Osmanlica Okuma ve Yazma Dereceniz Nasıl?

Osmanlica Okuma ve Yazma Dereceniz Nasýl?

• Kullanılan toplam oy
    31
zor ama bi o kadarda zevkli. osmanlıca içindeki farsça tamlamalar arapça tamlamalar. hepsi anlamsız geliyor ama matematik çözer gibi bulmaya çalışıyosun. zevki başka. arkadaşlarım kimi zaman piskopat mısın sen diyolar :)

iskeletor

Yeni Üye
Selamünaleyküm Arkadaşlar ben yeni üye oldum. Aramızda ufak tefek anlaşmazlıklar çıksada güzellikle çözmeye çalışırız umarım. ben başka cemaattenim fakat ehli sünnet olan ve samimi olan her bir cemaate sempatim var. Arayış içinde değilim Talebeyim Hayat okulunun sanırım son sınıflarında okuyorun. Sanırım diyorum ,Çünkü Yaşım 50 ve ne kadar ömrüm kaldığını da bilmiyorum, her an (sınavlarımı başarıyla geçebilmek ümidiyle) mezun olabilirim. Arapça ve Osmanlıca'yı hem okuyor hem de yazabiliyorum Ama arapçayı Türkçe'ye çevirebilme yeteneğim çok zayıf. Ancak onun için de gayret ediyorum. Hepinizin Fıtr Bayramı mübarek olsun. selamünaleyküm.

uður1

Well-known member
selamünaleyküm arkadaşlar ben yeni üye oldum. Aramızda ufak tefek anlaşmazlıklar çıksada güzellikle çözmeye çalışırız umarım. Ben başka cemaattenim fakat ehli sünnet olan ve samimi olan her bir cemaate sempatim var. Arayış içinde değilim talebeyim hayat okulunun sanırım son sınıflarında okuyorun. Sanırım diyorum ,çünkü yaşım 50 ve ne kadar ömrüm kaldığını da bilmiyorum, her an (sınavlarımı başarıyla geçebilmek ümidiyle) mezun olabilirim. Arapça ve osmanlıca'yı hem okuyor hem de yazabiliyorum ama arapçayı türkçe'ye çevirebilme yeteneğim çok zayıf. Ancak onun için de gayret ediyorum. Hepinizin fıtr bayramı mübarek olsun. Selamünaleyküm.
a.s. Da hiç 50 yaşında birisi gibi yazmıyorsunuz sanki 30 yaşında delikanlı yiğit genç bir abi gibi yazıyorsunuz hadi hayırlısı........