Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    34
Cevap: Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

külliyatı bir kere olsun bitirmek için 20 sayfa okuyorum bazen 30 ara sırada 50 oluyor bittikten sonra anlayarak tefekkür ederek okumak istiyorum bakalım o zaman ne kadar okuyacağım

Nûrolog

Well-known member
Cevap: Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

Bu aralar hic denecek kadar az :( Dunya isleri oyle alikoyuyor ki insani...

ecemnur

New member
Okumaya gayret gösteriyoruz çok düzenli olmasa da.Ama gündüzalp abimizin tavsiyesini öğrendikten sonra inşallah daha düzenli okumaya gayret edicem.Rabbim şevkimizi artırsın inaallah ü teala.

vuslat_rida

New member
günlük ne kadar mütala ediyoruz peki ne kadar vaktımızı mutalaya yanı risalalelerı anlamya calısıyoruz okumayı nasıl yapıyoeuz bunlar önemlı
gazete okur gibi okumamk gerek sadece vakıt kaybolur benceeeee

nuriyye

New member
günlük ne kadar mütala ediyoruz peki ne kadar vaktımızı mutalaya yanı risalalelerı anlamya calısıyoruz okumayı nasıl yapıyoeuz bunlar önemlı

Kardeş birincisi risale okumak qazete okumakla kıyaslanamaz. Risale anlamayanın bile ruhunu besliyo. Ben uzun zaman anlamadan okudum. Ama her okudugumda içim huzur buldu...
Tabi risaleyı qazete gıbı almadım elıme. Anlamasamda dost gıbı severek aldım elme.
Ve bu gun yıllar sonra luğet kullanmadığım halde eskısınden ıyı anlıyorum. Çok şükür

vuslat_rida

New member

quote_icon.png
vuslat_rida Nickli Üyeden Alıntı

Kardeş birincisi risale okumak qazete okumakla kıyaslanamaz. Risale anlamayanın bile ruhunu besliyo. Ben uzun zaman anlamadan okudum. Ama her okudugumda içim huzur buldu...
Tabi risaleyı qazete gıbı almadım elıme. Anlamasamda dost gıbı severek aldım elme.
Ve bu gun yıllar sonra luğet kullanmadığım halde eskısınden ıyı anlıyorum. Çok şükür​

progress.gif
clear.gif
kardes gazeteyle zaten kıyaslamadık o sekılde okumayı kasdettık tabıkı rıseleler sedece akla hıtap etrmıyo butun azalar ayrı ayrı zevk alıyorrrr.....

1876

New member
insanın bir gün okuduğu diğer günü tutmuyor o nedenle ben kendime haftalık 500 sayfa hedef koyuyorum bir gün az okusam ertesi gün 500 hedefi için gayret ediyorum ve Allahın izni ile oluyor size de faydası olur niyeti ile yazdım kardeşler kendi okumalarına göre hedef belirlerse istifadeli oluyor

külliyat iki buçuk ayda bitiyor ve kısa zaman da bitirmeden dolayı konular zihninizde çok parlak şekilde kalıyor unutmuyorsunuz

NİSANUR

Well-known member
dersanemizde ablalarımızın hazırlamış olduğu düzenli okuma listemiz var günlük 10 sayfa okuyoruz ve böylelikle yılda 1 kez risalei hatmi yapmış oluyoruz... bazende hızlı okuma kampımız oluyor 25 sayfalık yada 50 sayfalık ve bu şekilde de ödevmiş gibi düzenli okumuş oluyoruz elh...

fena fi'n-nur

New member
ben günlük 60 sayfa okumaya gayret ediyorum Allah'ın İzniyle.. :)

MaşaAllah bizleri de şevke getirdiniz.. Abilerden biri(Zübeyr abi olabilir) bugün hiç okuyamadım diyen bir Nur Talebesi o gün 20 sayfa okumuş olmalı diyerek asgari sınırı çizmiş. Bende en az 20 sayfa okumaya gayret ediyorum. Rabbim istifade ve istifazamızı azami eylesin inşallah..

Peki Kaç Sayfa Yazıyorsunuz?????

Bu da oldukça düşündürücü bir soru.. Allah razı olsun..