Herbir üye kardeşimin cuması mübarek olsun

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Aişe radıyallahu anha'dan rivayet edildiğine göre:

“Kim Cuma günü bana salavat getirirse, kıyamet gününde ona şefaatim hak olur”

Enes’den rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

“Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”

“Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür. O günde Adem yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir. Sûra üfürme o gündür, kıyamet o gündür. O günde bana çokça salavat getirin. Zira sizin salavatınız bana arzolunur.”

Ashab Efendilerimiz buyurdular ki:

Ya Resulallah! Sen çürümüş olacaksın, bizim salavatımız sana nasıl arzolunur?

Buyurdu ki: “Allah peygamberlerin cesetlerini yemeyi toprağa haram kılmıştır”

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammed ve ala âlihi ve ashâbihi ve sellim.

Cumamiz mubarek dualarimiz kabul olsun insAllah:gül:

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
502163061503526661020n.jpg

"la ilahe illa ente ya Hannan,Ya Mennan,
Ya bedia's-semavati ve'l-ardi,Ya Ze'l-celali ve'l ikram"

"Ey büyük varlıkların Halık'ı,Başka bir ilah yoktur,ancak sen varsın.Ey Hannan,Ey Mennan,Ey semavat ve ardın bedii,Ey celal ve kerem sahibi.Günümüzü hayırlı,ibadet ve dualarımızı kabul eyle."

Cumaniz mubarek olsun :gül:

cuma.png

ASHAB-I BEDR

Well-known member
34g0u8i.jpg

Ey rahmet ve sefkatine hudut olmayan Yüceler Yücesi Rabbimiz!

Efendimiz Hazreti Ahmed ü Mahmûd u Muhammed Mustafa’ya, diger enbiya ve mürselîn efendilerimize...

Sen’in mukarreb ibâdin olan melâikeye ve sâlih kullarina her an
yerler ve gökler dolusu salât ü selâm eylemeni diliyor ve dileniyoruz!

Ey Merhametlilerin En Merhametlisi
Sultanimiz

Biz günahkar ve asî kullarina da merhamet et ve bizi de o sâlih kullarinla beraber hasr ü nesr eyle!

Evvel-âhir bütün hamd ü senalar
sükürler sadece Senin hakkindir ve biz de yalniz Sana hamdederiz, Rabbimiz! ..

Cumamiz hayirlara vesile olar insaALLAH

1097015ldz8wid66r.gif
1097015ldz8wid66r.gif

Yorgun

Well-known member
Allah (c.c.) Razı olsun tüm müslüman aleminin cuması mübarek olsun..

Ebul Vefa Hz.’nin Duası

Ya Allah!
Dünya ve ahirette karşılaşacağım her bir korku için ‘lailaheillallah‘ ı,
Her keder ve üzüntü için ‘maşa’allah‘ı,
Her bir nimet için ‘elhamdulillah‘ı,
Hayret verici her şey için ‘subhanallah‘ı,
Her bir günah için ‘estağfirullah‘ı,
Her darlık için ‘hasbiyallah‘ı,
Her musibet için ‘inna lillahi ve inna ileyhi raciun‘u,
Her bir kaza ve kader için ‘tevekkeltu alellah‘ı
Her bir itaat ve isyan hareketi için ‘la havle vela kuvvete illa billahil aliyyul aziim‘i, hazırladım.
Ey Rabbım! Bize arttır da eksiltme, bizi şereflendir de hor ve hakir kılma, bize ver de mahrum bırakma, bizi seç de üzerimize ihtiyar etme.
Bizden razı oluver bizden kabul eyle. Ey Kerem sahibi! Ey esirgeyenlerin en merhametlisi! Duamı kabul eyle. Hamd alemlerin Rabbın’a mahsustur.

Yorgun

Well-known member
Hayırlı Cumalar

Ey üzüntüleri gideren, kederlere son veren! Ey dünyada da, ahirette de Rahman ve Rahîm olan! Muhammed ve Âl-i Muhammed’e salât eyle ve üzüntümü gider, kederime son ver. Ey Bir! Ey Tek! Ey Samed (ihtiyaçlar için başvurulan mutlak gani)! Ey doğurmamış, doğmamış ve dengi olmayan (yüce Allah)! Beni koru, temizle ve üzüntümü gider. (Bu arada Ayet’el-Kürsi ile Nâs, Felak ve İhlâs surelerini okuyup sonra şöyle de: )

Allah’ım! Oldukça muhtaç, gücü az, günahları çok ve senden başka ihtiyacını giderecek, güçsüzlüğünü güçlendirecek ve günahlarını bağışlayacak birini tanımayan biri olarak, senden rahmetini dileniyorum. Ey celâl ve ikram sahibi! Senden, yapanını sevdiğin bir amel ve emrinin geçerli olduğuna dair gerçek yakini olan kimseye fayda sağlayacak bir yakin istiyorum.

Allah’ım! Muhammed ve Âl-i Muhammed’e salât eyle ve canımı doğruluk üzere al; beni dünyadan müstağni et; sana kavuşma iştiyakıyla rağbetimi katındakine yönelik kıl ve gerçek anlamda sana tevekkül etmeyi bana nasip et. (Allah’ım!) Bugüne kadar yazılmış (mukadder edilmiş) olan en iyi şeyi senden istiyorum ve bugüne kadar yazılmış olan en kötü şeyden sana sığınıyorum. Senden; sana kulluk sunanların korkusunu, yüceliğinin önünde alçalanların ibadetini, sana güvenenlerin (tevekkül edenlerin) yakinini ve sana iman edenlerin güvenini (tevekkülünü) istiyorum.

Allah’ım! İsteklerime olan rağbetimi, dostlarının isteklerine olan rağbeti; korkumu, dostlarının korkusu gibi kıl. Beni hoşnutluğun doğrultusunda öyle bir amele muvaffak et ki, artık yaratıklarından herhangi birisinin korkusuyla dininden hiçbir şeyi terk etmeyeyim. Allah’ım! İşte benim isteklerim! Onlara karşı içimde büyük bir rağbet oluştur; onlardan dolayı beni mazur gör; onları istemek için ileri süreceğim delilleri bana ilham et ve onlarla ilgili olarak bedenime sağlık ver. Allah’ım! Kim senden başkasına güveni veya ümidi olarak sabahlarsa sabahlasın, ben, tüm işlerde sana güvenerek ve sana ümidim olarak sabahlamışımdır. Şu hâlde, işlerin sonuç bakımından en iyi olanını benim hakkımda mukadder eyle ve rahmetinle beni saptırıcı fitnelerden kurtar; ey merhametlilerin en merhametlisi! Ve Allah, Allah’ın seçkin elçisi efendimiz Muhammed’e ve onun tertemiz Âline salât etsin.

(İmam Zeynelabidin Hz.’nin Sahife-i Seccadiye Mecmuasından, Allah’tan Üzüntülerin Giderilmesini İsteme Hakkındaki Duası)