Gimdes Bulgaristan ve Endonezya Denetimleri

yozgati

Well-known member
Gimdes Bulgaristan ve Endonezya Denetimleri

ÜLKEMİZDEKİ BAZI MÜSLÜMAN KURUMLARINA BİR SERZENİŞ…

GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in bugün yaptığı açıklamaya göre;

Endonezya’da Başdenetçi Ali KAYGISIZ Ve denetçi Mustafa Şahin bir Nodul üretim firmasının parti bazlı ürün üretim denetimlerinde hazır bulunarak çalışmalarını tamamladılar ve yurda döndüler.

GİMDES Başkanı GİMDES’in çalışmaları hakkında da şu bilgileri verdi;

GİMDES 2005 yılından beri dünyadaki 2 milyar Müslümanın kursağına Helal lokmayı ikame etme yolunda gece gündüz , yurt içinde ve yurt dışında çalışmalarını aralıklsız devam ettirmektedir. GİMDES Sertifikalı ET ve ET Ürünleri, Süt ve SÜT Ürünleri, Un ve Unlu Ürünleri, Yağlar, Çikolata ve Şekerli Ürünler, Kozmetik Ürünleri, Oteller, Retorantlar, Helal Turizm, Helal Lojistik Hizmetler tümü ile yurtiçinde ve yurt dışında GİMDES Helal Sertifikalı olması yolunda büyük bir ilgi bulunmaktadır. Bazı mezhep düşmanı ve laik sistem sevdalıları ile meşreplerini cemaatçılık taasubu ile ümmetleştirenler GİMDES’i yokmuş gibi gösterme gayretleri boşuna bir gayret olmaya mahkumdur.

Bu vesile ile kısa bir muhasebeyi sunmak istiyorum. Bugün ülkemizde sertifika almış firma sayısı 400ü geçmez bunun 350 si GİMDES’ den sertifika almıştır. Bazı firmalar devlet korkusu uğruna bir devlet kurumundan da ikinci sertifa almayı yeğlemiş durumdalar. 50-60 tanesi bile tek başına verdikleri sertifikalı firma olsa dahi, önemli bir kısmı GİMDES’den helal ve tayyib şartları sağlayamayanlar veya suç üstü yapılıp 5 sene boyunca artık GİMDES’den sertifika alamayacak olan firmalardan oluşuyor. Hatır gönül ve yalan dolan telkinlerle, helalden başka her türlü belge de veren sözüm ona 2-3 helal sertifika kurumundan 3 er, 5 er sertifika almış firmalardan başka da sertifikalı firma yok . Bugün helal sertifikalı olarak topluma takdim edilen ürün sayısı 5500 adet ise bunun 5000 adedi GİMDES Helal logosunu taşımaktadır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Sıvamaya kalkanlar er veya geç mahçup olurlar.

Hakikat böyle iken ülkemizde 60 tane helal sertifika vermeye kalkan firmadan bahsedip bu karmaşanın önünün alınması gerektiğini ileri sürüp bunun için bütün yasa ve hukuku ile laik düzene bağlı olan devlet kurumlarına vazife çıkarmaya çalışan müslümanın maksadını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Bırakın helali, genel şartlada kanunen sorumluğunda olan Gıda Tarım Bakanlığı gıda ve hayvancılık ürünlerinin kaçta kaçını kontrol edebiliyor? Sağlık Bakanlığı ilaç ve tedavi maksatlı ürünlerin kaçta kaçını kontrol edebiliyor? Bu gerçek ortada iken Eğri oturup doğru konuşalım. Ülkemizdeki helal sertifikalı ürün çalışmalarının tamamına yakınının güneş gibi apaçık bir berraklıkta GİMDES tarafından ihlas ve samimyetle yürütüldüğü ortada iken bir kaşık suda fırtına kopartmak niye ve kimlere hizmet için yapılıyor? GİMDES hangi meşrepten, hangi cemaattan olursa olsun, ehli sünnet vel cemaat olmak şartı ile bütün kardeşlerimize kapılarını ilk günden itibaren açık tutmuştur, açık tutmaya devam edecektir. Bu kapı ümmetin kapısıdır.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Ben bu bilgi notu ile, bazı yayın organları vasıtası ile kafaları karışıtırılmaya çalışılan gerçek helal ve tayyib yaşam sisteminin arayışı içinde olan kardeşlerimi bilgiledirmeyi amaçladım. Bu sözlerimden dolayı heran kardeşlerim tarafından sorgulanmaya da hazır olduğumu belirtmek isterim.

yozgatnur