Berber Varsa Allah da Var!

insanFakiri

Well-known member
Adamin biri her zaman yaptigi gibi saç ve sakal trasi için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete basladilar. Degisik konular üzerinde konustular. Birden Allah'la ilgili konu açildi...

Berber: " Bak adamim, ben senin söyledigin gibi Allah'in varligina inanmiyorum."

-Adam:" Peki neden böyle düsünüyorsun?"

-Berber: " Bunu açiklamak çok kolay. Bunu görmek için disariya çikmalisin. Lütfen bana söyler misin, eger Allah olsaydi, bu kadar çok hasta insan olur muydu, terkedilmis çocuklar olur muydu? Allah olsaydi, kimse aci çekmezdi.. Allah olsaydi, bunlarin olmasina izin verecegini sanmiyorum..."

-Adam bir an durdu ve düsündü, ama gereksiz bir konuya girmek istemedigi için cevap vermedi. Berber isini bitirdikten sonra disari çikti. Tam o anda caddede uzun saçli bir adam gördü. Adam, bu kadar daginik göründügüne göre tras olmayali uzun süre geçmisti. Adam berber dükkanina geri geldi.

- Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye bir sey yok.

-Berber: " Bu nasil olabilir ki? Ben buradayim, berberim."

-Adam:" Hayir, yok. Çünkü olsaydi, caddede yürüyen saçli ve sakalli adamlar olmazdi."

-Berber: "Himmm... Berber diye birsey var ama; onlar bana gelmiyorlarsa, ben ne yapabilirim ki?"

-Adam:"Kesinlikle dogru! Püf noktasi bu! Allah, insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki? iste dünyada bu aci ve keder olmasinin nedeni!"​

insanFakiri

Well-known member
ehlibeyt.jpg

nurhadimi

üye Sorumlusu
Allah razı olsun ancak bu konu vardı zannedersem hatta hacali ağabeyimiz açmıştı, yine de elinize ve ruhunuza sağlık.