şanlıurfa bediüzzaman paneline hazır

Denis

Well-known member
2012-04-25_162707.jpg

BEDİÜZZAMAN Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı ile Risâle-i Nur Enstitüsü, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vefatının 52. yıl dönümü dolayısıyla bir proğram organize etti.

ŞANLIURFA, BEDİÜZZAMAN PANELİNE HAZIR

BEDİÜZZAMAN Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı ile Risâle-i Nur Enstitüsü, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vefatının 52. yıl dönümü dolayısıyla bir proğram organize etti. Bediüzzamanı Anma Haftası faaliyetleri içersinde yer alan programda, “Said Nursî’ye göre İnsanlığın Kurtuluş Reçetesi: Kur’ân Medeniyeti ” konulu panel 28 Nisan 2012 Cumartesi akşamı Şanlıurfa Urfa City (Mozaik) Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Panelin açış konuşmasını Bediüzzaman Vakfı adına İsmail Zorlu yapacak.

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adem Ölmez’in yöneteceği panele ise konuşmacı olarak Gazetemiz Genel Yayın Müdürü Kâzım Güleçyüz, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atilla Yargıcı ve Eğitimce- Yazar Sebahattin Yaşar katılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Bediüzzaman Vakfı Başkanı Ahmet Rüzgar, Bediüzzaman Hazretlerinin Urfa’ya verdiği ehemmiyete dikkat çekerek şunları söyledi: “Bediüzzaman Hazretleri eserlerinde Urfa ve Urfalıya çok önem vermektedir.

Ben onlara duâ ediyorum demiştir. Memleketimizin kültür hayatına hizmet gayesiyle her yıl Şanlıurfa’da Bediüzzaman’ı anma toplantıları düzenliyoruz. Tüm halkımızı hayatını iman ve Kur’ân hizmetine adayan Bediüzzaman Hazretlerini anma toplantısına dâvet ediyoruz.” 23 Mart 1960 Yılında Şanlıurfa’da İpek Palas Otelinde vefat eden Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin vefatının 52. yıldönümü dolayısıyla yapılacak olan programın tanıtımı ve duyurusu Şanlıurfa’da bilbordlar, el ilânları, afişler ve radyo programlarında duyuruldu.

Kanal Biz TV ve Güneydoğu TV’den Canlı Yayın

Panel, uydudan yayın yapan Kanal Biz Televizyonu ve Karasal Yayın yapan Güneydoğu TV’den canlı olarak yayınlanacak. Kanal Biz Televizyonu Uydudan Frekans 11862 Sembol 27500 Horzantl Yatay kanalda olup ayrıca D Smart 266. kanalda yer alıyor.

AHMET HAMDİ ÇİÇEK-ŞANLIURFA