İlk Okuyacağınız Risale???

KIVILCIM

New member
Yeni biriyle tanıştınız ilk hangi risaleyi okursunuz??
Tercihiniz hangi risale olurdu?
Harelde herkezin aklında olan veya ilk olarak genelde okuduğu bir risale vardır.
(Özel bir durum veya kişi değil, sıradan alalade bir kişi için konuşalım.Özellik arz eden bir durum veya kişi olursa risale değişebilir çünki.Standartını soruyorum yani)
Karşınızdakine ilk hangi risaleyi okursunuz?????????????

FaKiR

Meþveret Bþk.
Cevap: İlk OKuyacağınız Risale???

Yeni biriyle tanıştınız ilk hangi risaleyi okursunuz??
Tercihiniz hangi risale olurdu?
Harelde herkezin aklında olan veya ilk olarak genelde okuduğu bir risale vardır.
(Özel bir durum veya kişi değil, sıradan alalade bir kişi için konuşalım.Özellik arz eden bir durum veya kişi olursa risale değişebilir çünki.Standartını soruyorum yani)
Karşınızdakine ilk hangi risaleyi okursunuz?????????????

Sizin kendiniz okuduğunuz risale değil bir başkasına okuyacagınız risale-i sormak istemiştim.Hizmeti ve Rİsale-i Nur'u birine anlatmak istiyorsunuz hangi Rİsale den başlarsınız???

Sorunuzu dogru anladiysam, Risale i Nur eserleriyle ve hizmetle bir yakininizi nasil tanistirirsiniz diye sormussunuz.(?)

öncelikle herhangi bir eseri alip okumaya baslamadan önce, Tarihçe i hayati, (okutmak) çok iyi bilip anlatmak gerekir.Seksen küsür yilin Allah yolunda nasil gecirildigini, ne tür zorluklara mazur kalindigini anlatarak, Risale i Nur eserlerinin kalplerde ve gönüllerdeki ehemmiyeti anlatilmaya çalisilabilir.

üstadin hayatini anlatmakla, hizmetin önemi, nasil, ve niçin gerekli oldugunu anlar, ve neler ugruna bir hayatini harcadigini Risale i Nur eserlerini okuyarak anlayacaktir.

Risaleler insan olmanin mana ve insanligin vazifesini anlatir, ilk olarak sizde 23.sözü, 11 sözü, gençlik rehberi, kucuk sozler gibi eserleri okuyup beraber mutaala edebilirsiniz.

_vatan_

Well-known member

EVET doğrusu öyle olurdu galiba feza abi.Ama yazdıklarını okumasaydım fezapilotu abimin bende gönülsızım kardeşim gibi yapardım.

memluk

Hatim Sorumlusu

Sizin kendiniz okuduğunuz risale değil bir başkasına okuyacagınız risale-i sormak istemiştim.Hizmeti ve Rİsale-i Nur'u birine anlatmak istiyorsunuz hangi Rİsale den başlarsınız???
hımm anlaşıldı kardeşim kusura bakma:037:
ben hem risale hemde üstad hakkında hiç bilgisi olmayan arkadaşıma 6. sözü okumuştum Allahın izin verdiği kadar izah etmeye çalıştım çok etkilenmişti ve kitapçıdan bana telefon açtı kitabın adı neydi almak istiyorum ben sadece küçük sözleri almasını söylemiştim arkadaşım külliyatı almış:021: şimdilerde bulunduğu yerde risale sohbetlerine gidiyor ve bana kendisi anlatıyor izahını...

Huseyni

Müdavim

İmani veyahut ibadetlerle alakalı meseleleri ele alan herhangi bir risale okurdum. Mesela Yirmi Birinci Söz, İkinci Söz gibi.

Kýrýk Testi

Well-known member

Karsimizdaki kisiye gore degisir bence misal eger hastaysa hastalar risalesini veya genc bir kardesimiz ise genclik risalesini veyahut
muhterem buyuklerimizle ihtiyarlik risalesini, yani nacizane fikrim az cok muhabbetimiz olan insanlari taniyorsak neye ihtiyac oldugunu biliriz
ve eger karsimizdaki muhterem derdine derman bulduysa o vakit kendisi kosar nurlara.

Kardeşler, beni bu konuda bilgilendirecek olan var ise. Adresimi eklesin. Külliyat hakkında bilgilenmek istiyorum. Site yönetiminde bir kaç kişiyi ekledim ama sanırım meşguller iletişime geçemedim. Siteden de mesaj yazamıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim...