Muhteşem Yüzyıl Dizisi Hakkında Şikayet Kampanyası

zekaikc

Member
İnternette böyle birşeye rasladım. Paylaşmak istiyorum. Dileyen katılsın kardeşler

facebook içinn

Muhteşem Protesto! (Arkadaş listenizi davet edip duvarınızda paylaşınız..) | Facebook

Yapmamız gereken şeyler aşağıdaki adreslere ilgili maili atmak,isterseniz kendi yazdığınız maili de gönderebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı adresi cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

Sayın Cumhurbaşkanım;

Muhteşem Yüzyıl dizisi dünyaya hükmetmiş, dinine bağlı ecdadımız Osmanlı İmparatorluğunu sadece "Harem ve İhtiraslardan" ibaret göstermeye çalışıyor.

Yayınlanan haberlere göre de bu dizi 40 ülkeye satılacakmış. Bu dizinin ihracatıyla ecdadımız yanlış tanıtılacak ve şanlı Türk soyunun parlayan yıldızı olan Osmanlı rencide edilecektir.

Buna dur demenizi ve izin vermemenizi istiyoruz. Diğer ülkeler soykırımcı liderlerine sahip çıkarken, bizim atalarımıza sahip çıkmamamız düşünülemez.

Saygılarımla.

Başbakanlık adresi bimer[@]basbakanlik.gov.tr [] işaretini kaldırarak yollayınız.

Sayın Başbakanım;

Muhteşem Yüzyıl dizisi dünyaya hükmetmiş, dinine bağlı ecdadımız Osmanlı İmparatorluğunu sadece "Harem ve İhtiraslardan" ibaret göstermeye çalışıyor.

Yayınlanan haberlere göre de bu dizi 40 ülkeye satılacakmış. Bu dizinin ihracatıyla ecdadımız yanlış tanıtılacak ve şanlı Türk soyunun parlayan yıldızı olan Osmanlı rencide edilecektir.

Buna dur demenizi ve izin vermemenizi istiyoruz. Diğer ülkeler soykırımcı liderlerine sahip çıkarken, bizim atalarımıza sahip çıkmamamız düşünülemez.

Saygılarımla.

Rtük adresi Radyo Televizyon Üst Kurulu

Sayın RTÜK Başkanı;

Saygılarımla.

Türk Tarih Kurumu adresi bilgi@ttk.org.tr

Sayın Türk Tarih Kurumu Başkanı;

Saygılarımla.

İnternette yayalım lütfen...

elfaz

Well-known member
Toplumun gidişatında etkin rol oynayan bu tarz sosyal meselelere duyarsız kalınmamalı zannediyorum. el ile dil ile ve kalp ile müdahale etme imkanımız varken; kalben kınamayı tercih etmeyelim inşallah..Ki hem medya hem de halkın sesini duyurabilme mercileri (RTÜK GİBİ) artık eskisi gibi tek taraflı bir iletişim metodunu kullanmıyor. Toplumun sesi, önemseniyor.

Huseyni

Müdavim
Yakın bir zamanda, Sayın Başbakan, muhteşem yüzyıl hakkında bir eleştiri yaptı. Ertesi günlerde filmin izlenme oranlarının daha da arttığına şahit olduk. Reklamın iyisi kötüsü olmuyor. Böyle durumlarda şikayet dahi reklam olabiliyor. Aslında bir müslüman neye bakıp bakmaması gerektiğini bilmeyecek kadar cahil olmamalı. Maksat tarih öğrenmekse, bir müslüman, açık saçıklığın hakim olduğu bir filmi mi kaynak etmelidir ? Müslümanlara bu filmin zararlı olduğunu anlatmak -zaten harama bakmayı tercih etmiş olduklarından- ne kadar doğru bilemiyorum. Maksat müslümanları ikaz etmek değilse, bunu en az reklama sebep olacak şekilde yapmak lazım.

Eleştirinin en güzelinin izlememek olduğunu düşünüyorum. Bazı kardeşlerimiz var filmi eleştiren. Filmdeki bütün karakterleri bilecek kadar izliyolar nasıl eleştirmekse. Güya kötülüğünü anlatmak için bilgi ediniyolar filmden. En güzeli izlemezsin biter. Seyircisiz filmde bi yere kadar. Yarın deseler "muhteşem yüzyıla 50 milyon şikayet olmuş" emin olun ertesi gün 60 milyona çıkar. Nasıl bir milletiz anlamadım vesselam. Hatta şu mesaj bile okunsa reklam olur mu diye çekiniyorum. Allah cc. vesile olmaktan korusun hepimizi, amin.

faris

Well-known member
Evet bizim ferdi ve ailevi olarak kırmızı çizgilerimizi belirlememiz gerekmekte. Mesela TRT 1 in yayınladığı bir zamanlar osmanlı kıyam adlı dizi bütcesi yüksek dizilerden olmasına rağmen gerekli izleyici kitlesini oluşturamadığı için yayından kaldırılarak gerekli bütce farklı dizilere aktarıldı. Demek ki bizler izlenmemesi gerekenleri izlemez isek gördüklerimizide gerekli mercilere şikayet edersek yeterli olacaktır.

Ancak bu gibi umumi ortamlarda duyurularda bulunmak izlemeyenleride merak ettirerek izletmek maksadı taşıdığı dizinin hala gerekli izleyici rekoruna ulaşması ve devam etmesinden anlamak mümkündür.

nurhadimi

üye Sorumlusu
bi izlemedim gitti şu diziyi :) ama dizi izlemiyor muyum? hayır normalde izliyorum.

ama izlemediğim dizileri de söylemiyorum, çünkü bu merak uyandırır, bunu izliyorum demek kadar izlemiyorum demek te bir reklam bence istemeden ekmeğe yağ sürmek :D

ama bi bölüm izlicem ya dehşet merak ettim şimdi :D

hem oyuncu kadrosuna baktım ülkemizde dizide oynamayan oyuncu kalmamış :D bak daha bi merak ettim şimdi :D