Abdullah Yeğin Ağabeyin Başbakan ve Gülen Hakkındaki Fikirleri

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
DİNDAR BAŞBAKANA SAVAŞ AÇILMAZ

attachment.php

Ustad Bediüzzaman Said Nursinin mutlak varislerinden Abdullah Yeğin ağabeyin Sabah gazetesi yazarına vermiş olduğu röportaj;

Ustad Bediüzzamanın varisim dediği hayatta kalan son talebelerinden Abdullah Yeğin ağabey henüz ortaokul çağlarında iken Ustad Bediüzzamanın yanına gelerek Asa-yı Musa'da izahı bulunan "Bize Hâlıkımızı tanıttır, muallimlerimiz Allah'tan bahsetmiyorlar" sorusunu sorar ve bu vesile ile tanışırlar. Abdullah Yeğin ağabey için Ustad Bediüzzaman "Nurcuların Abisi" diye hem bir gerçeği izah ederken ayrıca iltifat ediyor..

Sabah gazetesi yazarının isteği üzerine Abdullah Yeğin ağabey ile yapılan röportajın detaylarında iki önemli husus var: "Asayişi Muhafaza" ve "Dindar Başbakana" sahip çıkma. Abdullah Yeğin ağabeyin günümüze dek memleket meseleleri ile hiç yakından ilgilenmediğini düşündüğümüzde bu iki hususun islam alemine ciddi nasihatler olduğunu anlamaktayız. Ayrıca röportajda Fetullah Gülenin ABD ve İsrail lobisinin baskısında olduğunu bundan dolayı Başbakana düşman olduğunu böyle bir sisteme destek olmak yerine islama hizmetleri ondan çok olan ve Milli İradeyi temsil eden Başbakanı desteklemenin gerekliliğini net olarak ifade etmektedir.

İşte o röportajdan satır başları:

-Hocam, Türkiye'de son dönemde sizinle aynı dini gelenekten gelen, Nurcu olduğunu iddia eden bir grubun siyasi iktidara ve dindar bir Başbakan'a açtığı savaşı konuşuyor. Siz bu tartışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Bunu ABD gizli servisi ve ABD'deki İsrail lobisi gerçekleştiriyor. Maalesef Fethullah Hoca'yı da kandırdılar. Fethullah Hoca ne derse onların sözünü tekrarlıyor. Fethullah Hoca'yı Türkiye'ye de göndermiyorlar.

-Bediüzzaman hayatta olsaydı sizce bu tartışmaları nasıl değerlendirirdi?

-Üstad Bediüzzaman İttihat-ı İslam'ı vadediyor. Bediüzzaman "Eskiden İslam dünyası İstanbul'dan yönetiliyordu, artık Ankara'dan yönetilecek" demişti. İnşallah bu gerçekleşecek. İslam dünyasının gözü kulağı Türkiye'de...

-Gülen Grubu Türkiye'de birçok şehirde CHP'yi destekliyor. CHP iktidarı dönemini yaşamış biri olarak bu desteği doğru buluyor musunuz?

-Üstad Bediüzzaman 1950'li yıllarda CHP için "kendi oylarıyla bir daha iktidara gelemeyecek" demişti. Üstad Urfa'ya geldiğinde benim de bulunduğum bir ortamda "artık küfrün beli kırıldı, bir daha belini doğrultamaz" demişti. CHP bir daha tek başına iktidara gelemedi. Bugünkü gayretler nafile CHP iktidara gelemez. Cemaat kendi reyleriyle değil Fethullah Gülen'in emriyle hareket ediyor. Gülen'de maalesef orada esir. Gelsin Türkiye'ye bu ortamı görsün, müslümanların yaşadığı rahatlığı görsün, gelemez. O cesareti gösteremez.

-Son dönemde Fethullah Gülen ile görüştünüz mü?

-ABD'ye gittiğimde görüşmüştüm Fethullah Gülen'le. O zaman bu meseleler yoktu. Biz onu sadakatli bir insan zannetmiştik. Maalesef bizi yanılttı. Ben olsam onun yerine ABD'yi terkederim. Mecburmuyum ben ABD'nin siyasetini desteklemeye. ABD gizli servisi ve siyonizm Başbakan Erdoğan'a düşman. Çünkü Başbakanımız dindardır. Erdoğan'ın bu ülkeye hizmeti Gülen Cemaati'nden daha fazladır. Her yere okullar, yurtlar, İmam Hatipler açtı. Din derslere koydu müfredata. Bunu görmezden gelemeyiz.

-Buradan Fethullah Gülen'e bir çağrınız olacak mı?

-Ben Fethullah Gülen'le alakamı kestim. Artık ona bir sözüm yok. Ben onu bir adam zannetmiştim. Yurtdışındaki okullarla ilgili olarak yabancı ülkeler Fethullah Gülen'i tehdit ediyor. "Ya Başbakan'ı devireceksin ya da okullarını kapatırız" diyorlar. Gülen bu yüzden Başbakanı düşman olarak görüyor. Fethullah Gülen ABD'de dört duvar arasında kalmış. Ben olsam hepsini feda ederim yine de bu ülkenin aleyhinde faaliyette bulunmam.

-Hocam bir de paralel devlet tartışmaları var. Gülen grubunun bürokrasiyi ele geçirerek siyasete müdahale ettiği belirtiliyor. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

-Bu çizgi Risale-i Nur'a uygun değildir. Adaletle hükmetmek niyetindelerse milli iradeye hürmet edecekler. Dindar Hükümete savaş açılamaz. Kendilerinden olmayan dindarları başlarından atmak isterlerse bu devam etmez. Bir yerlerde başarılı olabilirlerse sürekli olmaz. Artık bu millet uyanmıştır.

-Seçimlere yaklaşıyoruz son olarak Nur cemaatlerine ve Türkiye'deki müslümanlara bir mesajınız var mı?

Biz Nurcular olarak Başbakan Erdoğan'ı çok sevdik. İslam dünyası da tüm dindarlar da çok seviyor. Başbakan'ın muvaffak olması için dua ediyoruz. Dinsizlik devrini unutturacak şekilde tüm milletimiz harekete geçmiştir. Başbakan Erdoğan'a sahip çıksınlar. Onun çok hizmeti dokundu bu ülkeye. Başbakan'a savaş açanlar bu millete savaş açmıştır.

Ekli dosyalar

• 483953.jpg
    483953.jpg
    10.4 KB · Görüntüleme: 2