LUGAT OYUNU

molla_zehra

Well-known member
Şualar ' Alıntı:
NEYE DEVAM EDİM SEN YAVEERİ EKREMİ SORDUYSNA CEVAP BU...
BEN SORAYIM:Elde edilmesi için çalışılan gaye, maksad ve netice MANALARINA GELİR._________________________________________________hııım bilmişim,bu gidişle ben repimi baya yükselticem:)
MAKSUD MU?_________________________________________________
özge ' Alıntı:
YANLIŞ MI??

Sergerdan

Well-known member
Şualar ' Alıntı:
NEYE DEVAM EDİM SEN YAVEERİ EKREMİ SORDUYSNA CEVAP BU...
BEN SORAYIM:Elde edilmesi için çalışılan gaye, maksad ve netice MANALARINA GELİR._________________________________________________hııım bilmişim,bu gidişle ben repimi baya yükselticem:)

Semere,Netaic geldi aklıma

He yalnızlık geçen yerlere baktım risaleden yalnızlık insanların yalnızlıgı olarak ve bu haliyle çokça geçmiş.Yani karşılıgı yok Özge ne dersin?

Sergerdan

Well-known member
Yanlış birşey söylemek istemem infiradın geçtigi yere bir örnek mesela (ya uzattıgımdan degil dogru ögrenelim diye)

Hem, bütün şu gördüğünüz masnuât ve müzeyyenât üstünde birer mahsus sikke, birer hususi hâtem, birer taklid edilmez turra koymakla, her şey kendisine has olduğunu ve kendi eser-i desti olduğunu ve kendisi tek ve yektâ, istiklâl ve infirad sahibi olduğunu size göstermek istiyor; siz dahi onu tek ve yektâ ve misilsiz, nazîrsiz, bîhemtâ tanıyınız ve kabul ediniz."

İstiklal ve infirad derken Allah ın tekligine vurgu var deemi?

molla_zehra

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
Yanlış birşey söylemek istemem infiradın geçtigi yere bir örnek mesela (ya uzattıgımdan degil dogru ögrenelim diye)

Hem, bütün şu gördüğünüz masnuât ve müzeyyenât üstünde birer mahsus sikke, birer hususi hâtem, birer taklid edilmez turra koymakla, her şey kendisine has olduğunu ve kendi eser-i desti olduğunu ve kendisi tek ve yektâ, istiklâl ve infirad sahibi olduğunu size göstermek istiyor; siz dahi onu tek ve yektâ ve misilsiz, nazîrsiz, bîhemtâ tanıyınız ve kabul ediniz."

İstiklal ve infirad derken Allah ın tekligine vurgu var deemi?
EST.EVET DOĞRU VE SAĞOLASIN :)

Sergerdan

Well-known member
Şualar sormadıgına göre ben sorayım:

İnsanlardan sıkılan,kalabalıktan hoşlanmayıp yalnızlık isteyen Bir yerde geçiyordu hatta üstad bende bu hastalıktan var diyordu

hasret

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
Şualar sormadıgına göre ben sorayım:

İnsanlardan sıkılan,kalabalıktan hoşlanmayıp yalnızlık isteyen Bir yerde geçiyordu hatta üstad bende bu hastalıktan var diyordu

merdümgiriz_________________________________________________ ben sorumu unuttum:hayal etmek manasına gelir hani?

Sergerdan

Well-known member
Oh be sonunda bir tane de ben bilicem. TAHAYYÜL (iki teşkür gönderdim,ben de alıyım)_________________________________________________Şualar soru hakkımı size devredim ben çıkıyorum şimdilik .(

hasret

Well-known member
Oh be sonund a bir tane de ben bilice m. TAHAYYÜL (iki teşkür gönderdim,ben de alıyım

ettim hani sorunuz kendi kurallarınıza kendiniz uymuyorsunuz:)_________________________________________________tamam soruyorum,ama bi daha ne -nerede oyunundan kacmamamız şartıyla:)
hani düşünmek manasına gelir...