en ürkütücü kelime sizce hangisi?

en ürkütücü kelime sizce hangisi?

• cehennem

Kullanılan: 32 31.1%
  • azrail

Kullanılan: 5 4.9%
  • yalan

Kullanılan: 13 12.6%
  • seytan

Kullanılan: 8 7.8%
  • kufur

Kullanılan: 32 31.1%
  • olum

Kullanılan: 6 5.8%
  • diger

Kullanılan: 7 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    103

genççevreci

Active member
nefis asla zayıf kalmaz, tabir caizse hiç uyumaz hiç boş durmaz hiçbir fırsatı kaçırmaz, şeytan yalnızca vesvese edip nefsin isteklerinin, iradenin mukavemetinin üzerine çıkmasını sağlamaya çalışır.

zaten dediğiniz gibi zayıf kalması - hele ki ahirzaman gencinde - çok küçük bir ihtimall

namazda bile bu namazda feyz yok dedirtip te namazı bıraktıran nefis değil midir oysa ki feyzi ruh alır namazla ruh nefes alır demek ki sıkılan nefistir

bundan ötesi mi var....

çocuklar büyümeden nefisleri büyüyor çok çok zor nefsi bertaraf etmek

Tarihci

Marmara Tarih
zaten dediğiniz gibi zayıf kalması - hele ki ahirzaman gencinde - çok küçük bir ihtimall

namazda bile bu namazda feyz yok dedirtip te namazı bıraktıran nefis değil midir oysa ki feyzi ruh alır namazla ruh nefes alır demek ki sıkılan nefistir

bundan ötesi mi var....

çocuklar büyümeden nefisleri büyüyor çok çok zor nefsi bertaraf etmek

evet bertaraf etmek çook zor aynen öyle..

Satuk Buðra Han

Well-known member
Herkes oyunu kullanırken kendine göre bir mantık geliştirir ve ona göre anketi oylar
bende kendime göre bir mantıkla oyladım bana göre Azrail a.s ve Ölüm dışındakilerin hepsi ürkütücü küfr sölemeye dahi gerek yok yok olmaya sebebdir hepsi + cehennemdir cehennemden azad olan hepsinden azadtır cehenneme tabi olan hepsine tabidir cehennemi oyladım cünkü hepsinden uzak olmak istiyorum hepsinden ürküyorum küfr şeytan yalan + cehennem Azrail a.s sonuçta bi melek bana ürkütücü gelmiyor eninde sonunda karşılaşıcam Ölümse aslında dirilmek beni bu dünya hapisanesinden kurtaracak olan ferman
İnşaAllah hepimiz için kurtuluş fernamı olarak gelir Azrail a.s ve Ölüm
Selam ve dua ile

Zari

New member
gizli küfrün altinda ya$ayanlarda vardir,nefs ve $eytanin bize devamli a$ilmaya calistigi tembellik mesela gaflet,sahih olmayan tövbeler,gücük günahlari ciddiye almamakta büyük günahlara kapi acar hesabi,insanoglunu gizli küfre götüren cok mesele vardirki tartisilir.
Ölüm bir baslangictir aslinda,me$akkat dünyasindan,ücret yurduna göctür bu acidan bakilinca korkunc gelmemeli elbette,lakin ben ölümü i$aretledim.ilmim ile geregince amel edebiliyormuyum diye düsünerek.
Bence en korkunc kelime cehennemdir.