Hasta kızım Duygu için bir milyar "YA RAUF YA ŞAFİİ" c.c. Tesbihi ALLAH Rızası ve ALLAH Aşkı için

_vatan_

Well-known member

VUSLAT

Well-known member
Cevap: Hasta kızım Duygu için bir milyar "YA RAUF YA ŞAFİİ" c.c. Tesbihi ALLAH Rızası ve ALLAH Aşk

bizden de 500 adet olsun. Rabbim ellerinizi boş çevirmesin inşaallah, selam ve dua ile...

25.000+500=25.500

Allah kabul etsin....

Cevap: Hasta kızım Duygu için bir milyar "YA RAUF YA ŞAFİİ" c.c. Tesbihi ALLAH Rızası ve ALLAH Aşk

100 de bizden olsun.
Hoş geldiniz bu arada sitemize.
Üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun.
Lİnke tıklayarak Yirmi Beşinci Lem'ayı okuyabilirsiniz.
Derdinize tam deva olur inşallah.

Yirmi Beşinci Lem'a
Allah razı olsun. Güzel temennileriniz için çok teşekkür ediyorum. Biliyor musunuz bir ara ben sitenizde ciddi bir umutsuzluğa düşmüştüm. Yavrum için hiç sizlerden dua gelmeyecek sanmıştım. Ve boynumu bükmüş çaresizlik içinde dün gece bir elimde tesbih, bir elimde mause ana yüreğinin hassasiyeti yapayalnız sanmıştım kendimi. Kimseden artık dua gelmeyecek düşüncesiyle sitenizde bir süre bekledikten sonra çıktım, oldukça bitkin düşmüştüm İstanbul'a kızımın yanına gidememeninde çaresizliği ile sizlerden de dualar gelmeyecek diye derin bir üzüntü içindeydim. Bütün gün biçare halde ve rabbime yalvardım. Biraz evvel sitenize girdiğimde ise hassasiyetinizden derinden etkilendim. Nasıl da elbirliği , gönülbirliği ile yavrum için tek bilek, tek yürek olmuşsunuz. ve bugün kızımın telefonda sesini duydum. Oldukça güçsüzdü buna rağmen ünivesitede sınava girdi. Oradan okuluna çok yakın diye Eyüp Sultan Hazretlerine gidip dua edip bana hediye seccade aldığını söyledi.onun o sesini duyuşum bile yüreğimi bir nebze rahatlattı. Yavrum zamane gençkızları gibi değil. Allaha iman eden biri. Ben ise bugün namazımda yine sizlere dua ettim. Her kim yavruma dua ediyorsa rabbim diye başladığım duada sizleri bilhassa söyledim.
Bahsettiğiniz hatta önerdiğiniz hastalar risalesi kitabına gelince yarın Cemaatimizin dersanesinde derse gittiğimde soracağım. Dilerim kütüphanesinde vardır ve bende okurum. Hepinizi saygı ve sevgilerimle gönül duası hayr dualarımla selamlıyorum.
Not: Said Nursi Hazretlerini kitabını türkçe anlayabileceğim şekilde risaleleri var mı? Osmanlıcam biraz yetersiz.
Ne olursunuz dualarınız kesmeyiniz.
Allah hepinizden sınırsız razı olsun, Allah hepinizin muradlarını versin ve tüm sıkıntılarınızı gidersin. Bugün Duygu'ya tüm dua eden kardeşlerime nasıl dualar ettiğimi bilemezsiniz. Dilerim sizler için ettiğim tüm güzel dualar kabul olur.
Hiçbir güzellik tek başına tadı yoktur. Ne mutluluğun, ne maddi servetin, ne huzurun. Benim görüşüm böyle. Yaşamım boyunca tüm insanları refah ve sağlıklı ve bolluk içinde olmasını diledim. Belki finansal olarak dururumuz iyi olmayabilir ama Tüm müslüman kardeşlerimin bütün güzellikleri, rızk ve kazanç bereketi, huzur sağlıklı yaşamasını can-ı gönülden diliyorum. Allah hepinizi, hepimizi korusun.
Yavruma gelince bugün küçük epilepsi atakları geçirmiş. dün akşam ise büyük nöbet geçirmiş. Üstelik bugün ve yarın final sıınavı var. Ve önümüzdeki günlerde sınavları var. Bir bilseniz ne çok duaya ihtiyacı olduğunu inanırım ki daha bir dua birliği destekleri yapardınız. Şu desteğinize öyle duygulandım ki beni derdimle başbaşa bırakmadığınız için kusura bakmayın çok yazdım.
Tekirdağ Hürriyet Mahallesinden sonsuz saygı ve dualarımla.....

teblið

Vefasýz

Elbette ki bir müslüman olarak yanınızda olacağız..Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir der Efendiler Efendisi hz Peygamber(sav)

Hem Cenabı mevla topluca yapılan duaları daha çabuk kabul eder ilahi dergahında ;inşl biz hadislerden böyle öğrendik..ve kaderi değiştirebilen en büyük hususlardan biride dualardır inşl..Dua müslümanın silahidir kardeşim;Biz bu hasta kardeşimiz için duacı olacağız gücümüz nisbetinde..
.;

Bir tavsiyem olsun size;

HAŞR suresinin son beş ayetini kızınızın üstüne çok okuyun..Efendimiz (sav) rahatsızlandığı zaman haşr suresinin sonunnu okurlarmış..inşl sizde deneyin ..Umulur ki şifa bulursunuz..TEVEKKELTÜ ALLAH...

Haşrsuresinin son beş ayeti huvallahilezi diye başlar kardeşim ...Allah yardımcınız olsun..

teblið

Vefasýz

BUYRUN KARDEŞİM;SİZİN İÇİN EKLEDİM OKUYUNUZ İNŞL..

BİSMİLLAHİRRRAHMANİRRAHİYM..

هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ

Huvallahulleziy la ilahe illa huve 'alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu

O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah'tır Gaybı da, görünen âlemi de bilendir O, Rahmân'dır, Rahîm'dir

23

هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ

Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu'minul muheyminul 'aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi 'amma yuşrikune

O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah'tır O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah'tır Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır

24

هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Huvallahul halikul - ba
riy-ulmusavviru lehul'esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel'ardı Ve huvel'aziyzulhakiymu

O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah'tır Güzel isimler O'nundur Göklerdeki ve yerdeki her şey O'nu tesbih eder O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir

......SADAKALLAHU'L AZİYM...

aleyna ve Aleykum selam;

Ateş düştüğü yeri yakar kardeşim..üzüldüm ..Rabbim şafii ismi hürmetine şifalar nasib_i müyyesser eylesin..;

İnşaALLAH bizde cemaatçe destekleyeceğiz. arkadaşlarıma .bahsettim durumunuzdan kardeşim,

şimdilik bizdende ;

2500(ikibin beşyüz) olsun çektik hepsini;

devam edeceğiz..ara ara eklerim.;

..namaz ve kuran okumalarından sonra gıyabınızda dua edilecektir kardeşim...
Şu anda tek tek mesajlarınızı okuyorum. Ne kadar duygulandım anlatamam. Sizleri yaratan Allaha şükürler olsun. Hepiniz benim için çok değerlisiniz. Rabbim hepinizin iki cihanınızı da güzel eylesin rabbim sizleri mutluluklarla ödüllendirsin rabbimin rızasına kavuşanlardan eylesin. Hepiniz yüreğimde ve dualarımdasınız. Öylesine sizlerin dua çatısı altında toplanmanız, o güzel yüreklerinizden geçen dualarınız yavrum için herbirinizin çırpınmasını okudukça sizlere ne kadar dua etsem az. Allahın en sevgili kullarından olasınız inş.

teblið

Vefasýz

LÜTFEN BENİ YANLIŞ ANLAMAYIN KARDEŞİM;

size bir soru sorabilirmiyim..Mesleğim icabı sormak isterim..kızınızın hastalığı nedir acaba ..yorumunuzu okudum ama anlayamadım..nöbet derken epilepsi krizlerinden mi bahsediyorsunuz acaba?

her hangi bir hastahanede (E.E.G)filmi çektidirdinizmi ve kesin tanı konuldumu acaba?belki bir yardımımız dokunabilir..sizce sakıncası yoksa yazabilirmisiniz..belki faydamız dokunabilir kardeşim..selametle..

Huseyni

Müdavim

Not: Said Nursi Hazretlerini kitabını türkçe anlayabileceğim şekilde risaleleri var mı? Osmanlıcam biraz yetersiz.

Aşağıda verdiğim linkteki gibi latin harfleriyle yazılmış risaleleri, hemen her kitapçıda bulabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz cemaat size yardımcı olacaktır bu konuda.

Sitemiz üzerinden şu linke tıklayarak Risale-i Nur Okuma veya değişik bi formatta okumak isterseniz şu linke tıklayarak Sorularla Risale | Ana Sayfa okuyabilirsiniz.

Allah razı olsun tebliğ. Hem sizden hemde bütün sitedeki arkadaşlarımdan.
Duayı yazdım. Ben Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Duygu ise İstanbul'da yaşıyor.
Ben okuyup göndersem kabul olur mu ya da şöyle sorayım aynı etki olur mu?

teblið

Vefasýz

Allah razı olsun tebliğ. Hem sizden hemde bütün sitedeki arkadaşlarımdan.
Duayı yazdım. Ben Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Duygu ise İstanbul'da yaşıyor.
Ben okuyup göndersem kabul olur mu ya da şöyle sorayım aynı etki olur mu?

Ameller niyete göredir ..Siz okuyun Cenabı mevla kabul eder...inşl.

LÜTFEN BENİ YANLIŞ ANLAMAYIN KARDEŞİM;

size bir soru sorabilirmiyim..Mesleğim icabı sormak isterim..kızınızın hastalığı nedir acaba ..yorumunuzu okudum ama anlayamadım..nöbet derken epilepsi krizlerinden mi bahsediyorsunuz acaba?

her hangi bir hastahanede (E.E.G)filmi çektidirdinizmi ve kesin tanı konuldumu acaba?belki bir yardımımız dokunabilir..sizce sakıncası yoksa yazabilirmisiniz..belki faydamız dokunabilir kardeşim..selametle..
Elbette.
Duygu'ya eeg. çekildi ve tanı olarak ışığa duyarlı epilepsi denildi ancak dalgalar fazla değilmiş, çok az epilepsi var denildi.
raporda şöyle :25 Dak. süre ile yapılan bu EEG incelemesinde;
Fotik sitimülasyon sırasında 10-25 Hz uyarılarda göz kapamayı takiben hemisfer ön yarılarında belirgin düzensiz jeneralize multipl diken dalga desarjları takiben 4-6 saniye süreli yüksek amplitüdlü 3-3,5 Hz iken ve yavaş yavaş dalga desarjları izlemiş bu sırada hastanın durakladığı, unuttuğu teknisyen tarafından not edilmiştir.
Aktivasyon Yöntemleri : 4 Dakikalık hiperventilasyon ve fotik stimülasyon tabloda bir değişiklik yapmamıştır.
Temel Aktivite: İyi bir şekilde düzenlenmiştir.
SONUÇ: BU BULGULAR IŞIĞA VE GÖZ KAPAMAYA DUYARLI TİPTE JENERALİZE EPİLEPTİFORM ANOMALİNİN VE ABSANS NÖBETİNİN VARLIĞINI DÜŞÜNDÜRMEKTEDİR. DOÇ DR. NERSES BEBEK TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ RAPOR TARİH (23.12.2010)