Cumanız Mübarek Olsun..10.000 Ayete'l Kursi okumaya varmisiniz kardesler ?

FaKiR

Meþveret Bþk.
Selam ve Dua Ümmeti Muhammed-in ve O Kuran-ı Azimüşşanın muallimi olan Aleyhissalatu vesselam efendimize olsun..

Cumaniz mubarek, hayirli , bereketli olmasi umidiyle ;
Cumanizi tebrik eder ,
Dualarda bulusmayi umid ederiz ....

Bu Mübarek gün içerisinde 10.000 Ayete'l Kürsi okumaya varmisiniz
kardesler ?

hayirli_cumalar_islamcokguzel.jpg

“Günlerin efendisi Cuma günü, sözlerin efendisi Kur’an, Kur’an’ın efendisi Bakara Sûresi, Bakara Sûresinin efendisi de Âyete’l-Kürsî’dir.” (Ramuzu’l-Hadis, 302)

memluk

Hatim Sorumlusu
Cevap: Cumanız Mübarek Olsun..10.000 Ayete'l Kursi okumaya varmisiniz karde

:037:AYET-EL KÛRSİ !:037:

" K u r ' â n - ı K e r i m 'i n E f e n d i s i "
(Kur'ân-ı Kerim'in Seyyidi ve en büyüğüdür)

lfcnet_besmele.bmp

ayetelkrsibt9.jpg

Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i Kerimedir

Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd'i (RA) çağırarak yazdırmıştır

Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır

Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis'in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber vermişlerdir

Peygamber Efendimiz'in(SAV) Ayet-el Kûrsi'de bulunan "Yâ Hayyu - Yâ Kayyumu", "Hayy ve Kayyum olan ALLAH'ım Senin Rahmetinle yardım istiyorum" buyurarak (üzüntü ve keder anında) ettiği duadır İsm-i Azâm olduğu da rivayet edilmekle beraber, Ariflerin Sultanı Beyazıd-ı Bistami (RA) "Bu ismin belli bir tarifi yoktur, lâkin sen kalbini herşeyden boşaltıp, onu ALLAH'ın CC Vahdaniyyetine teslim ederek istediğin İsimle zikret" buyurmaktadır

şu mübarek cuma günü bizde bu sevaba iştirak edelim ve Bismillah deyip 1000 adet ile başlayalım inş
Allah razı olsun feza hocam

Þefkat_

Well-known member

Allah kabul etsin 100 tane alayım ancak okurum.
Bir süre foruma giremeyeceğim yarın sabah yolcuyuz nasipse ancak toparlanırım Allaha emanet olun.

FaKiR

Meþveret Bþk.

wol_error.gif
Click this bar to view the full image.
40965_145337498829710_116878101675650_331652_7078089_n.jpg

Kur'an-ı Hakimin nass-ı hadis ile her bir harfinin on sevabı var on hasene sayılır,on meyve-i cennet getirir,ramazan-ı şerifte her bir harfin,on değil bin ve ayete'l-kürsi gibi ayetlerin her bir harfi binler ve ramazan-ı şerifin cum'alarında daha ziyadedir ve leyle-i kadirde otuzbin hasene sayılır.
----------

Hayirli Cumalar

nurul reþha

Well-known member

evettt destek yok mukardeşler bu mübarek sureye :) ben 500 alıyorum inş... bide arkadaşım 500 alıyor Allah kabul etsin...

Turab3

Well-known member

100 de ben alıyorum şimdilik...Hadi bismillah tesbihi aldım elime:)