İlk Nur Talebeleri Neler Yaşadı?Eski Gazete Küpürleri

anarkh

Well-known member
Cevap: İlk Nur Talebeleri Neler Yaşadı?O Zamanki Basından

5 Ağustos 1961 tarihli “Akşam” gazetesi.
gazete4.jpg

şu çok komik ya "adliye koridorunda dahi nurculuk propagandası yapma gayesi güden" :)

Allah hepsinden razı olsun.

anarkh

Well-known member
bu haberleri okudukça dedim ki ben günde 10 sayfa değil belki 50 sayfa risale-i nur okusam kafi değil. onlar o kadar zorluk çekmişler. bir de kendime bakıyorum...
Allah razı olsun NuruAhsen kardeşim bunları hatırlattın. Bir nevi tokat oldu. Milyonlar teşekkür...

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
bu haberleri okudukça dedim ki ben günde 10 sayfa değil belki 50 sayfa risale-i nur okusam kafi değil. onlar o kadar zorluk çekmişler. bir de kendime bakıyorum...
Allah razı olsun NuruAhsen kardeşim bunları hatırlattın. Bir nevi tokat oldu. Milyonlar teşekkür...

Altin tepside sunuluyor mubarek nurlar bize ama iste nefsim adima diyorum kiymet bilmiyorum :(

anarkh

Well-known member
allahına kadar nurcuyuz
ölene kadar
böyle gelmiş bu dava böyle gidecek bu sevda

medreseli kardeş "allahına kadar" tabirine az önce ilk gördüğümde takılmıştım ama sonra boşvermiştim. ancak beni çok rahatsız eden ve bence çok kötü bir tabir bu. kesinlikle seni tenkit etmek için yazmadım ama bu tabiri bence kullanmayalım.
incitittiysem özür dilerim.

Aks_i_NuR

Well-known member
Anlamıyorum yani "Nurculuk propogadası yap..."mak da ne demek ülkeyi mi bölüyorlar kardeşim..Yazık ..Bu kadar paronayak bir devlette yaşıyoruz yani..

Allah razı olsun kardeşim..El-emeğine sağlık.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cevap: Gazete Küpürleri - Bediüzzaman SAİD NURSİ

harika bi paylaşım..
teşekkürler..

Rica Ederim.

çok duygulandım...... Allah razı olsun....

Ecmain Olsun.Evet hakikaten manşetlere bakınca o dönemlerin ne kadar sıkıntılı olduğunu,bizlerin ise şimdi o sıkıntılı dönemlerin hazinelerine kolayca sahip olabildiğini anladım. Buna binaen,hakkını verebiliyor muyuz manşetini de kendi dünyamda atmama vesile oldu.

bekir91

Yeni Üye
Cevap: Gazete Küpürleri - Bediüzzaman SAİD NURSİ

Bunların daha yüksek çözünürlükte olanları var mı?
Olsa çok güzel olur. Allah sizden razı olsun.