başıma gelenleri anlatmazsam vicdanım rahat etmez!!!!!

Merha arkadaslar 80dogumluyum ahirzamanın en batagına bulasmış bir kişiydim 20yaşımdan beri hayatım arayış içinde geçmişdi. Fitnenin bol oldugu zamanımızda kimseye guvenemiyordum. Inancım eksikdi batağın dibindeydim bizleri yaratan buyukbir guç olduguna inanırdım öldükden sonra hayatın devam edeceginede inanırdım ama ayrıntılara cenet cehennem imani meselelere tam inanmazdım. Hep mantığımla imanımı duzeltmeye caba gosterirdim ama mantıgıma uygun kaynakları hiç bulamazdım. Herkeze duygularla ibadet etmek yaramıyor kimisi gerçekleri dokunarak hissetmek istiyor. Dini film izleyip kendime ivme kazandırmaya çalışırdım ama 2gunu geçmezdi duygu yogunlugum. Bu suna benzer ölümü hatarlarsın yada bir musibet gorursun ya korkuyla kısa sureli ibadet yada duygusal anlık ilahi yada dini filmler bana bir anlık namaz kıldırırdı. Hep mantığımı kabullendirecek kaynak arayıp dururdum. Taki 4hafta öncesine kadar. Önyargısız risaleinuru oku derdi annem hiç dinlemezdim annemi. Ama bu sefer dinlicem dedim. Android isletim sisteminden risaleinur küllüyatını buldum. Seslendirmelerini ihsan atasoy yapan risaleinur kulluyatı. Önyargısız okuycam dedim. Ve güzel gunlere kavuşdum sonunda. ilk okumaya basladıgımda anlamıyorum diye morelim bozuluyordu. 10uncu sözün sonlarında anlamıyom diye uzulme yazısı çıkdı. haşir risalesinin bile farkında deildim. Android telefondan karışık okuyordum gene aynı sayfa anlamıyorum diye uzulme yazısı çıkdı. Şaşırdım. Kafama takılan imani meseleler hep karşıma çıkıyordu. 5inci mektup 5inci sua 22inci mektup 25inci lema aasayı musadan hücceti imaniyeler. Kelimeleri anlamıyorum ama kalbime mesaj veriyor. Ruhuma hitap ediyor. Degisik sinyaller hepsini anlatmaya gerek yok. Ama arkadaslar kesin olan birsey var risaleinur öyle sıradan bir dini kitap deilmiş. Risaleinur çok özel eserler buna butun kalbimle inanıyorum. Bu kulluyatı normal bir alim yazamaz. Kesin manevi olarak yazılmış bu kitaplar. Tarihceyi hayatda ustad said nursi beni ön pilanda tutmayın risalelere sahip çıkın gibisinden konusuyor.ve kesin olan birsey var risaleinur ona samimi yaklasımı herturlu hissediyor buna butun kalbimle inanıyorum. isterse kendini gosteriyor isterse kendini gizliyor. Ben ahirzaman meselelerine pek kafa yoramazdım 5inci sua karşıma çıkdı şasırdım. Daha sonra 5inci suadan daha derin meseleler Emirdağ laikalarında karşıma çıktı. Arkadaslar bu risaleler kesin kesin kesin sıtandart bir dini kitap değil. imanı meseleleri mantıkla beraber kalbine işletiyor. Risaleler cok özel ben boyle dusunuyorum. 4haftadır gece gunduz okuyorum uyumak istemiyorum. Benim yıllarım madde bağımlılıgında uyarıcısından halisilasyonlu uyusturan maddelere kadar beter hayat icinde geçti. Gerceklerden hep kaçıyordum. 3kez ölümden döndüm. Son kazamda beyin kanaması ve 5ay hastane. Ve gercek olan birsey var musibetler bile guzel uyarılar allahımızdan herseyde bir hayır varmış. Allahıma binlerce sukurler olsun bugunleri gordum. Artık duygularımla ibadet yapmıyorum allahıma duygunun yanında mantıkla inanmakda gerekiyor bazı kisilere demekki. Namazımı severek kılıyorum artık. Bu ahir zamanda imanlı ölebilmek kadar daha buyuk bir mesele olamaz. Allahımız rızasını almamızı nasip etsin. Imanlı ölmemizi nasip etsin. Allahımızın bizim ibadetlerimize ihtiyacı yokki bizim kulların allahın rahmetine ihtiyacı var. Allahımız ahirzamanda batakdan çıkmak icin ugrasan genclerimize yardım etsin. Paraymış pulmuş amerikaymış amsterdammış lüks hayatmış hepsini boş fani i§ler. Allahımız bizi seytandan nefsimize uymakdan enaniyatden korusun. Bunları paylasdım artık vicdanım rahatladı...

s.a. ALLAH razi olsun, bizlerin bu muhtesem sahsi maneviyee gelmesi CENAB-i HAKKin inayet ve lutfuyle olmasi ve her bir kardeshimizin aczini ve ihtiyacini anlayib hali,fiili,kali duasinin kabul olmasi sizin hikayenizden de bilinmektedir. ALLAH(CC) tum kardeshleri bu uhrevi kudsi hizmetde istihdam etsin ve okuduqumuz her bir risalni hakkiyla anlamayi -yashamayi nasib etsin. amin.