Cinsiyet degistiren BALIK varmi ?

heysem

Well-known member
CİNSİYET DEĞİŞTİREN BALIK VAR MI
Siyah noktalı melek balığı denilen bir balık, cinsiyet değiştirebiliyor. Fakat istediği zaman değil. Dişilerin erkek olabilmesi için bazı şartların yerine gelmesi gerekir. Maymun balığı da denilen bu tür, gruplar hâlinde dolaşır.

Bir mavi erkek ve dört sarı dişiden meydana gelen bir grup… Daha güçlü ve daha büyük olan erkek balık, grubun güvenliğini sağlar. Erkek ölünce en güçlü dişi renk değiştirmeye başlar. Bir hafta içinde rengi maviden sarıya dönüşür. Erkek gibi hareket etmeye başlar.

İki hafta içinde vücudunda siyah şeritler görünür ve bir erkeğin bütün özelliklerini kazanır. Harika olayı anlayabiliyor musunuz? Rabbimizin nasıl dişi balığı erkek balığa dönüştürdüğünü görüyor musunuz?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Sadece Melek balığında değil başka cins tropik balıklarda da bunu duymuştum. Hatta yavru iken aldığım sarı prensesler vardı büyüdüklerinde cinsiyetleri değişmişti. O zamanlar balıktan pek anlamıyordum yardımcı olan arkadaşım büyüdüklerinde onları gördüğünde söylemişti. Bunlardan sadece biri erkek olacaktı diğerleri dişiydi diye..

heysem

Well-known member
Sadece Melek balığında değil başka cins tropik balıklarda da bunu duymuştum. Hatta yavru iken aldığım sarı prensesler vardı büyüdüklerinde cinsiyetleri değişmişti. O zamanlar balıktan pek anlamıyordum yardımcı olan arkadaşım büyüdüklerinde onları gördüğünde söylemişti. Bunlardan sadece biri erkek olacaktı diğerleri dişiydi diye..

Evet abi kainatta henüz sirlarina eremedigimiz ve okuyamadigimiz nice hikmetler bulunmakta , yeri geldigi zaman ögreniyoruz ve yahut ögretiliyor insALLAH .
Bu arada aklima geldi paylasmak isterim .
ÜSTADIN ifadesi ile ; kainati meydana getiren varliklar , birer Rabbani mektup , ALLAHA birer ayine , ilahi birer memurdurlar .