Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    34

medine gülü

Well-known member
VALLA KARDEŞLER KISKANMAYIN AMA BEN EN AZ 50 SAYFA OKUYORUM BİR NUR TALEBESİ OLMANIN ŞARTI SANIRIM 11 SAYFADAN BAŞLIYOR YANILIYORMUYUM YOKSA ABİLER CVP BEKLİYORUM ONA GÖRE .) .)

illailayh

Active member
efşan ' Alıntı:
VALLA KARDEŞLER KISKANMAYIN AMA BEN EN AZ 50 SAYFA OKUYORUM BİR NUR TALEBESİ OLMANIN ŞARTI SANIRIM 11 SAYFADAN BAŞLIYOR YANILIYORMUYUM YOKSA ABİLER CVP BEKLİYORUM ONA GÖRE .) .)

bak efsann ben seni nazar edebilirim aman dikkat:):) 11 sayfa okumak gerekiyormuş haklısın fakat benn hergün bu sayıya ulaşamıyorum malesef.....

medine gülü

Well-known member
illailayh ' Alıntı:
bak efsann ben seni nazar edebilirim aman dikkat:):) 11 sayfa okumak gerekiyormuş haklısın fakat benn hergün bu sayıya ulaşamıyorum malesef.....
NE DERLER BİLİRSİN YETERKİ İSTE İNAN İSTEYİNCE ÖYLE BİR OLUYORKİ UMARIM NAZARIN DEĞMEZ ZATEN BU ARALAR DARGINLAR BANA ÇOK OKUYUP GÖNÜLLERİNİ ALMAM LAZIM HADİ BEN KAÇTIM SİZE İYİ PAYLAŞIMLAR

hasret

Well-known member
efşan ' Alıntı:
Maşallah kardeş imrendim vallahi.Bak maşallah ddim nazar değmesin diye::)Darısı başıma.

sabah melikesi

New member
Ynt: Günde kac sayfa Risale-i Nur okuyorsunuz?

ya ben şuana kadar sadece ihlas risalesini okudum:( ama okuyuncada anlamıyom zaten..ama dinlemeyi pek severim dinleyince çok mutlu oluyorum etkisi hep üstümde oluyo

hacali

Well-known member

abiler kusura bakmasın bu cahil halimle acizane aklıma gelenleri yazacağım.

bende sizin gibi anlamıyorum fakat mühim olan genel mesaj. mesajı anlamak gerekiyor.
yoksa kelimesi kelimesine anlamaya çalışırsak boğuluruz hiç bir şey çıkmaz o zaman.

mesela üstad bir misal anlatıken şöyle diyor; iki adam bir sefineye bilet alırlar.
şimdi lugatı açıp sefine ne diye bakmak yerine okumaya devam etsek devamında diyorki; biri yüklerini gemiye bırakır....
anlıyoruzki sefine gemi demek. bunun gibi çok misaller var.

okudukça manalar açılıyor. ondandırki üstad bir yer okunurken hayret ediyor ve onbinden fazla okuduğum bu yerden yeni bir mana anlıyorum diyor.

bizim günlük risalelerden bir sıramız olacak ve devamlı okuyacağız kardeşim. öyle anlamıyorm hesabı yapıp kaytarmak yok.
risalenin hocası yine risaledir. işi ona havale edeceeğiz.  bırak o işini yapsın. bizde vazifemizi yapalım.
vesselam

demetce

Yeni Üye

SLM ALKM BENDE RİSALE FORM A YENİ ÜYE OLDUM
RİSALE İNUR HER GÜN OKUMAYA ŞALIŞIYORUM ELHM KÜLLİYAT BAKLAVASINA AZ KALDI:=)

Sergerdan

Well-known member

demetce ' Alıntı:
SLM ALKM BENDE RİSALE FORM A YENİ ÜYE OLDUM
RİSALE İNUR HER GÜN OKUMAYA ŞALIŞIYORUM ELHM KÜLLİYAT BAKLAVASINA AZ KALDI:=)
Aleykumselam hoşgeldiniz.İnş külliyatı tamamlamaya muvaffak olur,sonra tekrar ve tekrar pekiştirirsiniz.Yolunuz daim olsun. :angel:

GuLSerbeti

Well-known member
Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

evet, Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

Bu anket Risale-i Nur'u günlük okumayanlarimiz icin tesvik, okuyanlarimiz icin Muhasebe vesilesi olsun ins... :dft001: :032:

değerli yorum ve paylaşımlarınıza açığız; lutfen buyrun......

bu konu daha oncede anket olarak gundeme gelmis ama, guncellense, fena olmaz hani... :)

acizane

Member
Cevap: Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

rabbim c.c. razi ve hosnut olsun maasaAllah 20 sayfada fazla okuyanlar cok fazla hiç okumayanlara da rabbim en kısa zamanda nasip eylesin

elime alinca söz söz mektup olarak okuyorum bu da ortalama 10 ve bazen geçebiliyor ama en az 10 insaAllah rabbim okuyup anlayıp amel haline getirenlerden eylesin
lisanen kavlen amelen

Cevap: Risale-i Nur'u Günlük Ne Kadar Okuyorsunuz?

â Rab! Nasıl büyük bir sarayın kapısını çalan bir adam, açılmadığı vakit, o sarayın kapısını, diğer makbul bir zâtın sarayca me’nûs sadâsıyla çalar- tâ ona açılsın; öyle de, bîçare ben dahi Senin dergâh-ı rahmetini, mahbub abdin olan Üveysü’l-Karânî’nin nidâsıyla ve münâcâtıyla şöyle çalıyorum. O dergâhını ona açtığın gibi, rahmetinle bana da aç.
Âmin!