BEDİÜZZAMAN KÖŞESİ (RESIMLERI)

Sergerdan

Well-known member
Resimlerle Bediüzzaman

saidgo4.png

aa

28ey5.png

aa

27ae1.png

sen sultansın ben taleben inş...

26xn2.png

Sergerdan

Well-known member
Resimlerle Bediüzzaman

25rd2.png

aa

22yz3.png

aa

18ci8.png

Allah'ım kendi davanı,bu güzel insanı koru.Benim gibi zayıf yüreklilere bırakma Yarabbi.Hiçkemseler dil uzatamasın.Amin.Yarabbi istersen imtihan edersin ama müslümanlara yardım etmek de kaderinde vardır.

Sergerdan

Well-known member
Resimlerle Bediüzzaman (YENİ)

said10dv9.jpg

icr1c1sc0.jpg

bed304uzzamango5.jpg

arabam3ck6qz3.jpg

bediuzzamania4.jpg

2610ir8.jpg

koyukelebekbsn101fz8.jpg

imageswc3.jpg

said3ua9.jpg

zamanadusenisik800x600jc2.jpg

bediuzzamantc1.jpg

119tuyt8.jpg

Güneş varken mumların ışığı altına girmeye ihtiyaç yok.
Mektûbat | Yirmi Sekizinci Mektup | 342

Dünyanın akibeti ne olursa olsun lezaizi terk etmek evladır.
Mesnev-i Nuriye | Habbe | 102

Nedir bu gurur ve nedir bu gaflet? Nedir bu haşmet, nedir bu istiğna, nedir bu azamet? Elindeki ihtiyar bir kıl kadardır ve iktidarın bir zerre kadardır. Ve hayatın söndü, ancak bir şûle kaldı. Ömrün geçti, şuurun söndü, bir lem’a kaldı. Şöhretin gitti, ancak bir an kaldı. Zamanın geçti; kabirden başka mekânın var mı? Bîçare! Aczine ve fakrına bir had var mı? Emellerin nihâyetsizdir, ecelin yakındır. Evet, böyle acz ve fakrınla iktidar ve ihtiyardan hali bir insanın ne olacak hali? Hazâin-i rahmet sahibi Hâlık-ı Rahmânü’r-Rahîme, böyle bir aczle itimad etmek lâzımdır. Odur herkese nokta-i istinad. Odur her zaife cihet-i istimdat.
Mesnev-i Nuriye | Hûbab | 82

Sergerdan

Well-known member
Bediüzzaman köşesi (resimleri)

436lp9.jpg

413sm0.jpg

barla daki ev zannedersem

451tw4.jpg

Süleyman'ın bahçesi

1110tw2.jpg

Barla ya girerken

1901vu5.jpg

Çam dagı agaç birileri tarafından kesilmiş

442rv1.jpg

kesilmeden önceki hali

585ri8.jpg

582py6.jpg

600fj0.jpg

bediuzzaman5rt6.jpg

520web24gyqa3bq9.jpg

bediuzzamansaidnursiik6xz5.jpg

Ziya ile mevcudat görünür, hayat ile mevcudatın varlığı bilinir. Herbirisi birer keşşaftır.

H

hatve

Misafir

06.jpg

Bediüzzaman'ın Miran Aşireti Reisi Mustafa Paşa'yı ziyareti esnasındaki gençlik hali.

Bediuzzaman_01.jpg

60.jpg

23 Mart 1960 günü sabaha karşı 27 numaralı odasında vefat ettiği Urfa'daki İpek Palas Oteli

61.jpg

Mübarek Naaşı gasilhaneye götürülürken

Sergerdan

Well-known member

slayt1712vyez4xl4.jpg

Üstadım, öyle zannediyorum ki, âcizleri hayatın ihtilâta mecbur eden ahvâlinden uzaklaşamadıkça, kalbim ârâmgâh-ı lezzetinde tam bir sükûnu bulamıyacak. İnşâallah duânız himmetiyle, o anlara da selâmetle vâsıl olacağım. Bu hissiyatımı îzah etmek, anlaşılmış bir ruh için zait değil midir?
bediuzzamanzc7.jpg

yeni7ko1.jpg

car2yi7.jpg

Aziz, sıddık kardeşlerim!

Benim hakkımda evham edenlere deyiniz ki: Biz, hizmet ettiğimiz bu adamın yirmi senelik hayatının bütün mahrem ve gayr-ı mahrem mektublarını ve kitablarını ve esrarını hükûmet şiddetli taharriyatla elde etti. Dokuz ay hem Isparta, hem Denizli, hem Ankara adliyeleri tedkikten sonra, bir tek gün cezayı, bir tek talebesine vermeyi mûcib bir madde -beş sandık kitablarında ve evraklarında- bulunmadı ki; hem Ankara Ehl-i Vukufu, hem Denizli Mahkemesi ittifakla beraetine karar verdiler.

Said nursi

z.kara85

New member
ALLAH RAZI OLSUN.KİM İSTEMEZDİKİ.ÜSTADIN YANINDA BULUNUP HİZMET ETMEYİ.İNŞ.AHİRETTE HEPİMİZ ONUNLA KUVVETİ İMAN SEVGİYLE OLMAK DİLEGİgiyle.amin

Sirac

Well-known member
Ne mutlu gören gözlerimize ki Ehl-i Beytin son varisini r.a. fotoğrafla bile olsa görebilme bahtiyarlığı nasîb olmuş..Rabbim şükrünü de edâ edebilmeyi nasîb etsin..cümlemize..