Rahmi erdem

Kýrýk Testi

Well-known member
1938’de Konya’nın Bozkır ilçesinde dünyaya geldi.
1952 yılında ortaokul talebesi iken, ilçelerinde bulunan küçük kitabevinin vitrininde Eşref Edip’in Bediüzzaman Said Nur ve Nurculuk adlı kitabını görmüş ve kapaktaki resim onu çok etkilemişti. Bunun üzerine amcasına o kitabı aldırmıştı.

O sıralarda Diyarbakır’da vatanî vazifesini yapan ve Kur’ân hafızı olan dayısı, Arap harfleriyle yazılı bazı risaleler getirmiş, kendisine okumuştu. Bu vesileyle Risale-i Nur hakkında bir hayli bilgi edinmiş oldu.

Dayısı Sözler’in ilk baskısını, 1956 yılında Adana Ziraat Meslek Lisesinde okurken, kendisine gönderdi. Böylece Risale-i Nur’u daha fazla ve daha kolay olarak okuma fırsatı buldu.

1958 yılında okulundan mezun oldu ve ziraat teşkilâtına intisap etti. Üstadı ziyaret etmek için Isparta’ya gitti. Bu sırada henüz 18 yaşındaydı.

Rahmi Erdem askerlik görevini Çorlu’da yaparken, izne çıkan ve Isparta’ya giden bir arkadaşı aracılığıyla Üstad Bediüzzaman’a selam göndermişti. Arkadaşı henüz ismini söylemeden Üstad Hazretleri “Hoş geldin kardeşim, Çorlu’da bizim küçük Rahmi ne yapıyor?” diye sormuştu.

1960 yılının başında İstanbul’a bir Cumartesi günü izne geldiği sırada, bütün gazetelerin Üstadın İstanbul’a geldiğine dair verdikleri haberleri görünce hemen, Piyer Loti Oteline gitti. Üstad Bediüzzaman’la en son görüşmesi burada oldu.

Bugün itibariyle (22.8.2007) Bursa da ikamet etmekte olup, Risale-i Nur hizmeti ile alakalı araştırma ve yazılar üzerinde çalışmaktadır. Davam, Beyaz Gölgeler, Bediüzzamanın Hukuk Mücadelesi, Mahzun Madalya gibi yayınlanmış kitapları vardır.
 
Üst