üstad Bediüzzaman Said Nursi ile ilgili Rüyam

nurtalebe1

Yeni Üye
ben bugün rüyamda Üstad Bediüzzaman Said Nursiyi gördüm. rüyamda türkiyede bulunanlara bir şey söylememi benden istedi. ancak bunu nasıl yapacağımı bilemiyordum. bende bu nedenle mantıklı olanı nlog olduğundan blogdan paylaşmak istedim. rüyamda ben Şanlıurfa halilürrahman dergahındaydım. Bediüzzaman Said Nurside mezarının olduğu yerde ydi tam o sırada bir kişide çıktı. 31li yaşlarda gibiydi. ancak zayıftı kemikleri çocuk kemikleri gibiydi. sağ yanağında bir ben vardı. burnu uzuncaydı gözlüklüydü saçları siyahtı hızlı yürüyordu Bediüzzaman Said Nursiye bu kim dedim isminin Rıdvan kaya olduğunu söyledi ben burada ne işi var dedim. Üstad tebessümlü bir şekilde bana sen mezarımın yanındaki mezarı görüyormusun bende evet görüyorum dedim. bana bu mezar bu gördüğün kişi için buraya yapıldı. vefat ettikten sonra buraya defnedilecek dedi. ben niye ilede Rıdvan defnediliyor dedim. bir sürü talebeniz var onlar buraya defnedilmiyor rıdvanın defnedilme sebebi nedir diye sordum bana rıdvanın mehdiyette görevli olan birisi olduğunu bu mezarın Rıdvan için yapıldığını Hz İsa aşnın gelmeyeceğini şahsı manevi açıdan Hz İsa asnın geleceğini Hz İsa as diye rıdvandan bahsedildiğini söyledi. ben peki Rıdvan birtek buradamı kalacak dedim. bana rıdvanın Halilürrahman Dergahından başka bir mezarda kendisinin yanında bulunmayacağını çünkü son yerin Rıdvan için burası yapıldığını kendisininse mezarının bilinmemesi gerektiğini söyledi. sonrasında bana benim talebelerim her dediğimi doğru olarak kabul ediyorlar halbuki ben defalarca Üstadınız layuhti değildir diye Risalelerde yazdım dedi. benden bunu Nur Talebesi kardeşlerime söylememi istedi. gerçektende uyandığımda anladımki bizler gerçektende Üstadımızın her dediğini doğru olarak kabul ettiğimizi anladım. Halbuki gaybı Allah ccdan başkası bilemez bildirmiş olduğu kulları bundan müstesnadır. bana sonrasında Elazığlılardan bir kısmının kendisi Hz İsa as ilan ettiğini bunuda sırf Necmettin Erbakan hocayı yüceltmek için yaptıklarını halbuki Hz İsa as olmadığını söyledi. sonrasında bana talebelerim vefatımdan sonra benim düşüncelerimden uzaklaşmışlar bazıları kendilerini üstün görüyor bazıları şahsı maneviyi kendileri sanıyor bazılarıda Risalei Nurlar sanıyor halbuki ben defalarca şahsı manevinin ferdiyet makamında olduğunu gaybten haber alabileceğini vede bir zat olduğunu yazmışım dedi. o şahsı manevininde Hz İsa asnın şahsı manevisi olan Rıdvan olduğunu söyledi. sonrasında bana 2023 yılında adnan oktarın Yahudilere saldıracağını kendisini mehdide Hz İsa asda ilan edeceğini söyledi. ben adnan oktarın Yahudi olduğunu söyledim. Üstad hayır yanılıyorsun kendisi gerçekte iblistir başta Yahudilerin sevgisini kazanacak sonrasında Yahudilere saldıracak Müslümanlarda bunu görünce kendisine kanacaklar dedi. ben peki ne yapmamızı istersin dedim bana sizden o zamanlar talebelerim Suudi Arabistana gitsinler dedi. türkler için tuzak olan bir hadisin yazıldığını söyledi. ben peki beyaz sarıklı kişi kimdi dedim bana o kişininde Rıdvan olduğunu üniversite yıllarında sarık taktığını söyledi. sizin aranıza gelmeyecek dedi. ben ancak sizin yaptığınız rüyanın yorumuna göre aramıza gelecek dedim bana herhalde sen o rüyanın yorumunu tam olarak okumamışsın dedi. o rüyanın yorumunda ben şimdi bilemem demişim ancak zan yapabilirim demişim. bende Üstada ancak nur talebesi kardeşlerimizden bir kısmına göre aramıza gelecek bir kısmına görede şahsı manevidir dedim bana hayır onlar hatta yapıyorlar kendisi aranıza katılmayacak ve bir zattır dedi. ayrıca evliyalık kuvvetiyle çıkacağını söyledi. bana bir hadisi şerifide söyledi denizden şeytanlar çıkıpta insanlara Kuranı Kerim öğretmedikçe kıyamet kopmaz bu hadisin adnan oktarla ilgili olduğunu söyledi. bana nur talebeleri siyasetten uzak dursunlar hiç kimseyede düşman olmasınlar gülen cemaatine düşmanlık yapanlarda düşmanlığı bıraksınlar dedi ben gülen cemaati bizlere saldırıyor dedim. bana sizler ne görsenizde ne hakaretler işitsenizde yılmayın pes etmeyin daima hakkı gözetleyin iyilikten ayrılmayın kötülüğe bulaşmayın kimseye düşman olmayın dedi. sonrasında ansızın ortadan kayboldu. ben Üstadı ararkende annem geldi vede beni uyandırdı.