NUR DÜŞMANLARINA ELCEVAP

Garib

Well-known member
Dv8_mucahidsaidvt5.jpg

Aldanıp dünyadaki muvakkat bir surura
Zulmet icre yüzenler saldırıyorlar nura
Yüz cevirip Allahtan düşüyorlar gurura
Biz cenabı mevlanın nuruna pervaneyiz
Biz Resuller şahının yolunda divaneyiz
Hakta maglup olunca kuvvete yönelirler
Zülümle işkenceyle tehdide güvenirler
Tanımazlar halıkı taguta inanırlar
Ölüm olsa bu yolda,biz nura pervaneyiz
İnandık biz Resule yolunda divaneyiz
Ayrılır bu dünyada sıdıkla ebu cehil
Hikmetullah bilinmez verir asiye mehil
Sizler nurun düşmanı hem alcak hede sefil
Bizler Kuran nurunun yolunda pervaneyiz
Biz Resül-ü zişanın uğrunda divaneyiz
Çöl kanunu dediniz Allahın kuranına
Kıydınız yıllar boyu milletin imanına
Siz sefil kölesiniz dinsizlik kervanına
Bizler dini mübinin nuruna pervaneyiz
Habib-i Kibriyanın yolunda divaneyiz
Ustası kör olunca bulduğunuz her yolun
Sağır hakkı duyarmı hem aşıgıdır solun
İsterseniz hepiniz firavun nemrut olun
Biz Kuran güneşinin nuruna pervaneyiz
Sultanı enbiyanın yolunda divaneyiz
_________________________________________________o kadar şiir yazdık bi cevap vermediniz küstüm.kendime cevap yazıyorum aferin hüsrev katılıyorum sana :))))

Garib

Well-known member
yawf sende olmasan kimse bişi yazmiycak sinir oluyom he:((
komik bişi yazınca herkez yazıyo yaf hakikata herkez susuyuo ala ala :(((

ahmetemin

Member
Nur düşmanları kıyamete kadar devam edecek..Aydınlığın olduğu yerde,ışığın,nurun olduğu yerde karanlık ruhlu düşmanlar da vardır ki ağızlarıyla o nuru söndürmek isterler ama bunun olmayacağının-olmasının mümkün olmadığının farkında değiller.hak ile batılın mücadelesi,iman ile küfrün mücadelesi değişmez bir kanundur ki insanların tasnif türleri tespit ve tayin edilebilsin._________________________________________________ama bir husus var ki dikkat etmekte fayda var..uyuyan yılanı uyandırmamak için tahrik içeren bir üslup kullanmaktan azami imtina etmeliyiz..bu hem sanalda söz konusudur hem de günlük hayatımızda.._________________________________________________üstadın devri imanın tehlikeye düştüğü,maddeci akımlarım gönülleri-akılları kasıp-kavurduğu bir devirdi..o zaman diliminde tevhid inancının kalplerde kök salacak derecede yerleşmesi lazımdı ki ameli safha kendiliğinden gelebilsin..halihazırdaki safha ise ameli safhadır yani mevcud olan imanımzı aksiyonla hareketle,amelllerle süsleme ve güçlendirme zamanıdır.ameli safhanın da kendine özgü muzır engelleri olacaktır elbet ama imanımızdan aldığımız güçle bu engelleri de aşacağız inşallah.

siyahzambak

New member
sadece nur cemaatinin değil... hak yolda ilerleyen tüm cemaatlere saldırılar yapılıyor... bize düşende o cu bu cu gibi ayrımlara girmeden hak yolda tek kalp olmalıyız... cemaat ayrımı gözetmeden birlik ve beraberlikten şaşmamalıyız... son olarak şiiriniz mükemmeldi... yüreğinize sağlık....

Eyvàh!

Well-known member
songül güler ' Alıntı:
Yanlış anlamazsanız size bir sorum olacak;Said Nursi'nin Atatürk'e deccal dediği söyleniyor http://www.yenimesaj.com.tr/index.p...arih=2006-06-14 kentçiğinde(sitede).Bu konuda bir bilginiz var mı?

;D ;D ;D

yine babaannemin bi dedigi geldi aklima tabi men guccuktum o zaman ;D

babaannem sozu de uzatmazdi israrida da az soyler bir soylerdi adamin kotusune piyade sozun fazlasina siir derdi napsinlar adamcazlar siir yazasilari gelmis ... :p

nadan ile sohbet zordur biline cunku nadan aklına geleni söyletir diline...

gülsümme

Yeni Üye
bu önyargı neden??insanlar niye bu kadar önyargılı?neden nurcu kelimeisni duyan düşman zannediyor...vs. halbuki nur demek ne demek biliyorlarmı ki?cemaat deyince ürküyorlar çok mu korkutucu?bunun gibi birçok şey var .anlamadan,dinlemeden,bilmeden yanlış şeyler düşünüyorlar saçma,abes
korkutucu geliyor onlara.halbuki bilseler ebedi bir güzellik ferahlık,hayattaki herşeyin yalan tek gerçeğin ve doğru yolun din,iman olduğunu ve yolun sonunda hüsran,azap,ayrılık değilde yeni bir yaşam olduğunu dört elle sarılmazlarmı??yeni bir hayat yeni bir yaşam kurup tüm alışkanlıkları değişmezmi?biz müslüman değilmiyiz?evet öyleyiz.ama dinimizi ne kadar doğru yaşıyoruz?ne kadar vakit ayırıyoruz?bugün ALLAH için ne yaptık?bizi yaratan herşeyimizi veren o değilmi?nefes alıyorsak yüce RABBİM istediği için değilmi?şükür ettikmi bu günün değerini kıymetini bildikmi ?aç değil açıkta değiliz ama hep bişeylerimiz eksik yok şunu almam lazım bunu almam lazım yok eşarbıma uygun ayakkabı ,ayakkabıya uygun çanta diye gidiyo oraya doğru...yok yok insanoğlu yetinmeyi bilmiyo aza tamah etmiyo.hep kendini düşünüyo bir kıyafete 50-100 ytl verene kadar kaç fakirin yetimin karnını doyururum diye düşünmüyo çünkü kendisi tok yaşamayan bilmez ama düşünmek lazım.artık yetinmeyi bilelim ve birazda çevremize bakalım yardıma muhtac insanları görelim.hep bana demeyelim demi?ve lütfen önyargılı olmayalım. bu yazdıklarım tabikide her insan içn geçerli değil pireye kızıp yorganı yakmayalım ama çevremdeki çoğu insanlar işte aynen böyle yaw.içimde kalcaktı yazmasam sadece paylaşmak istedim vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim ben böyle düşünüyorum ama yanlııış ama doğru bu arada yanlış bişey yazdıysam avfınıza sığınırım...

icem

Member
Hüsrev kardeş ne kadar güzel yazmışsın maşallah..Allah daim eylesin güzel duygularını bu şekilde bize aktarmaya inşallah