SeBePSiZ

Member
Arkadaşlar kısa ve öz madde madde...

Şimdi ilk önce tilki gibi oluyorlar

kız mailiyle girip size kandırmaya çalışıyor baya kanan var söyliyim (yeni başlayanlar da)
Eğer port açamamışsa keylogger'e yonelecektir.Cafelerde sadece ana bilgisayarda virüs programı olduğu için hemen programı açacaktır ve bilgiler size gelecek eğer varsa silecektir.Bilgisayarınıza girmek istiyorsa trojan atacaktır ama bilgisayar kapandıktan sonra silindiği için hiçbir şeye yaramamaktadır.Trojan ve keyloggeri maile atarsanız eğer hotmail scan den geçerse yaşadınız!geçemezse şansınıza küsün.
[trojan - keylogger yukarda]
fake mail hazırlarlar güzel bir şekilde sonra anonys maille o sitenin sahibi gibi,yoneticisi kimi mail yollarlar "admin@hotmail.com" diyip yollarlar mesela;yeni bir hizmet 1 günde 5 sms yollama kul adınızı ve şifrenizi girin (bankalar phisking saldırıları)sonra adam girecektir.Butona tıkladığı zaman hopss..bilgiler sizde..
Anonys maille mesela;admin@sevgim.com buradan bir link yolladınız [fake]lütfen bu linkten şunu indirin yoksa kul adı falan silinir diyebilirler.Linkteki dosyayı yuklerse güvenlik duvarı kapalı,anti virüs programı da yoksa bilgiler sizde!

Eğer trojanı undetected yaparlarsa anti virüs programı algılamazsa o zaman gümbürtüye gittiniz demek ! hayırlı olsuna geliriz

Demek istediğim kanmayın herkesten dosya almayın.Sağlam bir anti virüs programı yukleyin(kasper)gibi.Mutlaka güncellemelerini yapın.Ve sürücülerinizin paylaşımlarını kapatın portlara bakın açık portlar varsa kapatın mesela subseven portuyla giriş yapabilirler subseven programıyla şifre yoksa tabii.

ActiveX hazırlar site bilgisayarınızı kontrol eder mesela windows uptade yaparken activex çalışsın mı diye soruyor çünkü tamamen kontrol altına alıyor istediğini yapabiliyor.Activex uygulamalarını kapatın ve kuşkulandığınız sitede activex açılsın mı diye sorarsa hemen kabul etmeyin düşünmeyin.Eğer acele karar verirseniz elvada diyebiliriz.

***

EK : XSS yoluyla kırıyorlar her linki açmayın.
eğer bir link yollarsalar,bu işleri bilenler mutlaka explorerde bakın exe vs.. zararlı kodlar koymuş olabilirler veya xss linki olabilir.Kaynağa bakmayı unutmayın.

Özetle,tanımadığınız kişilerin ve güvenmediğiniz kişilerden ne dosya alın ne linklerine tıklayın.Unutmayın dostunuz bir gün düşmanız olabilir.
 
Üst