Nur-u muhammedi

makes

Well-known member
Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahillezi sallâ binefsihî alennebiyyi aleyhi ekmelüs salâti vetteslîmi. Ve ahbarenâ bi salâtil melâiketi aleyhi efdalüs salâti vetteslîmi ve emrel mü´minîne minel insi vel cinni bissalâte aleyhi vetteslîmi. Vesselâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedillezî emrenâ bisselâti aleyhi vetteslîmi ve alâ âlihî ve eshâbihillezîne sallû aleyhi ve sellimû biesnâfis salâti vetteslîmi.

Hamd olsun O
Allahim.gif
a ki kendisi Peygamberine salavat ve selamın en güzelini göndermiştir. Ve bize de meleklerin O Peygambere en faziletli salavat ve selamlarını götürdüklerini bildirmiştir. İnsanlara ve cinlerden mü'min olanlara O Peygambere salavat ve selam getirmeleri emeredilmiştir. Peygamberimiz ve Efendimiz Muhammed (s.a.v)'e salavat ve selam olsunki bizi salavat ve selam getirmeye buyurmuştur. Ve Onun ev halkına (aline) ve ashabına salavatın ve selamın türlü ve çeşidi olsun, sizde onlara salavat ve selam getirin..

De ki: “Eğer
Allahim.gif
C.c’ı seviyorsanız bana uyun ki,
Allahim.gif
C.c da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü
Allahim.gif
C.c çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

(Al-i İmran, 3/31)

Muhakkak
Allahim.gif
C.c, ve Melekleri Peygambere salat eder. Ey iman edenler siz de ona salât ve selamda bulunun ve ona tam bir teslimiyetle boyun eğin. (Ahzab56)

Allahim.gif
teala bu âyet- i kerimede, Peygamberi Hz. Muhammedin kendi nezdinde ve yüce varlıklar olan Melekler katında üstün bir makamı olduğunu bildiriyor. Kendisinin Hz. Muhammed (s.a.v.) i övdüğünü, Meleklerin de onun için duada bulundurklannı bildiriyor ve yeryüzünde yaşayan biz insanların da onu övmemizi emrediyor.

“Peygamber (SAV) şöyle buyurmaktadır: “Sizden biriniz beni annesinden-babasından, çoluk-çocuğunuzdan ve bütün insanlardan daha çok sevmedikçe iman etmiş olamaz.”
(Buhari, Sahih, İman, 2/8 )

Allahim.gif
C.c ve Peygamber sevgisi imandandır, belki imanın ta kendisidir.Nitekim Hz. Ömer:

-Ey
Allahim.gif
'ın Rasûlü! Ben sizi canımdan başka herşeyden daha çok severim" dedi.

Peygamberimiz:

-Ey Ömer, canımı kudret elinde tutan
Allahim.gif
'a yemin ederim ki, beni canından daha çok sevmedikçe olgun mü'min olamazsın, buyurdu.

Peygamberimizi dikkatle dinleyen Hz.Ömer:

-Ey
Allahim.gif
ın Resûlü, v
Allahim.gif
i ben şimdi sizi canımdan da daha çok seviyorum,

deyince Peygamberimiz:

-İşte Ya Ömer, şimdi olgun mü'min oldun buyurdular.

(Aynî, Umdetü'l-Kârî,1/144.)

http://groups.google.de/group/nur-u-muhammedi

Selamün aleyküm

Allahim.gif
C.c 'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.

Yukarıdaki ayet ve hadislerdeki önemine binaen Peygamberimiz (s.a.v)'e salavat okumak için

her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 (8) de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.

Dünyanın neresinde olursanız olun, sizide bizimle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

Saat 20:00 de başlıyor ve 15 dakika salavat okuyor ve sonunda duamızı yapıyoruz.

Evet kardeşlerim önemle sizide bu okumalara davet ediyor ve bu çağrıya hiç tereddütsüz icabet edeceğinizi ümit ediyoruz.

Biz daveti yaptık Sen Şahid Ol YaRab

müdavim

Üye Sorumlusu
Resülü Ekrem bu salat'ı şerife hakkında buyurdu ki:

"Kim bana ve ehli beytime salavat getirir de tam ölçekte sevap almayı arzu ederse (bu salavat'ı)getirsin"

Cez
allah.jpg
ü anna muhammeden sall
allah.jpg
ü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh

Manası:Allahü Teala,Muhammed(aleyhisselamı)biz ümmetlerine olan merhametinden sebeb layık olduğu bir mükafatla en yüksek dereceye erdirsin

*Cenab-ı Hak'tan yardım dileyerek,

""Ya Rabbi,O Yüce Peygamberin HZ MUHAMMED 'in(as)kadrü kıymetini,yüksek değerini biz bilemiyoruz Sen (cc) O'na (as)layık olduğu sonsuz bir mükafatla en yüksek derece ve makamlara erdirerek mükafaatlandır""diye dua ve niyazda bulunmuş oluruz

*İbni Abbas(ra)'dan rivayetle:

""Bu Salavatı okuyan kimseye yazıcı meleklerden yetmiş melek,bin sabah ve bin akşam sevap yazmayı yetiştirmek için zorluk çekerek yorulur ve ancak yazabilir""demiştir . B
uyrun bu salavatı okuyun:
Cez
allah.jpg
ü anna muhammeden sall
allah.jpg
ü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh

Öğrenip dilimizden eksik etmeyelim İnşa
allah.jpg
Rabbim hepimizden razı olsun

alıntı
kevserdenizi

makes

Well-known member
Allah razı olsun
Allah kabul etsin
inşaallah katılayım.

[FONT=Times New Roman, serif]Bu davetimize icabet ettiğiniz için Allah cc ebeden razı olsun sizden..[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Bizler iki yılı aşkın bir süreden beri Türkiyenin çeşitli illerinden ve avrupanın çeşitli ülkelerinden katılan kardeşlerimizle bu salavat okumalarına devam ediyoruz. Eğer özel bir istek olursa, okumanın akabinde özel istenen duayıda dualarımızın içerisine alıyoruz.[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Yegane gayemiz Rıza-i Bari dir...

.
[/FONT]

makes

Well-known member
Hazret-i Peygamber (s.a.v)’in bir sohbetinde Sevbân (ra), Habîbullâh’a pek derin ve dalgın bir surette bakıyordu. Gâyet de ızdıraplı bir hâli vardı. Öyle ki onun bu hâli, Âlemlerin Efendisi’nin dikkatini çekti. Merhametle sordular:

“–Yâ Sevbân! Nedir bu hâlin?”

Sevbân (ra), bu iltifat ile muhabbet çağlayanı hâline gelen sevdâlı gönlüyle şöyle dedi:

“–Anam, babam ve bu cânım sana fedâ olsun yâ Rasûlallâh! Senin hasretin beni öyle yakıp kavurmaktadır ki, nûrundan ayrı geçirdiğim her an bana ayrı bir hicran olmaktadır. Dünyâda böyle olunca âhırette nice olur diye dertleniyorum. Orada siz peygamberlerle beraber olacaksınız. Benim ise, ne olacağım ve nerede bulunacağım belli değil! Üstelik cennete giremezsem, sizi görmekten tamamen mahrum kalacağım! Bu hâl beni yakıp kavuruyor ey Allâh’ın Rasûlü!”

Hazret-i Peygamber (s.a.v), Sevbân ile birlikte ashâb-ı kirâmdan da zaman zaman vâkî olan bu ve benzerî hicranlı sözlere ve ayrıca kıyâmete kadar gelecek olan ümmetin muhabbet ve aşk kâfilesinin yanık gönüllerine sürûr dolu bir müjde sadedinde şöyle buyurmuşlardır:

“Kişi sevdiği ile beraberdir...”

Tabiî ki, samîmî muhabbet, itâat ve teslîmiyyet şartı ile…

:037: :037: :037:

Peygamberimiz (s.a.v)'e salavat okumak için
her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 (8) de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.

sizide bizimle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

memluk

Hatim Sorumlusu
bu davate icab olmazmı hiç bende varım kardeşim . allahın rızasını kazananlardan olursunuz inşallah ne güzel bir işe vesile oluyorsunuz
efendimizin buyurduğu gibi ;hayra vesile olan yapan gibidir ...
‏إِنَّ الدَّالَّ عَلَى الْخَيْرِ كَفَاعِلِهِ

Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir

tirmizi ilm 14

makes

Well-known member
bu davate icab olmazmı hiç bende varım kardeşim . allahın rızasını kazananlardan olursunuz inşallah ne güzel bir işe vesile oluyorsunuz
efendimizin buyurduğu gibi ;hayra vesile olan yapan gibidir ...
‏إِنَّ الدَّالَّ عَلَى الْخَيْرِ كَفَاعِلِهِ

Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir

tirmizi ilm 14

[FONT=Times New Roman, serif]selamün aleyküm kardeşim

ilginizden dolayı Allah cc sizden razı olsun..
bizler iki yıldır türkiyenin bir çok şehrinden ve avrupanın ülkelerinden katılan kardeşlerle aynı saatte salavat okumalarına devam ediyoruz. her nerede olursak olalım aynı saatte tek yürek olarak Efendimizin teveccühünü kazanmaya çalışıyoruz ve akabinde dua ediyoruz ayrıca özel dua isteyen olursa o kişinin haceti içinde duamızda yer veriyoruz..
sizi de aramızda görmekten çok mutluyuz.
selam ve dua ile...
[/FONT]

makes

Well-known member
Muhammedi muhabbete mübtela olan bir aşığın hayatından kesitler

O, lütfu ilahinin hayatına nasıl yön verdiğini gerçek hayatından kısa kesitlerle şöyle anlatacaktı...:

Orta öğrenimimi yaptığım yıllarda kitap okumaya olan ilgim ve sevgim atmıştı. Roman türü kitapların yanısıra en fazla ağır basan dini eserlere olan ilgim dini yönümün etkisinden olmalıydıki, yayın evlerinden ciddi eserler getirtiyordum. Bunlardan birisi de KaraDavut ismiyle meşhur olan Delâil-ül-Hayrât ve Meşârık-ul-Envâr idi. Aslında okulların açık olduğu bir sırada kitap okumaya çok zaman ayıramadığımdan, kitab içerik olarak salavatı şerifeler ve tercemesi içerikliydi. Nasıl olsa salavatı şerifeleri her fırsatta anlık olarak okuyorum diyerek bu kitabı tatillerde okurum düşüncesiyle kısa bir bakıp kitaplığıma koymuştum...
Taaki zaman olgunlaşıp ya da ham meyvenin olgunlaşması gibi, Yunus Emrenin: ''hamdım, piştim, yandım'' misali ham halimin pişmiş hale dönöşmesi anına kadar!

Zaman nelere gebe değilki, gün doğmadan neler doğmazdıki, ilahi kudret nelkere kadir değildiki!...

devam edecek...

.................................................. .........................
Selamün aleyküm
Allah cc 'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
Yukarıdaki ayet ve hadislerdeki önemine binaen Peygamberimiz (s.a.v)'e salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 (8) de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun sizde bizimle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

makes

Well-known member
''Allahümme Salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala Ali Seyyidina Muhammed.''
RABB'İMİZİN(C.C.) izniyle Biz de can-ı gönülden bu Nurlu yolculuğa dahil olmak isteriz şüphesiz.
ALLAH(C.C.) Razı Olsun,İZZET-İ DERGAHINDA kabul eylesin inşaALLAH.

Allah cc sizden razı olsun...sizi de aramızda görmekten mutluyuz.
Rabbim Habibinin nuruyla buluştursun inşallah.

selam ve dua ile...

makes

Well-known member
..
Muhammedi muhabbete mübtela olan bir aşığın hayatından kesitler -devamı-

Zamanın akışı içerisinde gerek öğrenimimi sürdürdüğüm yıllarda gerekse daha sonra islami camianın içerisinde, acizane hizmetlerim devam ediyordu inancımda/imanımda hiç bir sapma olmadan yaşamımı idame ettirmeye çalışırken, içimde yinede bir boşluğun olduğunu hissediyordum. Kaderin bir tecellisi, yaşamıma yurtdışında devam ettirmeye başlamıştım. Burada da hizmetlerim devam ediyordu. Öyle zaman olduki, çok acılar yaşadım. Fakat beni ayakta tutan, güçlü kılan sadece ve sadece inancım, imanımdı.
'' Her ne hayır gelirse Hakk'tan, her ne şer gelirse kendi nefsinden'' sırrını hakkıyle idrak edecek durumda değildim.
Acılar, hüzün, belalar sağnak sağnak yağıyordu sanki. Halbuki bütün bunlara maruz kalan ben, belanın/acıların özünde yatan gizli hayırı idrak edemiyordum, Ya da kabüllenemiyordum çünkü bu bana daha fazla acı veriyordu. Cephesini savunamayan bir asker gibi, yaşadığım ülkeyi yıllar sonra terketmem gerekiyordu. Bunun kararını çok zorda olsa aldım.
Evet bana hicret görünmüştü, öz yurda tekrar hicret edecektim. Fakat bunun hiçte kolay olmayacağını ve orada çok daha çetin bir mücadeleye maruz kalacağımı biliyordum. Biliyordum ama bu hicret kendi nefsim için olmadığı için katlanmaya değerdi. Kendi nefsimden gelen belalar olmasaydı tüm bu belalara maruz kalırmıydım hiç!
Bu hicret, bu kaçış aslında kendimden kendimeymiş/zahirden batınaymış! O an bunu bilebilirmiydim hiç...

devam edecek...

.................................................. .........................
Selamün aleyküm
Yukarıdaki ayet ve hadislerdeki önemine binaen Peygamberimiz (s.a.v)'e salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 (8) de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun sizi de bizimle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

makes

Well-known member
-devamı-

Tüm hazırlıklarımı yapmıştım, artık öz vatana dönebilirdim. Geçen onca yıllarımı, acısıyla tatlısıyla her şeye ve verdiğim onca emeğe sırtımı dönüp gidiyordum, ne acıydı bu!..
Öyleya, yaşanması gereken yaşanacaktı, ilahi tecelli ne ise o gerçekleşecekti, bundan kaçış yoktu.
Cereyan eden olaylara karşı bütün gücümle, yılmadan mücadele ettim ama insanın kadere karşı koymaya gücü yetebilirmiydi, bazı şeyleri değiştirebilirmiydim? Elbette hayır. Bir çok şey benim iradem dışında cereyan ediyordu. Gardım düşmüş, teslim olmuştum...
Halbuki ''Bu gün Allah için ne yaptın'' ikazının gereği, azami gayret göstererek müslümanların sorunlarıyle hemdert olup islama ve müslümanlara sırf Allah rızası için adeta gecemi gündüzüme katarak hizmete devam ediyordum. Ama yinede bir boşluk vardı tarif edemediğim!..

Nihayet vatana dönmüştüm, dönmüştüm ama bu dönüş o kadar buruk o kadar emri vaki idiki, sevincini dahi yaşayamıyor, nereden başlayacağımı, nasıl hareket edeceğimi dahi bilemiyordum.
Burada yeni bir hayata başlayabilecekmiydim, her şey normale dönecekmiydi, bunun gibi onlarca yüzlerce sorular sorular, kendi kendime sorduğum yığınlarca cevabını alamadığım sorular...
Aman Allahım bu nasıl bir imtihan, bu nasıl bir süreç...
Babamlara geldikten bir müddet sonra oradan ayrılmak zorundaydım, hayat insana bazen ne kadar acı da gelse, o acıları istenmeden de olsa yudumlamak gerekiyordu,
o acılar boğazımda düğümlense, yüreğime çakılsa bile...

devam edecek....

............................................................................................................
Selamün aleyküm
Dünyanın neresinde olursanız olun sizde bizimle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
biz de dahil olmak isteriz inşAllah...

Ayrıca bu vesileyle ben de bir duyuru yapmak isterim. Kardeşlerimizle beraber her birimiz ayda otuz adet "Yasin-i Şerif okuyarak" , toplu olarak her ay hatim duasını da yapıyoruz. Bu vesileyle duyurmuş olalım... Katılacak kardeşlerimize duyurulur. Katılımı düşenen kardeşlerimizin beni bilgilendirmeleri rica olunur.

makes

Well-known member
biz de dahil olmak isteriz inşAllah...

Ayrıca bu vesileyle ben de bir duyuru yapmak isterim. Kardeşlerimizle beraber her birimiz ayda otuz adet "Yasin-i Şerif okuyarak" , toplu olarak her ay hatim duasını da yapıyoruz. Bu vesileyle duyurmuş olalım... Katılacak kardeşlerimize duyurulur. Katılımı düşenen kardeşlerimizin beni bilgilendirmeleri rica olunur.

Allah cc razi olsun kardeşim

inşallah bizde yasin okumalarına katılalım

genc_kalem

Okumak,Yaþamaktýr
Allah cc razi olsun kardeşim

inşallah bizde yasin okumalarına katılalım

Alllah razı olsun. Rabbim şimdiden okuduğunuz ve okuduğumuz Yasin-i Şerifleri kabul eylesin. Ayda 30 tane olmasının esprisi her gün bir tane okumak içindi.Her gün bir tane okunabilirse büyük bir kolaylık olur inşAllah. Allah a emanet olun Selam ve dua ile..

"Bakara" suresi Kur'anı Kerim'in sinamı (tepesi) ve zirvesidir. Ve Bakara suresinin her ayetiyle seksen melek inmiştir. "Allahü La ilahe illa Hüvel Hayyül Kayyum" Arşı Ala katından çıkarılarak vasl edilmiştir. "Yasin suresi" ise Kur'anı Kerim'in kalbidir. Bir kimse ki, Allah'ı ve ahireti kasdederek O'nu okursa, Allah o kimseyi mağfiret eder. Yasin'i ölülerinize de okuyun.
Ravi: Hz. Ma'kil İbni Yesar (r.a.)

makes

Well-known member
-devamı-

Ben ülkeme döndükten bir müddet sonra, problemlerin mislince artacağını biliyordum. Zaman fazla geçmediki, her yerde aranıyordum. Artık ne babamlarda nede başka akrabalarımda kalamazdım. Oradan hemen ayrıldım, artık kaçak hayat başlamıştı benim için. O şehirden o şehire gidiyor, izimi kaybettirmeye çalışıyordum. Her seferinde yakalanmaktan kıl payı kurtuluyordum. Zaman akıp gidiyordu. Bazen babamlar ziyaretime geliyorlar, çok nadir de olsa ben de onları geceleri ziyaretlerine gidiyordum. Benim için böyle bir yaşam, piskolojik olarak dayanılmaz hal alıyordu. Gıyabımda yurt dışında ve yurt içinde iki ayrı dava açılmış ve baskılar artmıştı. Benim maruz kaldığım durumlar kadar, yakınlarımda maruz kalmışlar, onlarında huzurları kaçmıştı. Yurtdışındaki mahkeme aleyhime sonuçlandığını öğrendim. Bütün sınırlara hakkımda yazı gönderilmiş ve artık yutdışınada çıkmam imkansızlaşmıştı. Hiç olmazsa türkiyedeki mahkemede suçsuzluğumu kanıtlamam gerekiyordu. Bunun için bir avukat tutmuştum. Kendisi türkiye çapında tanınmış birisi olmasına karşın benim davamda ihmalkar davranıyordu. Çaresiz değiştirmek zorunda kaldım. O kadar tedbirli davranıyordumki, adresimi avukatıma dahi söylemiyor, annem ve babamın dışında kimse bilmiyordu. Ne acıdırki, artık insanlara güvenim kalmamıştı. Tek sığındığım sığınak, tek güvendiğim varlık Allah cc idi. Ben hep dua dua dua ediyordum. Öyle bir süreç başlamıştıki, sanki hiç bir şeyden fayda olmuyordu. Allah'ın yardımı gelmeden, ben içinde bulunduğum bu durumdan kurtulamıyacaktım. Aslında Allah'ın yardımı olmadan hangi başarı elde edilebilirdiki!?
Bir yandan vesileler arıyor, her an da dualarımda Rabbimden yardım diliyordum. Büyük bir çabayla, var gücümle mücadele edip insanlardan da yardım talep etmeme karşın, onların hiç bir faydası dokunamıyordu. Sanki Rabbim kaza ve kaderin ne olduğunu benim idrakimi açarak bana göteriyordu. Evet şu kesinki, Rabbimin yardımıyle benim idrakim açılmaya başlamıştı.

Hayat bana o kadar anlamsız gelirdiki, sağlam bir inanç ve imanım olmasaydı. Bütün bunlar bir bakıma bu inancım gereği olmasaydı!..

devam edecek...

............................................................................................................
Selamün aleyküm

makes

Well-known member
inşaallah bende katılacağim allah razı olsun sizden telefonumun hatırlatma bölümüne gün ve saatini ekleyeyim ki unutmayayım benim gibi unutkan olanlarda yapabilir inşallah

[FONT=Times New Roman, serif]selamün aleyküm kardeşim
ilginizden dolayı Allah cc sizden razı olsun..
sizi de aramızda görmekten çok mutluyuz.
[/FONT]

telefonun hatırlatma bölümüne gün ve saatini eklemek iyi bir fikir inşallah.

[FONT=Times New Roman, serif]selam ve dua ile... [/FONT]