LUGAT OYUNU

Sergerdan

Well-known member
Şuaların açtıgı Ne-Nerede oyunundan esinlenerek ben de bir oyun başlatim.Benim kurallarım şöyle ;) Hangi üye dogru cevaplarsa soruyu soran ona Teşekkür butonuyla teşekkür edecek.Ceza yok oyunda ve kopya serbest .) Azcık sıkıcı gelebilir arkadaşlara ama hoş olur belki,görecegiz.

He bide soruyu cevaplayan kısa,öz o kelimenin çagrıştırdıkları ile bilgi verirse oynarken pratik ögrenme olur belki.İlk ben sorayım.

Cenab-ı Hakkın,her yerde her mahluka muhtaç oldugu şeyleri vermesi,terbiye etmesi ve tedbir ve malikiyeti ve besleyiciligi keyfiyeti

??? Anlamını hangi kelime karşılar

Tüm üyeler katılmaya çalışsınlar,sallamak serbest hem eglenceli olur :angel: silerim bak üyeliklerinizi :police:

hasret

Well-known member
rububiyet olmalı,herhalde,galiba,sanırsam.lügata bakmadım vallahi....
bu arada 50 sayfanı okudun mu abi...
benim sorum: misaller,benzerler ne olarak gecer lügatta...

Sergerdan

Well-known member
Şey :) kem küm ben okucaktım da iftara gittik babaannemlere okuyamadım ;D Kazası olur mu Şualar abi ^o)

Cevab dogru teşekkürünüz geliyor.Ben sizinkini bilemedim ama şansımı deneyim: Timsal mi?

hasret

Well-known member
bildin seninkinin cevabıda firak olmalı:)
bak ben sana teşekkür ettim,doğru ise sakın teşekkürümü ihmal etme:)

hasret

Well-known member
ya evet ben ayrılık olarak algılamışım,neydi ya dur bulucam:) _________________________________________________sergerdan abi böyle zor oluyor,mesela uluhiieyyt diyelim bunun ne manaya geldiğini soralım?
aksi takdirde işin icinden cıkmak zor:)

molla_zehra

Well-known member
Sergerdan ' Alıntı:
Ya Özge geçtigi yeri .... bırakarak bir cümle kopya virsen olmaz mı?
YAA HATIRLAMIYORUM Kİİ NEYSE BEN ABİ ;D
BEN BAŞKA SORAM _________________________________________________HADİ SİZE ZORA SOKMAYAYIM
BAŞKA KELİME BULDUM:YAVER..?

BUARADA İNFİRADDI ;D

Sergerdan

Well-known member
Şualar ' Alıntı:
ya evet ben ayrılık olarak algılamışım,neydi ya dur bulucam:) _________________________________________________sergerdan abi böyle zor oluyor,mesela uluhiieyyt diyelim bunun ne manaya geldiğini soralım?
aksi takdirde işin icinden cıkmak zor:)

Olmaz zorlugunda zati zevki bence.Hem kopya çekilmesini de önler kısmen ;D Onun yerine soran arkadaş belli bir süre sonra cevabı kendi verip tekrar sorsun öyle sizin dediginize gelir.

Sergerdan

Well-known member
İnfirad da olmaması lazım,o tek olmak olmak demek.Genelde Allah c.c için geçiyor.Ben insanların yalnızlıgını soruyorsun sandım.

hasret

Well-known member
NEYE DEVAM EDİM SEN YAVEERİ EKREMİ SORDUYSNA CEVAP BU...
BEN SORAYIM:Elde edilmesi için çalışılan gaye, maksad ve netice MANALARINA GELİR._________________________________________________hııım bilmişim,bu gidişle ben repimi baya yükselticem:)