarım ve güzel cildlenmiş mecmualarım vesair şeylerimin bütününü, Gül ve Nur fabrikalarının heyetine, başta Hüsrev ve Tahirî olarak o heyetten oniki (*) kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki; emr-i hak olan ecelim geldiği zaman, benim arkamda o metrukâtım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmet-i Nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal edilsin.

Kardeşlerim! Bu vasiyetten telaş etmeyiniz. Ben, teessürattan ve dokuz defa zehirlenmekten, pek çok zaîf olmakla beraber; gizli münafıkların desiselerle müteaddid sû'-i kasdları için bu vasiyeti yazdım. Merak etmeyiniz, inayet-i Rabbaniye ve hıfz-ı İlahî devam ediyor.
اَلْبَاقِى هُوَ الْبَاقِى

Kardeşiniz

Said Nursî

------------------

(*): Kardeşim Abdülmecid, Zübeyr, Mustafa Sungur, Ceylan, Mehmed Kaya, Hüsnü, Bayram, Rüşdü, Abdullah, Ahmed Aytimur, Âtıf, Tillo'lu Said, Mustafa, Mustafa, Seyyid Sâlih.

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
ne tevaffuk beş dakka önce bunu forumda aradım .. Allah razı olsun açıvermişsiniz..

ecmain olsun insaAllah niyetiniz halismiski rabbim bana eklemeyi nasip etti...

Bunuda ayrica belirtmek istiyorum yalnisim varsa duzeltsin kardesler insaAllah bana gore bu vasiyete uyan yerine getiren...

ENVAR NEŞRİYAT SÖZLER NEŞRİYAT VE İHLAS NUR NEŞRİYAT BU VASİYETİ YERİNE GETİRİYOR...

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
ecmain olsun insaAllah niyetiniz halismiski rabbim bana eklemeyi nasip etti...

Bunuda ayrica belirtmek istiyorum yalnisim varsa duzeltsin kardesler insaAllah bana gore bu vasiyete uyan yerine getiren...

ENVAR NEŞRİYAT SÖZLER NEŞRİYAT VE İHLAS NUR NEŞRİYAT BU VASİYETİ YERİNE GETİRİYOR...

Birde Sözler neşriyat :)

Zati sayılan neşriyatlar meşverete dahil.. Vasiyetteki heyette mesveret heyeti..

Sirac

Well-known member
Medâr-ı nizâ birşey varsa, meşveret ediniz. Çok sıkı tutmayınız; herkes bir meşrepte olmaz. Müsâmaha ile birbirine bakmak şimdi elzemdir.
Kastamonu Lâhikası, s.176.

Bir başkası da kelimeleri anlamadığı için okumakdan vaz geçiyor..

En doğrusu Üstadımızın buyurduğu gibi çok sıkı tutmamak..Herkesin istifade şekli başkadır. Yeterki neticesi imana hizmet olsun. Okuduğu tek cümleyi, kelime manasıyla okuyupda, anlayıp, iman edip, o an ölecek olsa o kişi, imansız mı sayılacakki o kişi?

Risale-i Nur dahi dava değil dava içinde bürhan iken, bu ayrıntılar kişilerin kendilerine kalmalı..Hür irade istifadeyi ziyadeleştirir.

Ben ilk okuduğumda hem kelimelere baktım hem ayrı deftere fihrist yaptım okuduğum yerlerden ettiğim ittifadeleri d e ayrı not aldım..

Bakın biri 1 kez hatmeder, binler semere verir..Biri 10 kez hatmeder, daha yeni çiçek açar hakikatler aleminde..

en iyisi en güzeli..Yeterki Nur okusun da nasıl okursa okusun insanlar..