"Hür Adam" Hakkında Yorumlarınız...

Filmin notu ???

• 1 - Hiç beðenmedim.

Kullanılan: 2 5.4%
  • 2 - Çok az beðenilecek yeri vardý.

Kullanılan: 4 10.8%
  • 3 - Orta derecede bir filmdi.

Kullanılan: 7 18.9%
  • 4 - Ýyi bir filmdi.

Kullanılan: 13 35.1%
  • 5 - Süper bir filmdi.

Kullanılan: 11 29.7%

• Kullanılan toplam oy
    37

LamElif1

Well-known member
Maalesefki bende hayal kırıklığı yaşayanlardan oldum;Bunun sebebide yıllarca yüreğimize gömdüğümüz Rabbani yolda Hakk aşılarının yaşadığı zülümlerin ruhumuza verdiği acı ve ızdırabların ;etkisiyle heyecanların ve beklentilerin çok olması psikolojiyle beklenti içine grdiğimden ötürü olsa gerek;

HANİ YÜREK ŞÖYLE İSTİYOR (VURUN ABİ MASAYA YUMRUĞU ARTIK)LAİLAHE İLALLALLAH MUHAMMEDEN RESULALLAH;TEK DERDİMİZ BUYDU EY DÜNYAYA TAPANLAR ;NEDEN IZDIRAP VERDİNİZ YILLAR YILI NEDEN ?

Evet kardeşler,m müsadenizle bir kaç başlık altında yorumlamak isterim acizane;

1..filmin Realite gerçeği;

Öncelikle filmi çeken yönetmeni tebrik etmek lazım..Böylesi bir zamanda iddialı bir konu tesbiti yapıp beyaz perdeye taşımak yürek işidir vesselam..konu, çekim alanları orjinale yakın mesajlar iddialı ..bu açıdan güzel bir çekim tebrik etmek lazım eksiklikler çok olsada..
AMA İŞİN BİRDE MANEVİ BOYUTUDA VAR..BEKLENTİLERİMİZ VE ATILAN ACIMASIZ İFTİRALARIN ETKİSİYLE DAHA ETKİLİ SAHNELER GÖRMEK İSTİYORDU YÜREĞİMİZ;

O bölgenin çocuğu olarak ;yıllar yılı dedelerimizden ninelerimizden Saidi nursi hz'lerinin hikaye ve ağıtlarıyla büyüdük;

zamane çocukları sindirella ,pamuk prenses hikayeleriyle büyürken biz SEYDA SAİDİ KURDİNİN(bizim bölgede alimlere seyda yada molla denir ) çektiği acıları ve davası için verdiği MÜCADELELERİ DİNLEYEREK büyüdük.

Filme dönersek filmin giriş bölümünden neredeyse yarısına kadar ;çok vasat bir anlatım vardı;Hep hadi kardeşim vurun artık masaya yumruğu anlatın seydayı tam anlamıyla titresin alemi küffar ehli..yok yok yok....;

Başroldeki sanatçı çok pasif ;yaşamadan oynadığı bakışlarından belliydi..Üstadı çok çok ezik oynamıştı;

Filmin başından sonuna kadar tek bir sözü dönderilp duruldu;BİRİNCİ SÖZ bismillah her hayrın başıdır..tamam güzelde kardeşim üstadın daha bir çok sözü nasihatı ve ilkeleri vardı..birazda onlara değinseydiniz ya kardeşim;

Cezaevleri ve hücrelere kapatılması sahneleri çok içimi yaktı;mesala şunu i,şlemelerini çok isterdim..denizli cezaevindeyken bir gün 19 mayıs gençlik bayramında hücrenin penceresinden bakıpta ümmetin gençliğinin düştüğü bu gaflet durumu için söylediği sözler çok manidardı;

ve maneviyattan uzaklaşan günümüz gençliği için verileceke mesajın tamda zamanıydı;gümbür gümbür şu sözü söylenmeliydi..adeta beyinlere kazınmalıydı ..neydi o sözü;

DEVİR İMANI KAZANMA(kurtarma) DEVRİDİR..;

İŞTE İLACI BUYDU VERİLECEK MESAJ BU OLMALIYDI ;insanlıktan ve maneviyattan uzaklaşan gençlik için..ki üstadın tüm hayatı boyunca hedef kitlesi gençlik değilmiydi?

ve mahkemeler sahneleri;

evet üstat halim selim bir alimdi ama yeri geldiğinde tüm heybetiyle kükrerdi imanını ve davasını..çok zavallı gösterilmiş filmde..asla böyle değildi üstad;

Bir kaç sahne beni çok rahatsız etti;ısrarla üstadın Cumhuriyetçi olduğu vurgulandı..sanki üstat düzenle ve rejimle bir problemi yokmuş gibi imalar edildi..bu beni rahatsız etti açıkçası;

Bir sahnede şuydu ;üstatın ev hapsi bitince sokağa güneş gözlüğü takarak çıkıp sokakta dolaşması çok garipti..güneş gözlüğü ne alakaydı anlamadım..saçma sapan bir sahne!!!!;

DUYGULANDIĞIM VE GÖZYAŞLARIMI TUTAMADIĞIM SAHNELER;

1..üSTAT on beş gün aç bırakılıp talebelerinin ona ekmek ve su getirmeleri..ve üstadın bitkin hali yüreğimi kanattı..döküldü gözyaşlarım..yüreğimden ona güzel dualar eşliğinde...

2..Annesiyle olan sahneleride yüreğimi burktu ve ağlattı..annesinin ona bağlılığı ve zehirlendiğinde annesinin ona yıllar önce verdiği memeleketinin bir avuç toprağı ve Bitlisin dağlarından aldığı bir avuç toprak..onu koklaması yüreğimi çok ezdi..evet insanoğlunun fıtratında olan özzelliktir vatan sevgisi..ve üstat buna hep hasret kaldı ömrü boyu sürgünlerde geçti imanlı ömrü..işte burada koptum ..artık gözyaşalırıma hükmedemedim;Allah seni cennetin en güzel yerine ve toprağına koysun EY ALLAH'IN GÜZEL KULU SAİDİ NURSİ;

3..Zehirlendi sahnelerde beni çok yaraladı..;

4..Ve filme en çok beğendiğim sahneleride sadıkla olan birliktelikleri;sadık o bir çocuk; ve adı gibi hem Rabbine hem hocasına sadakati çok ağlattı beni;hele hocasından ayrılmak zorunda kaldı o sabah..hocası yeni bir sürgün yolunda ve sadık ona ezberini yetiştiremeyip arkasından koşup gelmesi ve yağmurlarla ağlaması benide çok ağlattı;veyıllar sonra sadık büyür ve tekrar sadakatinin bir örneği..yeniden karşılaşmaları beni ziyadesiyle çok duygulandırdı..;

5..beğendiğim diğer bir sahnede deli rolundaki kardeşimizin ağlaması bağlılığı;hani kaderimizdir ya bu asırda eğer müslümansan adın mecnun meczup ve delidir..sözde akıllı olan aydın lar yazarlar ve devlet adamı batıya satılan burjuvalar,şu deliye bakıpta aslında kendi akıllarının o delinin aklının yarısı kadar bile olmadığını görselerdi...o sözde delinin üstadın arkasından ağlayıp sadakati beni çok ağlattı..

Evet belkide yönetmende kendince haklıydı..bunca acı ve ızdırabla geçen koca bir ömrün hangi birini işeyecekti, ki filmde..;

hatırlıyorumda ninem ben küççükken anlatırdı bize SEYDA SAİDİ;HEP AĞLAYARAK ;

NİNEMDE TÜRKÇE BİLMEZDİ TIPKI ÜSTADIN ANNESİ GİBİ;

HİÇ UNUTAMADIĞIM VE RUHUMU HEP KAMÇILAYAN DERTTİ NİNEMİN ANLATTIĞI O OLAY;

Ninem ve dedem üstada yakın bir köyde ikamet ettiler ve tabii oldular bölge müslümanları gibi tüm acıları yüreklice sinelerine çektiler..davaları için katlandılar;

Nineme sordum bir gün sen neden KURANI KERİM okumayı bilmiyorsuın nineciğim;

ağlayarak şöyle dedi;

SEYDA SÜRGÜNLERE GİTTİ..EVLERİMİZE JANDARMALAR GELDİ ..KÖYLERİMİZ ABLUKA ALTINA ALINDI..VE BİR GECE ELİMİZDEKİ KURANI KERİMLERİ POŞETLERE SARARAK TOPRAĞIN ALTINA GÖMDÜK ALMASINLAR ELİMİZDEN DİYE...VE TAM 20 YIL GÖMÜLÜ KALDI KURAN VE RİSALE SAYFALARI..;

OKUYAMADIK O ZAMANLAR AMA EVLERİMİZİN YANIBAŞINA GÖMDÜK ..ZAHi,REN GÖREMEDİK AMA TOPRAĞIN ALTINA GİZLEDİĞİMİZ HAKİKAT NURLARININ VARLIĞI NURU YETİYORDU BİZE YAVRUM;

içim ezilerek dinledim çocukluğumda..ve büyük bir hırsla kuranı kerimi ve risaleleri okuduk ve öğrenmeye çalıştık..

Evet tekrar filme dönersem;dediğim gibi okuduğumuz duyduğumuz ve şahid olduğum acı ve ızdırab hakikatlerini belkide görmek istedik beyaz perdede;

Ama her şeyin bir ilki vardır diyerek..bu bir ilk ve bu bir adım..umud ederek ve dileyerek daha iyi filmlerin çekimlerini nasip etsin mevla..yıllar önce toprağın altına gömülen risale ve kuranların hakikat ışıklarını ölmeden gündeme getirilp hesaplarının sorulmasını bizlere göstersin yaradan inşl..;
her şeye rağmen her müslüman kardeşim gitmeli bu filme ..ve izlenme oranı yüksek tutulsun ki örnek teşkil etsin davaya destek amaçlı inşl.

Ama şu satırları yazarkende çok duygu yüklü oldum inanın;

VE YÜREĞİMİN EN DERİNLİKLERİNDEN GELEN BİR DUAYLA;

EY ÜSTADIM SEN Kİ ZULUMATIN İÇİNDE KARANLIKLARIN İÇİNDE AÇAN BİR KARDELENDİN..BEMBEYAZDI İMANIN DAVAN.RABBİN SENDEN RAZI SEN ONADAN RAZI..YERİN MEKANIN CENNETÜL A'LA OLSUN..;

bu zalimler senin kabrini bile bizden gizlediler..onu bile bize çok gördüler..yaşarken senden korktularda mubarek cenazenden ne istediler..en çok da bunu hazmedemiyorum ..HAKK TEALA SANA GANİ GANİ RAHMET ETSİN..DÖN BİR ARKANA EY SEYDA NURLAR ŞELALE OLUP ÇAĞLAMAKTA............................................................................

selam olsun sana davanı omuzlayan hizmetkarlara...

Yazınız filmden daha çok dokunuyor insan yüreğine desem çok mu ayıp etmiş olurum feza filme bilmiyorum.. Allah razı olsun :)

Besnili

Member
hur1.jpg

hur2.jpg

hur3.jpg

hur4.jpg

"HÜR ADAM" Filmi Karikatürleri

Mücahid2

New member
Mehdi-i azam hakkında yapılan bir filim acaleye getirilmemeliydi... İranlıların yaptığı Ashab-ı kehf filmi mesela ne kadar gerçekçi...

Üstadın filmi de en azından öyle olmalıydı... ya da hiç yapılmamalıydı... Ya tam güzel (mesajlarıyla ve gerçek haliyle) ya hiç yapılmamalıydı...

Zaten en önemli sıkıntılardan biri de, Üstadın davasını ve şahsını ortadan kaldıramayanların, O'nun davasını sulandırma ve mecrasını saptırma girişimleridir.

Bu filim bu sulandırmanın veya olması gereken haliyle göstermenin neresinde bunu zaman gösterecek!

Ama kimi yorumlardan bu filmin; Üstadı, davasını ve talebelerini olması gereken yönleriyle aktarmadığına dair kanaatim geldi.

Sirac

Well-known member
NURCULAR kaliteden anlayan insanlar olmaları elzemdir!

Daha 1 dk lık bir fragmanda elindeki sepetle başındaki o şekilsiz sarıkla yalpalayarak yürüyebilen ENDAMSIZ HEYBETSİZ bir karakter olarak sergilendiğini gördüğüm gün bu filmin üstüne kocaman bir çizik attım!

Nurları tanımayan insanlara su-i zanlara sebeb olacak afişlerdeki o korkuç yüz ifadesini hiç sormayın bana! Yerle bir edilmiş engin bir şefkat katlidir bu afişler!

Ayrıca:

O karakter basit bir karakter değil, yüzden benzemesi şart değil, HEYBETİ benzemeliydi o rolü oynayanın!

Ne izlerim ne de kimseye tavsiye ederim, yukarıda izleyip de fikrini yazanların eksik gördüğü noktaların hepsini o izlemeye tahammül edebildiğim 1 dk lık fragmanda sezmiştim zaten.

Çok uzatmaya gerek yok;

Bu filmi herhangi bir artist değil bir NUR TALEBESİ oynamalı!

Bunu hakkını vererek yapabilecek milyonlarca NUR TALEBESİ var!

Ayrıca yönetmen bu işin hakkını verebilecek biri olmalı, bence İsmail Güneş çekmeli bu filmi..

En azından filmin her karesini hangi oyuncu hangi yüz ifadesi ile doldurur onu ince ayar edebilecek biri.

ÇİZME filminin hakkını gerçekten vermiş bir yönetmendi..GÜNEŞ bize bir BEDİÜZZAMAN filmi çekmeli..

Ve tabi bir de en azından bu yapımın yönetmeninin gafları gibi filme özür dilenen gafları olmazdı belki..

Filimden çok yönetmenin gafları zarar verdi ve verecek!

Sirac

Well-known member
Risaleforum'u öncelikle böyle bir başlık açtığı için kutlamak istiyorum.Evet,dün gece saatin geç olmasından dolayı yorumumu biraz kısa tuttum şimdi ise aklıma gelenleri biraz daha yazmak istiyorum;
*Film'de üstadın gözüne taktığı o gözlük o kadar tuhafıma ve garibime gittiki anlatamam.Sarığın altında duran o gözlük hiç olmuş mu Allah aşkına!
* O eldeki sepet hiç olmamış.Sepeti tutuş biçimi başlı başına kaos.O sepetle ancak üzüm toplanır.
* Üstad La ilahe illallah diyor ama gerisi söylenmiyor.Oysa üstad bu hususta çok hassas biri.Orasıda olmamış.
*Üstad hazretleri insanları selamlarken filmin yönetmeninin de orada olması ayrı bir başarısızlıktır.Sanki üstad,yönetmen için bak sen bu filmi yaptın ben sana teşekkür etmek istiyorum der gibi bir hava verilmiş.Tabi benim düşüncem.
*Deli konusuna gelince burada yönetmeni eleştirmekte hata yapmış olabilirim.Çünkü;Hür adam'daki deli,yönetmenin değişilmeyen delisi,rolü hep aynı amcanın.
*Ayrıca benim bulunduğum semtte ve çevresinde ''Hür Adam''filmi en dip en alt salonlarda oynatılıyor.Doluluk oranı şehir ve semtlere göre değişebilir.Burada maalesef izlenme seviyesi düşük.
*cesurluk konusuna gelince üstad çokkkkkk daha cesur biri...
*Duygulandığım yerler oldu bu da bir gerçek.
*Bu bir başlangıçtır.İnşaAllah...İlerleyen zamanlarda çok daha iyilerini izlemek nasip olur.

Ehl-i tahkik bir Nur talebesi!

Zaten bizim bu tahkikçi olmayan bakış açılarımız değil mi islami camianın bir türlü kaliteyi yakalayamamasınına sebeb!!

"Susun, konuşmayın, beğenmeme hakkınız yok!"

Niye?? Nedir bu kul yapımı değil mi? Tövbe estağfirullah!!

Sirac

Well-known member
huradam2.gif

Şu yüz ifadesine bakarmısınız, hiç tanımayan biri bu flmi izlerken dayak yiyeceği korkusuna bile kapılır!!

Teessüf..sadece teessüf ediyorum..

LamElif1

Well-known member
Birde üstadın babası rolündeki oyuncu çok dikkatimi çekti.. filmlerde ki kötü karakter oyuncuları ancak bu kadar doğru seçilebilir.. Nurlu bir yüz görmek istedi gözler Nur'un babasında :)

Mücahid2

New member
İranlıların Ashab-ı Kehf-i, Hz. Meryem-i, Hz. Yusuf-u ne kadar kaliteli, Hz. Üstad hakkındaki filim bunlardan bile üstün olmalıydı...

Ama belki de bu filim; kimi hamiyet sahiplerini gayrete getirir ve çok güzel olmakla birlikte, tarihi hakikatleri yamultmadan ve tarihi şahsiyetlerin (talebelerinin) olması gereken şahsiyetlerini olduğu gibi gösteren filimler çekilmesine vesile olur.

Mücahid2

New member
588_b.jpg

Hakan ALBAYRAK
halbayrak@yahoo.com

Hür Adam'a selam
11 Ocak 2011 Salı 07:49
İmanımızı kurtarmak için kelle koltukta mücadele eden Bediüzzaman Said Nursi ve arkadaşlarına, "Yazıcı" ve "Okuyucu" Risale-i Nur talebelerine selam olsun...
Onların "Gizli Zındıka Komitesi"ne karşı bütün millet namına verdikleri ölüm-kalım mücadelesini "Hür Adam" filmiyle beyaz perdeye taşıyan yapımcı / yönetmen Mehmet Tanrısever ve arkadaşlarına da selam olsun...
Sevgili Ali Murat Güven'in "Hür Adam" için söylediğine katılıyorum: "Yalnızca çekilmesi bile başlıbaşına bir devrim olan cesur film."
Bu filmi aylardır sabırsızlıkla ve tedirginlikle bekliyordum.
Sabırsızdım, çünkü "devrim"e bir an evvel şahit olmak istiyordum.
Tedirgindim, çünkü birileri "devrim"in önüne geçebilirdi; filmin gösterime girmesi engellenebilir ve yahut Kemalizm'e muhalefet sahneleri tırpanlanabilirdi.
"Ya ortaya kötü bir film çıkar da işin sadece devrim tarafıyla yetinmek zorunda kalırsak?" diye endişe ettiğimi de itiraf etmeliyim.
Şükür ki "Hür Adam" sinema salonlarına sağ-salim ulaşabildi.
Gösterime girdiği gün büyük bir heyecan içinde seyrettim ve kimi yerde "Şöyle yapılsa daha iyi olurdu" veya "Böyle yapılmasa daha iyi olurdu" dediysem de filmi genel olarak güzel buldum.
Bazı sahnelerde heyecandan içim içime sığmadı.
Bediüzzaman Said Nursi'nin "Bu sarık ancak bu başla beraber çıkar" dediği sahnede ayağa kalkıp tekbir getiresim geldi...
"Yazıcılar"a katılan çoban çocuğun Barla'dan başka bir yere nakledilmekte olan Bediüzzaman Said Nursi'ye yetişmek için çırpındığı ve onun ardından vargücüyle seslendiği sahnede 'duygu patlaması' yaşamamak için kendimi zor tuttum...
Bediüzzaman Said Nursi'nin, Mustafa Kemal Paşa tarafından davet edildiği Ankara'daki izlenimlerini "Ankara'nın kafasını karışık gördüm" diye hülasa etmesi çok hoşuma gitti...
Mehmet Tanrısever ve arkadaşlarına "Ellerinize sağlık" ve illa ki "Allah razı olsun" diyorum.
Yeni Şafak

Besnili

Member
Filmi bugün izledim (ADIYAMANDA) ama bir çok şey güzel olmasına rağmen kesik kesik ve kopukluklar var..Sanki belgesel gibi her bir hayat döneminde kısa bir kesit alınmış gibi..Müzikleri hiç beğenmedim..Ayrıca Atatürkle karşılaşma sahnesi maalesef kesilmiş makaslanmıştı.. keşke Bu film seri halinde planlansa idi..Çocukluk gençlik ayrı bir film, Sonrası dönemler için ayrı ayrı olmak üzere 5-6 bölüm tasarlanabilirdi..İLK OLMASI HESABI İLE ELBETTE ÇOK GÜZEL AMA DEDİĞİM GİBİ KESİTLER VAR DEVAMLILIKTA BİR PROBLEM VAR GİBİ..Hele değişik sahneler için çok çarpıcı ve akılda kalıcı yürek hoplatan, gözyaşı döktüren , sahnelerle birebir uyumlu müzikler olabilirdi.. İyi bir film izleyicisi olarak 10 üzerinden 6 veriyorum...Keşkeler çoktu benim açımdan filmde.. Onca emek onca uğraş çok daha güzel netice elde etmek için elzemdi..İnşallah BİSMİLLAH HER HAYIN BAŞIDIR dediği gibi üstadın bu da bir Bismillah ile başlangıç olsun.Çok daha iyileri çekilsin..Keşke dizi olsa mesela 100 bölümlük Risalelerin ruhu çok daha iyi yansıtılsa , efektler çok daha iyi kullanılsa, müzikler çok çok daha özenle seçilse, hayat kesitleri hızlı hızlı geçmese çok daha güzel olur mesela bir dizi olsa..Hayatının her anı İMAN VE TEVHİD için adanmış ömrün her bölümü ruha sindire sindire işlense ne güzel olur..

Bugün haber sitelerinde vardı.. 3 günde HÜR ADAM 240 bin civarı izlenmiş.. Ama uyduruk eften püften bir film olan EYVAH EYVAH-2 filmi (Ata Demirer) 800 bin kişi izlemiş.. Yazık ki ne yazık.. ÇOK DUYARSIZIZ.. Nur talebeleri, şakirtler izlemeye gitmez ise başkaları niye gitsin ki..Bu haber yüreğimi burktu , kahırlandım , öfkelendim.. ATALET KANIMIZA İŞLEMİŞ.. EYVAH EYVAH-2 gibi bir komedi (!!!) filmi içerik olarak hiç bir şey yok zatece vakit geçirtip güldüren bir film HÜR ADAM filmini 3'e katlıyor ise yazıklar ki ne yazıklar.. İMAN DAVASININ sembolü olan bir şahsın filmine lütfedip gidilmiyor..İSLAMIN , İMANIN ORTADAN KALDIRILMAK İSTENDİĞİ BİR DÖNEMDE HAYATINI VAKFEDİP BUGÜN ALNI SECDEYE GİDEN HERKESİN İMANINDA, İSLAMI RAHAT YAŞAMASINDA, İMANSIZLIK MÜKROBUNDAN BERİ YAŞAMASINDA PAY SAHİBİ OLAN BİR ALLAH DOSTUNUN ANLATILDIĞI FİLME GİDİLMİYOR.. BU AR ,BU UTANÇ BİZE YETER..

Belli ki kimisi 5 TL'ye kıyamamış, kimisi zamanından 2 saat ayıramamış, kimis, tembelliğinden gitmemiş, kimisi aman sonra korsanı çıkarsa alırım demiş, kimisi yakında internette film sitelerine düşer deyip gitmemiş.. VELHASIL NUR TALEBELERİ BU KADAR MI İMİŞ YUH OLSUN BİZE...Tenbelliğimize, cimriliğimize, ihmalkarlığımıza, vurdumduymazlığımıza yuhhh.Kaç şakirt ve Nur talebesi var ki haftada bir kaç kez halı saha maçına gidiyor hem de bir çok şeyden vazgeçerek, ertleyerek ..Demek ki HÜR ADAM'ın bir HALI SAHA MAÇINA AYRILACAK KADAR ÖNEMİ YOK..Yuhhh bize yuhhh..

----------
EYVAH EYVAH-2 : 3 günde 801 bin 863 kişi tarafından izlendi
HÜR ADAM : 3 günde 239 bin 176 kişi tarafından izlendi

Huseyni

Müdavim
Burada film hakkında yaptığımız menfi eleştirileri, filmin seyirci sayısını etkilemek gibi bir niyetle yapmıyoruz, yanlış anlaşılmasın. Daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi bu bir ilktir ve yeterli bir çalışma yapılamamıştır. Bu nedenle daha iyilerinin yapılabilmesi, eksiklerin farkedilebilmesi açısından, filmin olumsuzluklarını da görmemiz lazım ki daha kaliteli ve kafalarda soru işaretleri bırakmayan bir film veya film serisi yapılabilsin. Yoksa ki herşeye rağmen sırf destek olsun diye hep olumlu yorum yapıcaksak bu iyi neticeden ziyade kötü netice verir. Eksikler farkedilmez ve doğru bir film yapıldığı düşüncesi oluşur. Filmi yetersiz bulan kardeşlerimize Üstadın Hayatı ile ilgili bilgi edinmeleri için en başta Tarihçe-i Hayat, Lahikalar ve benzer eserleri okumalarını tavsiye ederiz. Hayatının maksadı olan diğer eserlerini de (Risale-i Nur Külliyatı) ayrıca tavsiye ederiz.

Tambur

Well-known member
Facebook'ta grub olarak açılmış Hür adam sayfasına olumsuz bir eleştiri yazmanız durumunda bunu hemen siliyorlar.Risaleforum'un burada önemi ve adilliği bir kez daha karşımıza çıktı.Allah razı olsun,ne diyim?Ben artık film hakkında herhangi bir olumsuz izlenim ve eleştiri yapmama kararı aldım.Çünki;benim eleştirimin bu filmi yapanlar nazarında hiçbir önemi yoktur.Onun için ben 5 numarayı seçtim.