En sevgiliye!..

memluk

Hatim Sorumlusu
besmele.png

Haddim değil biliyorum ama başka çaremde yok seni Rahmetellil alemin olarak göndermedimi Allah c c, işte bu yüzden sana yazıyorum halimi arz ediyorum. Yarasulullah!
senden önce kadınların yüzü hiç gülmedi,sen geldin Kur'anın nuru ile asrı saadeti yaşadı o mubarek hanımlar ve şimdilerde yine karanlık yine zülüm nuru perdeledi.
Yüreğim kıznı diri diri toprağa gömülmeye hazırlayan annenin yüreği gibi parça parça, Ey habibi Kibriya o kadınları cahiliye, bizi medeniyet vurdu perişan etti!..
çok dertlim ya rasul çok..
ids_emoticon_wilted.gif

bedenlerimiz nefislerin kurbanı oldu nasihat edildi tesir etmedi etmezde medeniyet canavarı sarmış her yanı nasıl kalbe girsinki nasihatler.
Kızlarımıza güç yetiremez olduk,o mubarek Ezvac-ı Tahirat gibi örnek şahsiyetler hikaye gibi dinlenir oldu, yetiştiremedik Aişe ler Fatıma lar
Ümmü ruman o mubarek hanım; sen ona cennet hürisi demiştin öyle bir evlat yetiştirdiki sana yar oldu.
senin edeb ocağında terbiye oldu Fatımatüzzhra annemiz ilmin kapısına yar oldu.
İslam terbiyesiyle ahlaklanan muaviyenin kızı Zeynep namaza dikkatli sadaka vermekte acele eden ve Kur'an bülbülüydü Onlar tesettür dendiğinde itiraz etmeden memmuniyetle kabul eden asrı saadetin saadetli hanımlarıydı.
Çok yiyecek giyecekleri yoktu ama imanları peygamberleri vardı .
Şimdiki Ayşeler Fatımalar Zeynebler;onların yarışı başka Yarasulullah!..
onlar moda yarışında mal mulk yarışnıda , ve ahir zamanın fitnesi belası kadınlar hükmünde oldular.
Halbuki Allah cc ;kadını nazlı naif yarattı ve erkeklere emanet verildi diye buyurmuştun veda hutbende emanetine sahib çıkmadılar çıkamadılar Yarasulullah.
ids_emoticon_wilted.gif

Dünya bütün debdebesi ile onlarıda kandırdı mide ve cüzdan şişirme hesabından başka birşey düşünemez oldular setr edilmesi gerekn hanımlarından bihaber yaşıyorlar.
Onlar dünyalıklarını örtüyor saklıyorlar artık.
medeniyet kisvesi altındakadınları sokağa döktüler sözüm ona hakkımızı savunacaklar !
Ya Habiballah bizim hakkımızı savunmak vefalı eş hz Haticeyi hz Aişeyi ehli beytini bilmezlerimi kaldı ; içim yanıyor içim coşuyor . Kadın hakları diye sokaklarda edebsizce çığırtkalnlık yapanları ve onlara çanak tutanları sana şikayet ediyorum.
Ey Fahri kaainat kocasından vefa görmeyen kadın sana geldide kocasını halıni anlattı ve bu kadın hakkında Allah seni ikaz etti uyardı hakkında ayet indi, Allah cc ve rasulu kadına değer verdi.
Hz Ömer bu kadını görünce saygı ve tazim gösterdi bazıları anlayamadı nedenki dediler hz Ömer bu hanım hakkında efendimiz uyarıldı ayet geldi nasıl saygı göstermeyim!..
Seninle değer bulduk kıymet verildi cenneti ayaklar altına serilen cennet hatunları ; başımızın tacı dedin onurlandırdın .
Şimdilerde cennet hatunu olacak kaç hanım var acaba?
Kadını dört şey için nikahlayın buyurdun ,
malı ,
soyu,
güzelliği,
imanı; siz imanlı olanı seçin buyurdun şimdilerde beyler güzellik peşinde Yarasul imanı hiç sorulmaz olmuş.İmandan islamdan ne kadar uzaklaştık uzaklaştırıldık. sevgiler basitleiti maddileşti artık.
Allah c c hoşlanmadığı ama helal kıldı boşanma okadar arttıki senin rızan olmadan kurulan yuvalar elbette kıymetsiz olacak.
Artık ebedi eş olmak şöyle dursun mezara kadar bile yürümüyor evlilikler.
ben sevgimi zahiri olana değil
biten tükenen yıpranan şeylere değil,
Allah ve rasulune ulaştıracak olana vermek isterim
Herkesin bir sevdiği var benim sevgilim sen ol yarasulullah!
Herkesin bir bayram günü var benim bayram günüm şefaatine nail olduğum gun olsun Yarasulullah herkesin bir vuslatı var benim vuslatım ruyama geldiğin gün olsun Yarasulullah!
benim özelimde sevgilimde sen ol ya Habiallah
sen olki sensiz yüzüm gülmüyor senszi bayram olmuyor Yarasulullah
ids_emoticon_wilted.gif

Rahmanın rızası senden geçiyor sen olmadan herşey eksik kalıyor yüreğimde seni bekleyen açık bir kapı var içinin karasına bakma içi karamış evet seni bekliyor münevver olmak için,
gel ey sevgili en sevgili ne olur gel
ids_emoticon_wilted.gif
ids_emoticon_wilted.gif
ids_emoticon_wilted.gif

acizkul(alıntı)

teblið

Vefasýz
Yusuf oldum kuyularda hep seni bekledim,
Hüseyin oldum kerbelada, kuruyan dudaklarımla sayıkladım ismini,
Gelsinde ırmaklar taşıyan ellerinden,
Abı hayat akıtsın içime diye bekledim.
Bekledim, kapandı yollarım, uzattım parmaklarımı,
Hallaç gibi doğrandı ellerim.
Hiç seni söyleyemedim. Dağlandı dudaklarım.
Yazdım gözyaşlanmla mekkenin dağlanna:
Ey sevgili, gel diye...

Nur Bahçesi

New member
Yarasulallah;insanlar bu zaman da hep birilerini suçlar olmuş...Kız çocuklarını senin gibi yetiştiren babalar nerde...
Nerde Hz.Meryem'i mabedde koruyan Zekeriyya...Hz.Aişe'yi yetiştiren Ebubekirler,Ali'ler, osman'lar nerde !