İllerimiz nesi ile ünlü

Eyvàh!

Well-known member
ADANA
Pamuk ( Beyaz altın ), Adana Kebabı, Çukurova, Anavarza Kalesi, Misis

ANKARA
Ankara Kalesi, Anıtkabir, Tiftik Keçisi ( Ankara Keçisi ), Hacı Bayram Veli Türbesi, August Tapınağı, Roma Hamamı, Gordion ( Frigyanın Başkenti ), Atakule, Karum İş Merkezi, Kızılcahamam-Ayaş Kaplıcaları, Beypazarı Evleri

ZONGULDAK
Taşkömürü ( Karaelmas ), Cehennemağzı, Gökgöl ve İnağzı Mağaraları
ankara dogdum , zonguldakta buyudum , ama simdi isvicredeyim e hani isvicreninki :p

tesekkurler merih kardes..

hknco

Well-known member
Yaw şimdi bazı şey vardır zatında güzel , bazu şeyde vardır... sonucunda güzel... Bazı şeyde vardır hani nasıl denir ... Anneniz yaptığı için güzeldir bunun gibi bir şey.

Hani bir zat diyor ki Hz.Adem as bilseydiki o meyveyi yiyecek ve bunun neticesinde Hz. Muhammed sav dünyaya gelecek değil ağacın meyvesini yemek ağacı kabuğu ile beraber yerdi diyor. ( bu söz söyleyenin aşkı ile değerlendirilmeli yoksa hataya düşülebilir) şimdi ben de nispeten o tepsiyide yerim hani.

hknco

Well-known member
Yaw şimdi bazı şey vardır zatında güzel , bazu şeyde vardır... sonucunda güzel... Bazı şeyde vardır hani nasıl denir ... Anneniz yaptığı için güzeldir bunun gibi bir şey.

Hani bir zat diyor ki Hz.Adem as bilseydiki o meyveyi yiyecek ve bunun neticesinde Hz. Muhammed sav dünyaya gelecek değil ağacın meyvesini yemek ağacı kabuğu ile beraber yerdi diyor. ( bu söz söyleyenin aşkı ile değerlendirilmeli yoksa hataya düşülebilir) şimdi ben de nispeten o tepsiyide yerim hani.
Yani içindeki pek de umrumda değil :D

Eyvàh!

Well-known member
Zonguldak ...ilk once komuru ve merdiveni cik cik bitmez
Pazartesi, 14 Nisan 2008
847gocuk.JPG
Bi sürü gabarık kağadı önüme sürüp, meseleyi izah edince ağnadım neden beni illa da masaya bitişik oturtmak istediğni. Meğerkim, yıkılan lavvar sahası, yani esgi kömür yıkama tesislerinin dikili olduğu, ta da esgisi bizim Elvanpazarcıklıların mısır tarlalarının olduğu arazinin bi gısmı için bi proce yarışması yapılacakmış. Beni de cüri heyetine gabul buyurmuşlar. Mimarlar Odası Zonguldak Temsilcisi olarak telefonla Ankara’ ya durumu bildirip, benimnen yüz yüze görüşdüğnü gonuşdu. Önündeki bilgisayarın
osmanli cilegi misss gibi kokar sizede geldimi kokusu :p

ereliileirm2.jpg

devrek bastonu

bastonbr7.png

limani

filizzr4bqa6.gif

limansm7.jpg

gnbatmuc7.jpg

zonguldaklimanvn8.gif

14zonguldakbe2.jpg

ama eski hali ne kadar da masum dimi izleyin bi
http://www.youtube.com/watch?v=lJehkkkafO0

ebrar172

Well-known member
niye gülüyosunuz bay Tarihci...:p

leyla ile mecnun ,kerem ile aslı,tahir ile zühre, bunlara gülmüyosunuz hayran hayran hikayelerini dillendiriyosunuzda...bizim temel ile fadime olunca mevzu neden gülüyosunuz...aşk herkesin hakkı...hiç yakıştıramadım.. bu sizin yaptığınıza resmen çifte standart denir...:mad: :p :p

Hamiyetkar

Well-known member
medresei nur

bendenizin yükünü omuzlamış.. allah razı olsun..

şanlıurfanın yemekleri hakikaten hoştur..

husasan da ÇİĞKÖFTE..

e yumurtalısı da fena sayılmaz hani..

AFİYET OLSUN.

ebrar172

Well-known member
yeşili ; dünyanın hiçbir yerinde olmayan...
latif bir güzelin gözlerine bakarken dalıp gider ya insan...işte öyle...

denizi ; hırçın , mağrur ve bunca öfkesine rağmen hep çeker insanı...kıyısında oturup seyrederken sonzuluğu bir bakarsınız bir yunus geçiverir sahilden o an dersiniz ki yaşamak ne güzel...

insanı ; candan , samimi ve bir o kadarda saman alevidir gözü karadır karadeniz gibi....derlerki bizim oralarda ; bizi ya sever ya nefret eder insan aynen öyledir...arası yoktur nettir herşey...

en beklemediğiniz anda hava birden kapanıverir fırtına çıkar en güneşli günde...yada sabah kalktığınızda bakarsınız gökyüzü kapkaranlık of dersiniz ne kötü bir gün...sonra birden güneş açar heryer cennete dönüşüverir...hayret edersiniz...

hayat gibidir karadeniz hüzün neşede , umut umutsuzlukta saklıdır..
ve asla riyakar değildir...ya vardır ya yoktur ara tonları sevmez , ödün vermez...hem köle hem kraldır....

işte o yüzden ; ya seversiniz ya nefret edersiniz....