Herbir üye kardeşimin cuması mübarek olsun

LâHuTî

Active member
555ce5e603c1.gif

Yorgun

Well-known member
[h=1]Cumanız Mübarek Olsun! (Cuma Duası)[/h]

Allah’ım! Bildiğin için, senden hayrı istiyorum. O hâlde, Muhammed ve Âline salât eyle ve benim için hayrı mukadder et. İyiyi seçebilme bilgisini bana ver. Bunu, bizim için mukadder ettiğin şeye hoşnutluk ve hakkımızda hükmettiğin şeye teslimiyet vesilesi kıl. Kuşkulanma kaygısını bizden uzaklaştır.

İhlâslı kullarının yakiniyle bizi destekle. Senin seçtiğini anlayamama aczine düşürme bizi. Yoksa, takdirini küçümser; hoşnutluğunun bulunduğu şeylerden hoşlanmaz; güzel sonucu olmayanı, selâmete aykırı olanı seçeriz. Hoşlanmadığımız yargını sevdir bize. Güç bulduğumuz hükmünü kolaylaştır bize. Hakkımızda geçerli olan iradene teslimiyeti bize ilham et.

Böylece öne aldığının gecikmesini, geciktirdiğinin öne alınmasını istemeyelim; sevdiğinden hoşlanalım; sevmediğini seçmeyelim. İşimizi sonuç olarak en övgün, dönüş olarak en saygın olan ile bitir. Hiç kuşku yok, sen, büyük ve değerli nimetler verir, dilediğini yaparsın; sen, her şeye kadirsin.

İmam Zeynelabidin Hz(RA)’ın Sahife-i Seccadiye Mecmuasından

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi

Selamün Aleyküm..

Cumanız mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşaAllah…
Rabbim, korktuğumuzdan emin. Umduğumuza nail eylesin...Amin...

topraktoprak

Well-known member
"Kim Cuma günü bana salavat getirirse,

kıyamet gününde ona şefaatim hak olur"...(hadisi şerif)

65934164.gif
65934164.gif

CUMAMIZ MÜBAREK, DUALARIMIZ MÜŞTEREK VE KABUL OLSUN...

Yorgun

Well-known member
Cumamız mübarek olsun (Abdülkâdir Geylânî Hazretleri’nin duası)

263328.jpg

“Ey Yücelerden Yüce Rabbim! Bütün mal ve mansıp sahipleri kapılarını sürmelediler. Sen’in yüce dergâhının kapısı ise bir dileği olanlara her zaman açıktır.

Ya Rabbî, ya İlâhî! Yıldızlar gaybûbet âlemine, gözler de uykuya daldılar. Sen ise, ey Rabbim, Hayy’sın, Kayyûm’sun; uykudan, uyuklamadan münezzeh ve müberrâsın.

Ya Rab! Gece, karanlığıyla mevcûdâtın üzerini örtünce döşekler de seriliverdi ve sevenler sevdikleriyle baş başa kaldılar. Sen, Sen’in yolunda, Sana ulaşma istikametinde cehd ü gayret içinde bulunanların biricik sevgilisi, (benim gibi) yalnızlık gurbetine maruz kalanların da yegâne enîsisin!

Ya İlâhî! Ulu dergâhına sığınan bu kimsesiz kulunu kapından kovacak olursan, ben gidip hangi kapıya iltica edebilirim!? İlâhî! Yakınlığından mahrum edersen beni, o zaman kimin yakınlığını umabilirim!? İlâhî! Şayet Sen bana azap etmeyi murad buyurursan, ben biliyorum ki, cezalandırılmaya fazlasıyla müstahakım. Fakat affınla sarıp sarmalarsan, yine biliyorum ki o da Sen’in lütfun ve keremindir.

Ya Seyyidî, ya İlâhî! Marifet erbabı kulların Sen’i bulduklarında Sen’den başka ne varsa hepsinden yüz çevirmişlerdir. Salih kulların Sen’in fazlınla necâta ermiş, taksîratı pek çok günahkârlar da ‘tevbe, ya Rabbi!’ deyip yine Sen’in kapına yönelmişlerdir.

Ey affı güzel Rabbim! Ne olur, affının serinliğini ve marifetinin halâvetini benim ruhuma da duyur ve beni onlarla doyur! Her ne kadar ben bunlara lâyık olmasam bile, haşyetle önünde iki büklüm olup ikâbından sakınılmaya lâyık olan da, mücrimlerin günahlarını bağışlama şânına yaraşan da yalnız Sen’sin!”

uður1

Well-known member
Tek Mahsus ve Layık olarak
Hamd olsun ki,
Alemlerin Rabbi olan Allah’a
Bir Cuma’ya daha eriştirdi bizleri!
Ve bir kez daha topladı
İsminin büyüklüğü ile
Kubbeler altında,
Bu okunan ezanlarla,
Namazlarla, selamlarla
Ve gönül almalarla.

“De ki: Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz,
Eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar,
Kesada uğramasından korktuğunuz bir ticaret
Ve beğendiğiniz meskenler
Size Allah''tan, peygamberinden
Ve onun yolunda cihattan daha sevgili ise,
Artık Allah''ın emri gelinceye kadar bekleyin!
Onlar, kullarının tövbesini kabul edenin
Ve sadakaları alanın Allah olduğunu;
Tövbeyi çok kabul edenin,
Çok merhametli olanın
Allah olduğunu bilmediler mi?
Ey iman edenler!
Allah''a karşı gelmekten sakının
Ve doğrularla beraber olun.
Allah doğruların yardımcısıdır.
Allah içinizdekileri de
Dışa vurduklarınızı da hakkı ile bilendir.”

Ya Rab,
Bizleri bir Cuma''ya daha erişebilenlerden eyle!
Bizleri doğrudan yana
Ve de doğruyu yaşatabilenlerden kıl!

Cuma günümüz Hayırlı olsun.

CUMA GÜNÜ İÇİNDE DUA VAKTİ

*Sevgili Peygamber Efendimiz (sav), “Cuma Günü içinde bir saat vardır; bir kul o saate ererse, Allah’tan her ne istemişse onu Allah kendisine mutlaka verir” buyurmaktadır.
Cuma Suresi,okunuşu ve açıklaması

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1 – Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi melik (kâinatın gerçek hükümdarı), kuddus (çok yüce, her noksandan münezzeh) azîz ve hakîm olan Allah’ı tesbih ve tenzih eder.