sevgılı karıma

m_zor

New member
Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır.
Odasına girdiğinde
masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar
verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese
gönderir.... Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının
cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili
görür,arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu
yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve
ekrandaki mesajı görür:

Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 25 Nisan 2006
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar
var ve istersek e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve
kaydımı yaptırdım. Her şey yarın senin buraya geleceğini
düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle
bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak.

;D ;D

Sergerdan

Well-known member
bir fıkra da ben gönderem yalnız bir ricam var fıkranın ne anlatmak istedigini yazar mısınız?

Fıkra şöyle:

Adamın evi, demiryolu hattının hemen kenarında. Ne zaman bir tren geçecek olsa bütün binanın zangır zangır titremesi yetmiyormuş gibi, yatak odasındaki gardırobun kapakları kendiliğinden açılıyor.

Ve bu tren günde en azından onbeş-yirmi defa gelip gitmekte; her defasında evin hanımı yatak odasına koşup gardırobun açılan kapağını kapatmaktan sinir hastası olacak neredeyse.

Kocasına, "bey, lütfen yaptır şu dolabın kapağını, sinir oluyorum" diye kerrât ile yalvardıysa da adam, bizim oraların tâbiriyle "Martta yatıp Abrulda kalkan" takımından bir üşengeç olduğu için "olur hanım, yaptırırız hanım, hatta ben bile onarırım ama elim değmiyor hanım" gibi bahânelerle işi savsaklayıp durmakta.

Kadın nihayet bir gün dayanamıyor. Mantosunu kaptığı gibi soluğu marangoz dükkânında alıyor. Diyor ki, "durum böyle böyle böyle..."

Marangoz biraz alnını kaşıyor, "bu karışık bir durum" diyor, "gidip yerinde görmem lâzım; hele şu takım çantasını toparlayım bir..."

Birlikte eve geliyorlar, yukarı çıkıyorlar, yatak odasına giriyorlar. Marangoz dolabı dikkatle muayene ediyor; terazisi tamam, menteşeler sağlam, görünürde bir aksilik yok!

"Arıza filan görünmüyor" diyor marangoz. "Ben en iyisi gideyim, para filan da istemez!"

"Olur mu" diye atılıyor evin hanımı, "bir tren geçmeye görsün; şaak diye açılıveriyor kendiğinden kapaklar!"

Marangoz düşünüyor, taşınıyor,

-Sık geçer mi burdan tren diyor?

-Geçmez mi, az sonra mutlaka biri geçer.

-Öyleyse, diyor marangoz, "ben dolabın içine gireyim. Tam tren geçtiği zaman bakayım bir ârıza nerede, çünkü dışardan durum anlaşılmıyor."

Kadın, ârızanın nihayet onarılacağı için memnun. Marangoz dolaba giriyor, başlıyor beklemeye. Aksi gibi trenin de rötar yapacağı tutmaz mı?

Tam o esnada evin dış kapısı gıcırtıyla açılıyor, taak tak ayak sesleri merdiveni tırmanmakta! Kadın biraz panikliyor tabii, çünkü gelen kocasıdır. Adam odaya giriyor. Kadın şaşkın bir halde bir kocasına bir dolaba bakıp vaziyeti nasıl izah edeceğini düşünürken adam, "bu dolapta bir iş var" diye gidip dolabın kapağını açıyor!

A, içerde bir adam.., elinde marangoz çantası, ayakta dikilmiş beklemekte!

-...?

Marangoz, durumu adama izah etmek için bir açıklama yapmak lüzumunu hissediyor, kısa bir öksürük akordundan sonra,

-Beyefendi diyor, "lütfen sâkin olunuz, durumu izah edeceğim; şimdi ben burada trenin geçmesini bekliyorum desem inanmayacaksınız ama vallahi billahi vaziyet aynen böyle!"

icem

Member
:laugh: :laugh:hoştu gerçekten.insanoğlu başına bazen treji komik olaylar gelebiliyor.Anlatmakta güçlük çektiğimiz durumlar da oluyor.bu durumlar da Allah yar ve yardımcımız olsun.

imported_derya

New member
KADIN BURASI COK SICAK YAZISINI GORMUS ONDAN BAYILMISTIR:)

m_zor ' Alıntı:
Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır.
Odasına girdiğinde
masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar
verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese
gönderir.... Tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının
cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili
görür,arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu
yere yığılıp kalır. Odaya giren annesi yerde yatan kızını ve
ekrandaki mesajı görür:

Kime : Sevgili karıma
Konu : Yeni ulaştım.
Tarih : 25 Nisan 2006
Benden haber aldığına şaşıracağından eminim. Burada bilgisayar
var ve istersek e-mail gönderebiliyoruz. Buraya yeni ulaştım ve
kaydımı yaptırdım. Her şey yarın senin buraya geleceğini
düşünülerek hazırlanmış. Seninle buluşmayı dört gözle
bekliyorum. Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.
Not : Burası çok sıcak.

;D ;D

T

Tarihci19

Misafir
ben bu fıkraların ikisinide biliyordum ama tekrar okurken yine gülmemek elde dğeil :) Allah razı olsun.. bende bir fıkra yazayım ali tuncay abiden...:

kadının 5 yaşında bir oğlu vardır, kadının kocası işe gidince kadın eve yabancı bir erkek almaktadır

çocuk bişey görmesin diye de çocuğu gardolabın içine sokmaktadır,,

derken kadının kocası işten erken döner kadın bir an telaşa kapılır ve yabancı adamı tutar dolabın içine koyar

adam bakarki bir çocuk var içerde,, çocuk adama bi süre baktıktan sonra derki

elindeki oyuncak ayısını göstererk amca ayımı satıyorum alırmısn?

adam hayır der.. çocuk o zaman bağırırırm der

adam peki o zaman ver bakalım der, çocuk 5 dolar ister adam verir parayı alır ayıyı

daha bir dakka gecmemiştir çocuk derki.. amca ayımı geri verirmisn? adam verir..

az sonra çocuk tekrar amca ayımı benden alırmısn der.. adam aldımya zaten der

çocuk 5 dolara alacaksın yoksa bağırırm der,, adam eli mahkum tekrar alır

bu kısır döngu defalarca tekrarlanır ta ki adamın tüm parası bitene kadar..

daha sonra çocuk gider o parayla bir bisiklet alır eve gelir.. babası sorar nerden buldun parayı?

çocuk derki buldum baba.. babası inanmaz ve derki bu kadar para bulunmaz sen çalmışsındır git bunu sat

parayıda kilisenin bağış kutusuna atıp gunah çıkar gel..

çocuk bisikleti satar parayı kiliseye bağışlar ve gunah çıkarmak için kabine girer

papaz derki anlat evladım ne günah işledin?

çocuk derki,, papaz amca benim bir ayım var.. papaz dan bir bağırma ::::::

ulan seninde ayınında....... beni burdadamı buldun beeeee... ;D

...

hulusi

Well-known member
Hakkınızı helal edin fıkralarda komıklık olabilir ama bize göre değildi..Bizim evdeki imanlı hanımlarımız iffet ve haya abidesidir değilmi..evlatlarımızda hekaza o anneleri elinde yetişmiştir..belkide kızacaksınız bana ama buda benım görüşüm bu açıkcası gülemedim..yeniden hakkınızı helal edin gençler dua ile...

T

Tarihci19

Misafir
benim yazmış olduğum fıkra anlaşılacağı üzere kasıtlı olarak düşünülmüş bir fıkradır. malumunuzdurki imamlar ile ilglii bir sürü aşağılayıcı fıkra var.. bu onlara misilleme niteliğindedir.. hulusi abi saygılar :)

hulusi

Well-known member
eyvallah abim...sizler gençsiniz bakış açınız farklı..Rabbim Kayyum ismiyle ayaklarımızı sabıt kılsın yolunda dua ile can kardeşler....