CAHCAH, Kahtani; Muhammed Fethullah GÜLEN ve Hüsrev Abi

Huseyni

Müdavim
Selamü aleykum,

İnternet ortamında bir video ile karşılaştım.
Kafam allak bullak oldu.
Muhammed Fethullah GÜLEN ve Hüsrev abi ile ilgili.

Cahcah ve Kahtaniye dair.

Bu hususta nasıl düşüneceğimi şaşırdım.
Çok üzülüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=_qU28DmUGpo

https://player.vimeo.com/video/93762376

Ve aleyküm selam..

Değerli kardeşim, bu zat 2. elden konuşuyor. Bahsettiği şeyler tamamen şu demiş bu demiş kesin bi delili olmayan sözler. Velev ki Said Özdemir ağabey bahsettiği gibi Yahudi dönmesi olan bi sülaleden geliyor olsun ne farkeder. Bu zatın bunu aşağılanması gereken bi şeymiş gibi bahsetmesi değil, bir insan yahudilikten İslamiyete girmiş olduğu için mutluluk duyması lazım. En başta sırf bu yüzden bile sözleri itibar etmeye değmiyor..

İkincisi Said Özdemir ağabey elinde Bediüzzaman Hazretlerinin verdiği imza ile konuşuyor, bu şahıs gibi yok efendim şöyleymiş yok böyleymiş demiyor..

3. sü de elimizdeki tek delil Said Özdemir ağabeyin elindeki belge değil, risaleinurlarda dahi Üstadın vekil bıraktığı zatların isimleri var. Şimdi bu zat Hüsrev abi demiş diyor ve elinde belgesi bile yok. Said Özdemir ağabey hem belge gösteriyor hem Risaleinurdan yerini gösteriyor. Sizce hangisi muteber ?

Hocaefendi ve rüya hususuna ise, hiç girmiyorum. Nur hizmetinin hizmet taktikleri Risale-i Nurlarda geçmektedir. Ne kadar haşir neşir olunursa kimin doğru kimin eğri kimin boşa konuştuğu net olarak görünüyor..

Dua ile..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Kafanızı karıştıran hususu ifade ederseniz yardımcı olalım..

İlgili video ve yazılara şahsi fikirler ve siyasi taraftarlıklar karıştığından bizim için birer kaynak ve makes olamayacağından bu ve benzeri düşünceler ile fikir alemimizi bozmamalıyız. Aksi takdirde internet ortamında bunun gibi bir çok benzeri materyale rastlamak mümkündür.

Asena2

Yeni Üye
Arkadaşlar, kimseyi net tanımam ama siyaset derken ülke elden gidiyor. doğru kişilerin arkasında durulması bir vecibedir kanaatindeyim. Direkt olumsuz beyan yerineAllah-u alem deyip geçmek bile efdaldir.