Ankara'da keşif yolculukları başlıyor!

lostideas

Member
ANKARA KIZILAY’DA KEŞİF YOLCULUKLARI BAŞLIYOR!

(Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu Risale-i Nur Eğitim Programı)

TARİH: 31 Ocak 2015 18.00 Cumartesi
YER: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. No: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
Konuşmacı: Ediz SÖZÜER

(Hanımlara yer ayrılmıştır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesini rica ederiz. Aynı katta mescit ve bir arka sokakta otopark mevcuttur. Eğitim programı, takdimin aşağısındadır.)

PROGRAM TAKDİMİ:

İki haftada bir olmak üzere, Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulması planlanan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılacak Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: https://www.facebook.com/groups/kesifyolculuklari/

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:

* Akademik anlatım tarzı.
* Tam bir anlaşılabilirlik.
* Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
* Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.

"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)

Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,

Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programına katılmak arzu eder misiniz?

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.

EĞİTİM PROGRAMI:

TARİH/SAAT: 31 Ocak 2015 18.00 Cumartesi
ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
İLETİŞİM: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

PROGRAM AKIŞI:

1.SUNUM: 18.00-18.45

* Keşif Yolculukları Eğitim Programımızın Takdimi

* 1.BÖLÜM: İman Hazinesinin Kıymetini Keşfetmek: Dinin insanlığa teklif ettiği yüksek hakikat, çok çarpıcı incelemeler ve aklî deliller eşliğinde saklı olduğu yerden ortaya çıkarılıyor. Dünyanın, insanın ve dinin gizli kalmış derin ve yüksek hakikatini keşfetmek ve akla yaklaştırmak için; aslında her birimizin, her gün, gerçek anlamda içinde yaşadığımız ve başrolünü oynadığımız temsiller ve sinematik bir dil kullanılıyor.

* Küçük Sözler’de Kullanılan Mantıkî Çıkarımların İkna Edicilik Yönü Hakkında.

* KAYIP ADA: Dünya hayatına davetsizce getirilen bizlerin, bu dünyaya neden gönderildiğimizi ve ona bizi davet edenin kim olduğunu ve bizden ne istediğini aramak ve bulmak istemenin ifade ettiği anlamı, çok çarpıcı bir kurgu ile ortaya çıkaran interaktif bir misal.

SUNUM ARASI: 18.45-19.00

2.SUNUM: 19.00-19.45

* 1.KEŞİF: İman, İbadet ve Namazın Yüksek Hakikatini Keşfetmek.

- ALLAH’IN ADINI ALMAK (Birinci Söz): İhtiyaçlarımızı imkânlarımızla, muhtemel tehditleri kudretimizle kıyasladığımızda, her insanın “çok aciz ve çok fakir” olduğu ve mahlûkatın kendi başlarına asla yapamayacakları ve altında ezilecekleri büyük vazifeleri çok kolaylıkla ve mükemmelen yaptıkları ve normal şartlarda vücuda gelmesi mümkün görünmediği halde, kolaylıkla meydana gelen ve varlığı mucize olan eşyanın şaşırtıcı yaratımı ele alınıyor. Bu inceleme sonucunda Bismillah’ın sırrı keşfedilmiş oluyor ve bu dünyada Allah'ın adını alarak O’na bağlanmanın insan için nasıl bir kuvvet ve zenginlik kaynağı olduğu daha önce hiç olmadığı kadar net anlaşılıyor.

Çalışmalarımız hakkında fikir sahibi olmak için aşağıdaki adreslere müracaat edebilirsiniz. Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri ve seminer videoları içeriyor.

"Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli taslak kitap çalışmamızın tanıtımı ve örnek metinlerin yer aldığı Word dosyasının yüklendiği adres: https://yadi.sk/d/WKS8qwbXdkT7i

Gerçeğin Arayışında Hayalî ve Zihinsel Bir Keşif Yolculuğuna Çıktığımız Video Kanalımızın İnternet Adresi: http://www.youtube.com/c/EdizSözüer

Yazılı ve görsel tüm çalışmalarımızın yayınlandığı "Ediz Sözüer-resmi sayfa":
https://www.facebook.com/pages/Ediz-Sözüer-resmi-sayfa/1428147924084559?ref=hl

Risale Haber'deki tüm makalelerimizi bir arada bulabileceğiniz internet adresi:
Ediz SÖZÜER yazıları 1.sayfa

Ücretsiz olarak yayınlanan E-Kitabımız:
İlahî Teknolojinin Detaylarında Hayalî ve Zihinsel Bir Keşif Yolculuğu: Tabiat Risalesi Açılımları

Google Books: TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI: İlahî Teknolojinin Detaylarında Hayalî ve ... - Ediz SÖZÜER - Google Kitaplar (Kitabın tamamı önizlenebilir)

Google Play: https://play.google.com/store/books/details?id=aKOtBQAAQBAJ