Namaz Kılıyor muzunuz? NaMAz kILmIyOr MuSunUz?

insanFakiri

Well-known member
Namaz Kılıyor muzunuz? NaMAz kILmIyOr MuSunUz?
Neden namaz kilmiyorsun???

namaz kilmamak için bir sebebin mi var yoksa?

ne olabilir ki namazdan önemli olan sebep???

dur ben tahmin edeyim:

namaz kilacak vaktin yok degil mi?

ama onlarin da yoktu...

ya bedir savasina ne demeli:

savas hiç durulmuyordu aksine gittikçe kizginlasiyordu bu arada ikindi vakti çikmak üzereydi ama kilacak zamanda yoktu karsinda en az on katin düsma vardi.
kenara çekilipte namaza duramazdin yada namazi kilmiyacaksin di mi ben ce en kolayi bu...
ya onlar ne yapti Peygamberimiz 300 kisilik ordusun ikiye ayirdi yarisi geriye çekildi diger yarisidaha ileri atildi ve daha bir kuvvetle savasti
ve geriye çekilenler Peygamberimizin imamliginda namazi kildilar bitince de digerleri ile yerdegistirip onlar savasmaya basladi digerleri geri çekilip yine Peygamberimizin imamliginda namazi eda ettiler...

sence onlarin zamani varmiydi? ya da bunlarin...

ama o zaman bu yoktu degil mi?

eee tek sebebin bu mu yani? baskalari da yok mu?

hem vakit bulsan bile nerde kilacaksin ki namazi yer yok ki evde degilsin zaten baska yerde yok degil mi?

---------- Post added at 16:19 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

sence onlarin yeri var mi?

buda tutmadi baska yokmu bahanen?

yada yolculuk yapiyosundur degil mi kilacak yer yok ki olsa kilardin...

peki onlarin var mi?

buda olmadi galiba?

yada çok yogunsundur çok isin vardir hiç ayiracak vaktin yoktur degil mi?

onlarin da isi çok ama bi on dakika ayirabiliyorlar

ama senin bir dakikan bile yok degil mi?

insanFakiri

Well-known member
[h=2]
icon1.png
[/h]
bir düsün bakalim bu kadar vakti ne için harciyosun dünyalik için degil mi?
iyi para kazaniyim rahat yasiyim param pulum olsun hepsi bunun için mi?

bir daha düsün sen önce kim götürmüs bir bez parçasindan baska bir sey orada rahat etmek için kim biriktirebilmis veya götürebilmis kazandiklarini?
oraya gittiginde ilk sorulacak soru ne biliyor musun?

yaa o zaman ne cevap vereceksin vaktim yok diyemezsin yer bulamadim diyemezsin isim vardi diyemezsin degil mi?

belki sunu dersin: "bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü yoksa kilacaktim ileride namazimi kaza namazida kilacaktim"...ama senin yasin genç daha yaslaninca kilarsin degil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak
ya yaslanmazsan...

ya sen namaz kilmadan senin namazini kilarlarsa...

bunlar kadar gençmisin sen ama bak onlar kiliyor neden?

namaza yetismek için kosan bir çocuga Hz.Ömer "sen daha çocuksun bu kadar telas etmene gerek yok sen daha küçüksün namaz sana farz degil"demisti
ve çocuk demisti ki:"Amca amca! Bu isin büyügü küçügü olur mu? Daha dün mahallemizde bir çocuk öldü. Üstelik benden de küçüktü. Ölüm denen gerçegin büyük küçük ayirdigi yok. En iyisi her yasta buna hazir olmali. Hem bu yasta Namaza alismazsam büyüyünce kilmak zor gelebilir."

sen hala gencim de...?

---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:20 ----------

aaa olmadi hastasin degil mi onun için kilamiyorsun özür dilerim...

ama iyilesmen için namaz kilman gerektigini biliyor musun? öyle dememis mi Peygamberimiz"namazda sifa var" kalk bir kil bakalim namazin hastaligin kaliyor mu o zaman???

bak oda hasta üstelik kaç yasina gelmis

ama ayakta duramiyosun degil mi?
oturarak kil oturamiyosunda(yatalaksin)
kafanla kil o zaman yoksa tamamen felç mi geçirdin (simdi yittin galiba) zannetme ki yirttin o zaman da gözlerin kil bak bu kadar kolaylik var eminim baska bahanelerinde vardir...degil mi?

yaaa bos ver hem sen niye namaz kilacaksin önemli olan kalp degil mi? senin kalbin temiz kilsan ne olacak ki?

O Güzeller Güzelinin kalbi kapkara miydi pislik içinde miydi de ayakalarinin alti sisinceye kadar namaz kilardi?

eee gördün mü kalbin Efrendimizin kalbinden de mi temiz acaba???

degil degil mi?

bu da olmadi var mi baska bahanen kalmadi mi yoksa uyduracak bir seyler?

tamam hepsini kilamiyorsun bari bir iki vakiti kil olmaz mi?

oda mi yok?

bahanelerini dinleme(me)k isterim veya dur bunlarida ben tahmin ediyim...

sabah namazina uyanamiyorsun sabahin köründe kim kalkacak ki uykunu mahvedeceksin degil mi?

insanFakiri

Well-known member
ya böyle bir ilan görsen ne yapardin acaba?

ama gitmezdin degil mi degmez onun için felan uykunu bozmana sen mi gitmeyeceksin yalan bari söyleme ilk sen olmak için geceyi orda geçirirdin...

olmadi gelelim ögleye off ögle vakti o kadar telasede namaza vakit mi ayircaksinbir sürü isin gücün var yetisemiyorsun zaten bir de namaz hiç olmaz bu kadar isin arasinda namaz mi olur?

ama yemegini yemeden ögleyi geçirmiyorsun belkide zevkini çikara çikara 1 saatte yiyosun yemegi degil mi yemek daha önemli degil mi???

ya ikindin ne olacak??

dur simdi zaten yoruldun bütün gün isler hala bitmedi bu yorgunlukla namazini felan kilamazsin ama dedim ya az önce bir daha diyeyim ne demis Peygamberimiz"hasta misin yorgun musun çaresiz misin ... o zaman namaz kilda geçsin bunlarin hepsi...

ya aksam namazi???

oooo sende yaaa daha eve gidilecek yemek yenilecek zaten aksam vaktide kisa yetisemiyorsun degil mi?

evine 10 dakika sonra girsen ne olacak kaçmiyor ya ev ama vakit gidiyor bir daha bulabilecekmisin o vakti???

yatsi namazini hiç sormuyum degil mi?

o saatte namaz mi kilinir insanin uykusu geliyor uykulu uykulu namaz kilinmaz ki...

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

ama nedense baska zamanlar uykun gelmiyor mesela bunlara bakarken hiç uykun gelmiyor degil mi?

eee bunlarda olmadi vakitlerin birinden bile siyiramadin yakayi var mi baska bahanen benim aklima bu kadari geliyor seninde aklina gelmiyor degil mi? kalmadi çünkü baska bahane... aslinda var ben sana söyleyim mi üstelik bu sefer kesin kurtulursun namaz kilmaktan(zaten kilmiyosunda) üstelik bir tane degil ne mi dur söyleyim:

1 : ÖLÜ ISEN

2: DELI ISEN

3: ÇOCUK ISEN

4: HAYVAN ISEN

5: KAFIR ISEN

ne dersin siyirdin bu sefer ha?

ama yok nasil olur sen ölü veya deli degilsin üstelik kocaman adamsin ve insansin Allah korusun kafirde degilsin eee demek ki neymis namazdan kurtulamazsin................

sana sesleniyorum ey insan bosver sen nefsini o zaten hiç namaz kilmak istemez ki sen dinleme onu bak yukarda birden siraladi bahaneleri sonuç ne peki? koskoca bir hiç. yani gel namazini kil uyma sen ona yoksa sende mi uyduracaksin bahane ama kalmadi ki bahane niye mi namaz kilacaksin? dur onuda söyleyim:

sen müslümansin degil mi?(elhamdülillah) eee kanitin ne nasil ispatlarsin bana müslüman oldugunu tabi ki namaz kilarak islam demek namaz demektir namaz dinin diregidir onun için...

insanFakiri

Well-known member
bir de gözünü çevirde bak etrafina

bu güzellikleri Yaratan övülmez mi ona sana verdigi binlerce nimet için sükredilmez mi tabi ki sükredilir bu da en güzel sekli olan namazla olur hem sen namaz kilmakla Allah ’i yüceltemezsin O zaten Yüceler Yücesi sen ancak Rabbimin katinda kendini yüceltirsin...

tamam sen bosver hepsini sen bunlara da mi acimiyorsun

Yüce Allah buyurmuyor mu:

"namazdan sonra edilen dua reddolunmaz" diye haydi onlar için baska birşey yapmiyorsun(yapamiyorsun) madem en azindan dua et...

hem bak dogada hersey ona secde ediyor sen daha ne duruyorsun

simdi gel ne dersin artik baslayalim mi namaza?
haydi mevlanaca namaz kilmaya var misin??

onun gibi secde ede ede seccadeyi lime lime etmeye var misin?

veysel karani gibi geceleri gündüzleri namazla geçirmeye var misin?
öyle güzel bir namaz kilarmis ki mübarek bir geceyi sadece kiyamda bir gece sadece ruküda bir gece sadece secdede geçirirmis...
Hz. Ali gibi savasta yedigi okun acisindan çikaramiyorlar ancak Hz. Ali namaza durunca çikariyorlar hem de kili bile kipirdamiyor soranlara da "biz namaz kilarken can kusumuzu saliveririz" demis var misin böyle namaz kilmaya?

Hz.Rabia gibi gözlerinde yas kalmayincaya kadar namaz da aglamaya var misin?

ve O GÜZELLER GÜZELI namazi en güzel kilan O kimse onun gibi Kilamazdi varmisin onun ümmeti olarak namaz kilmaya?

biliyorum sen onlar gibi namaz kilamazsin onlar gibi olsan zaten bahane uydurmaz namaz kilmak için kendine yollar arardin bu zamanda...nasil mi namaz kilacaksin?

öyle bir namaz kilacaksin ki ezani okuyan Bilal-i Habesi olacak namaz kildigin yer Mescid-i Haram(KABE) olacak ve imamin Hz. Muhammet Mustafa olacak ve Hz. ebubekir Hz. Ömer Hz.Osman Hz.Ali ve sahabeyle birlikte namaza duracaksin....

öyle bir namaz kilacaksin ki sirat köprüsünün üzerinde olacaksin asagisi cehennem ve karsinda YÜCELER YüCESI Allah TEALA ve meleklerle saf tutarak...

insanFakiri

Well-known member
öyle bir namaz kilacaksin ki mevlana’ca:

Namaza tekbirle girmek "Ilahi biz Senin huzurunda kurban olduk !" demektir. Tekbir getirerek kurban kesildi gibi tekbirle namaza baslamak da "Allah ’im canimiz Sana feda olsun!" anlamindadir.

Namazda kiyama durmak Allah ’in huzurunda kiyametteki muhasebeyi hatirlatir. Kul biraz sonraki hakkiyla yerine getiremedigi kullundan ve isledgi günahlardan dolayi utancindan ayakta durmaya dermani kalmaz rükuya egilir.

Basi rükuda iken"Hakk’in suallerine cevap ver" diye Ilahi ferman gelir. Kul rükudan basini mahcup olarak kaldirir. Ayakta duramaz yüzüstü secdeye kapanir.

Tekrar ona "Secdeden basini kaldir! Yapmis olduklarindan haber ver" diye ferman gelir. O yine mahcup bir halde basini kaldirsa da tekrar yüz üstü kapanir.

Aslinda sen namazi Kabe de kiliyorsun biliyor musun? evet sen o safin içindesin aslinda ilk saf Kabe’nin etrafini çeviren ilk halkadir ve sende gittikçe büyüyen bu halkanin içindesin bu safin içindesin sen namazi orda kiliyorsun sadece biraz arka saflardasin o kadar insAllah ön saflarda da kilmak nasip olur...

var misin böyle namaz kilmaya?

hadi ey kalbim durma artik tövbe et ve Yaradanina en güzel hamdini sun temizle kalbini pislikten dünyaliktan ve kula yakisir bir seklide MEVLA’ya yaklas...

hadi be ruhum hadi be kalbim uymayin siz o nefsime o hep konusur ve sizi kötüye götürür siz ondan güçlüsünüz siz ona hükmedersiniz hadi kirin onun gücünü

biliyorum yapacaksin sen bunu hadi o zaman bak Bilal-i Habesi ezani okumaya basladi

haydi simdi namaz zamani haydi simdi kurtulus zamani...

KURTAR KENDINI..