Tarihci

Marmara Tarih
Yavuz Mısırda nedimleriyle otururken gördü, bir kısım kimselerin kulaklarında küpe vardı, ayaklarında pranga vardı, boyunlarında tasma vardı.. Sordu dostum niçin bunlar kulaklarına küpe takıyorlar?? yanındaki nedim söyledi: Hünkarım bunlar esir, köle,, esaretlerine delalet etsin diye kulaklarına küpe takılıyor.. O halde bir küpede bana getirin bende takayım bende Hakk ın esiriyim kölesiyim...

(bir gün takıp çıkardığı ya da sadece niyetini belli edip hiç takmadığı rivayet edilmiştir)

hulusi

Well-known member
Allah razı olsun tarihci kardeşim..sanırsam Tarihci talha abiyle görüşmüşsünüzdür ...sizi görünce Talha abiyi anıyorum..

hulusi

Well-known member
hakkınızı helal edin mübarekler görüşmenize adınza hakıkatende sevindim güzel ama ben Talha derken Tarihci olan talha ugurluel Abimzden bahsetmiştim :)inş görüşüz ki nur talbeleri biri şarkta biri garkta olsa yakındırlar birbirilerine

Tarihci

Marmara Tarih
Allah razı olsun tarihci kardeşim..sanırsam Tarihci talha abiyle görüşmüşsünüzdür ...sizi görünce Talha abiyi anıyorum..

abi şimdi mavi yaptığım büyük harfle başlayan Tarihci benim nikim olduğundan asıl manasını düşünmedim bana hitap sandım, oysaki kırmızı yaptığım küçük harfle başlayan tarihci gibi yazsaydın karıştırmazdım :)

ama hakkaten komik olmuş yahu :eek:

hulusi

Well-known member
abi şimdi mavi yaptığım büyük harfle başlayan Tarihci benim nikim olduğundan asıl manasını düşünmedim bana hitap sandım, oysaki kırmızı yaptığım küçük harfle başlayan tarihci gibi yazsaydın karıştırmazdım :)

ama hakkaten komik olmuş yahu :eek:
evet :) mubarek aslıdna büyük harfle başlamam kendımce dikkat çekemsi içindi :)