Hayat size neyi öğreti?

nurul reþha

Well-known member
bugün öğrendim ki gözyaşlarının ardından kocaman bir gülümseme gelebiliyormuş tam hiçbirşey düzelmicek derken çetin kışın ardından gelen bahar gibi sıkıntıların ardından çok büyük bir bolluk geliyormuş bunu idrak ettirene bin şükür olsun...

YILDIZNAME

Well-known member
Hayat bana neyi öğretmedi ki ? Küçükken aklıma, hayalime gelmeyen o kadar çok şeyi bazen başıma vurarak bazen de başımı okşayarak öğretti ama en çok ta öğrendikçe hiçbirşeyi bilmediğimi uhrevi ve dünyevi ilmin sonu olmadığını gerçek ilim sahibi Allah olduğunu banada hem talebelik hemde öğretmenlik payesinin düştüğünü öğretti.

heysem

Well-known member
Ele gecirilen firsatlarin ertelenmesinin ne kadar yanlis oldugunu ögretti.
Ey nefis! Bil ki, dünkü gün senin elinden çıktı; yarın ise, senin elinde senet yok ki, ona mâliksin. Öyle ise, hakiki ömrünü bulunduğun gün bil.

El-Vedud

Active member
hayat bana, ümidine kesme... çünkü ümidin bittiğinde artık kaybedecek bir sey kalmadığını öğrendim.. o yüzden hala umutluyumm.. ve mutluyum...

LEVLAK

Well-known member
Hiç ender hiç olduğumu C.H. hayatla öğretti. Hayat ile beraber ardımdan gelen acizlik, fakirlik ve zaiflik hergün biraz daha hiç ender hiç bir mahluk olduğum gerçeğini yüzüme vuruyor (vurduruluyor)

SaideNUR

Active member
Yaradandan başka hiç kimseye güvenmemeyi hatta kendine bile….Yaradana dayanmanın verdiği huzuru…Hiçbirşeyin tesadüf olmadığını…heran İnşallah diyebilmeyi……inşallah...