Tüm nurcular bunları yemeli!

yozgati

Well-known member
TÜM EHL-İ SÜNNET BİLHASSA NURCULAR BU ÜRÜNLERİ YEMELİ!

285517_592051417490466_1692101242_n.jpg

TÜRKİYENİN EHL-İ SÜNNET İTİKADINA GÖRE HELAL GIDA ÜRETİMİ YAPAN İŞLETMEDİR. AFİA

- Afia Ne Anlama Gelmektedir ?
Afia; Arapça terim manası olarak "afiyet" anlamına gelmektedir.

- Afia Nasıl Bir Firmadır ?
Öncelikle belitmek isteriz ki; firmamız bir fason üreticidir. Bu yüzden üretimlerimizde daha hassas davranmaktayız ve ürünlerimiz Gimdes'ten HELAL SERTİFİKALI'dır. Afia ürünleri ehl-i sünnet itikad ve amelinde ciddi olan kardeşlerimiz üretmekte ve ben de samimiyetlerini 13 senedir biliyorum.

- Fason Üretim Ne Demektir ?
- Fason üretim; "malzemesi marka sahibi tarafından karşılanarak başka bir firmaya yaptırılan üretim" demektir.

- Afia Nasıl Üretim Yapar ?
Afia olarak tüm ürünlerimiz, üretimin her aşamasında gıda ve kimya mühendislerimiz ve Gimdes'ten bir yetkilinin kontrol ve denetiminde, her üretim ve aşama titizlikle takip ve kontrol edilerek, maddi ve manevi zararlı hiçbir katkı maddesi kullanılmadan özel olarak üretilmektedir.

Dolayısıyla yemediğimiz veya yiyemediğimiz hiçbir ürünü üretmiyor, başında durup da üretimini görmediğimiz hiçbir ürüne de güvenmiyoruz.

- Helal Sertifikalarınızı Nereden Almaktasınız ?
Helal sertifikalarımızı; World Halal Consul (WHC) ile irtibatlı olarak şu anda Türkiye'de helal gıda sertifikasyonu noktasında tek yetkili kuruluş konumunda bulunan GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği)'ten almaktayız.

- Afia Ne Tür Ürünler Üretmektedir. ?
Bisküvi, Çikolata, Gofret, Şekerleme, Meşrubat, Sucuk Kek, Kurabiye, Pekmez, Tahin, Bal gibi ürünler kendi imalatımız olup, Kapsül, Himalaya Tuzu vb ürünleride yine helaliyetine dikkat ederek Malezya'dan ithal etmekteyiz.

- Afia Ürünleri Nerelerde Satılmaktadır ?
Ürünlerimizi Türkiye'de, hemen hemen her ilde ve bazı ilçelerde bulunan, belli hususi noktalarda market tarzı satıyoruz. Satış noktalarımıza; web sitemiz ve facebook sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.
Ayrıca afia gida, ikolata ve biskvi, cips, kek, ekerleme, kahve, merubat, sucuk, pimaniye, helva adlı web sitemiz üzerinden 75 TL ve üzeri yapılacak alışverişlere ücretsiz kargo ve adrese teslim uygulaması da yapmaktayız. Böylelikle arzu eden tüm müşterilerimize ürünlerimizi en geç 3 gün içinde evlerine teslim etmekteyiz.

- Afia'nın kuruluş amacı nedir ?
Afia olarak asıl amacımız, müşterilerimizin her gün alışverişini yaptıkları muhtelif markalı gıda ürünlerinin muadilini, helaliyet ölçüleri dahilinde "helal, haram ve şüpheli" ayrımını dikkate alarak sağlıklı, hijyenik ve bilimsel ölçülerde İslami hassasiyetle üretimini yapmaktır.
Firma olarak bu işi ticari bir yaklaşımdan ziyade, bir hizmet olarak görmekteyiz. Resul-ü Ekrem (asm), hadis-i şeriflerinde bir haram lokmanın kırk hakikati gizlediğine ve yapılan duaların reddine sebep olduğuna işaret buyurmaktadırlar. Biz bu işe Allah niyetimizi biliyor ki, sırf bu sahadaki ihtiyaca cevap vermek maksadıyla girdik.

- Afia Ürünleri Hangi Fabrikalarda Üretilmektedir ? Afia ürünleri, Türkiyenin en modern tesislerine sahip, alanında uzman Şimşekler Bisküvi, Aysan Bisküvi, Bonex, Zümrüt Şekerleme, Gurme Çikolata, Hasat Pastacılık, Anadolu Bal gibi kuruluşların fabrikalarında, üretimin her aşamasında gıda mühendislerimizin bizzat başında bulunmasıyla üretilmektedir.

- Afia Başka Ürünlerde Üretecek mi ?
Firmamız, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazesini genişletmek için AR-GE ve yeni ürün çalışmalarına büyük önem vermektedir. Kısaca söylemek gerekirse "Afia" markalı ürünler, ticari yaklaşımdan ziyade, Türkiye'deki Helal Gıda çalışmalarında gösterilen kararlılığın bir neticesidir.

- Gıdalarda Haram Nedir ?
Haramlar bilindiği gibi biri lizatihi, diğeri ligayrihi haram olmak üzere iki şekilde tasnif edilmektedir.
Yani bir kısım haramlar zatı itibariyle, içerik ve mahiyeti cihetiyle haramdır. Bunlar domuz, alkol, leş gibi tab'an iğrenç olan ve Kur'an ve hadiste haram olduğu açıkça beyan edilen maddelerdir ki, gıda üretimi noktasında işin bize bakan ciheti budur.

Ligayrihi haram olanlar ise, mahiyeti itibariyle helal olduğu halde kazanım cihetiyle haram olan şeylerdir. Bunlar da hırsızlık, gasp, faiz, kumar ve hile gibi dinen caiz olmayan bir yolla, hak edilmeyen bir vesileyle elde edilen maddelerdir ki, bu husus daha ziyade kişinin kendi haline bakar.

- Afia'ya Helal Gıda Konusunda Ne Kadar Güvenebiliriz ?
Burada belki de en önemli referanslarımızdan biri, firma mensupları olarak şahsi hayatımızda da yıllardır bu hususlara riayet ediyor olmamızdır. Bugün yüzlerce değişik kodlarda üstelik gıda kodeksine uygun olarak üretilen ve maalesef bilinçsizce tüketilen katkı maddeleri var. İslami kurallar çerçevesinde normal insanların haklı olarak her ayrıntıyı belki bilemeyeceği ama bir gıda şirketi olarak bizim bildiğimiz ve bilmek zorunda olduğumuz katkı maddeleriyle üretilen gıdalardan yemediğimiz, yiyemeyeceğimiz hiçbir ürünü üretmiyor ve satmıyoruz.

- Afia'nın Diğer Markalarından Farkı Nedir ?
Ürünlerimizde kullandığımız hammeddeleri helal sertifikalı yada dinen ve sağlık açısından uygun olarak üretim yapan firmalardan tedarik ediyoruz ve üretimin tüm aşamasında mutlaka gıda mühendislerimizin kontrol ve denetiminde ürünü üretiyoruz.
 
Son düzenleme:
Üst