2012 - Kutlu Doğum Haftasına Özel Yarışmamız Başlıyooor !

La-Tahzen

Well-known member
Selamların en güzeli ,selamların en içteni sana olsun Ya Nebi!!

Düşünüyorum da Ya Habiballah senle muhatap olmak, sana selam göndermek ve seni hakkıyla olmasa bile tanıyor olmak Rabbimin her kuluna nasip etmedği bi lutuf..ve biz seni tanıdığımız için Alemlerin Rabbi olan allah ne kadar şükretsek kafi değil...

Küçükken dedemden dinlerdim seni o kadar seviyordu ki seni Rasulüm , o kadar içten anlatırdı ki seni ,gelişini ,alemlere rahmet olarak gönderilişini ..anlatırken parlardı gözleri ,anlatırken nefesinin hızlandığını ,gözlerinn yaşardığını görürdüm ..taşlanışını anlatırdı sesi titreyerek, üzerine pislikler yağdırdıklarını..Sonra hiddetlenir gür bi sesle "ah bi olaydım o zamanlarda "derdi..

peki ya şimdi;

Büyüdük (güya)Sultanım ..diz kırıp oturmuyoruz artık dedelerimizin önüne , gözlerinin parıltısını görmez eziyet çektiğini anlatan o titrek sesi duymaz olduk..büyümek böyle birşeymiydi ?hayata ve getirdiklerine dalmak ,gözü kör kulağı sağır yapmak ..

Din uğruna kanlarını döken , işkenceler çeken , bütün mezalime gözünü bile kırpmadan hiç tereddütsüz göğüs geren sahabilerin yok artık..ne taşlar altınla ezilen Bilal, ne ateşle dağlanan Ammar, ne iplerle gerilen Sümeyye....

Biz onlara biz sana yetişemedik habibim ..onlar kadar değil belki, fakat yine de çok seviyoruz seni..onlar kadar yakın değiliz belki saan duyamadık sesini, göremedik iki cihana değer nur cemalini ama sen demiştin ya hani;

"Beni görmedikleri halde bana inanan kardeşlerimi görmeyi çok isterdim" varlığım yoluna feda olsun Habibim bi bilsen biz ne kadar görmek istiyoruz seni güldüğünü,ağladığını ,hiddetini,sevincini..bizler anlatılan anlatıldığı kadar,okuduğumuzda araştırdığımızda şekllenen sima kadar biliyorz seni..o kadar az ,o kadar yarım, o kadar da eksik..ama bi o kadar da merakla şevkle görmeyi umuyoruz seni rasulüm gel yeter ki rüyada da olsa bir lahzacık olsa da bekliyoruz seni bin umutla, bin duayla...

Evet biz göremedik seni , duyamadık mübarek sesini ne bedirde sevincinize ortak olabildik, ne uhuddaki hüznünüze..o devirde yani asr-ı saadette , yani saadet asrın da , senin asrında olamadık ..ne hicrete yetişebildik ve ne de ilk tebliğde oradaydık..

Keşke Habibim ,keşke nurunu görme lutfuyla müşerref olabilseydik...bastığınız toprak , avucunuza aldığınız taş, başınızı koyduğunuz sedir yaslanmakta olduğunuz kuru direk olsaydık da yanınızda olsaydık...o kuru direk bile vazgeçtiğinizde yaslanmakdan inim inim inlerken ya Rasulallah biz nasıl dayanalım hasretinize özleminize sizi hiç görmediğimiz halde....

Ama biz biliyoruz ki;sen bizlesin , o kadar merhametlisin ki,bizi bu ateş asrında , sel olan günahlala ,çığ olan haramlarla tek başımıza bırakmazsın biliyoruz..seni maddi olarak görmediğimiz için mi bu günahlara dalış?nankörlükden mi? kıymet bilmezlikden mi?
Ya geliversen ne yaparız habibim !gözümüzü bir türlü alamadığımız televizyonu mu kapatırız internet kablolarını mı sökeriz,yahut yumuşacık yataklarımızı mı yakarız...

Oysa senin mübarek sırtın yara olmuştu da Hz.Ömer(RA)buna dayanamamıştı..mübareğin gözyaşlarını görünce sebebini sormuştunuz ona , o da söyleyince demiştin ki;

"Dünyanın onların ,ahiretin de bizim olmasını istemez misin ya Ömer!...."

Geliversen Kuran-ı Kerimleri süs olarak asdığım duvardan indirip elimize mi alırız olmayan abdestimizle , yada en fazla üç gün müsade verdiğiniz küstüklerimizle mi barışırız,ya yediğimiz haklar ya bir kez bile başlarını okşamadığımız yetimler..geliversen de görsen habibim nasıl israf ettiğimizi , döktüklerimizi,saçtıklarımızı ,hendek savaşında açlıkdan karnına taş bağlayan ashabı mı hatırlarsın? o düştüğünde yerleri oynatan mübarek damlalar mı dökersin gözlerinden....

Müteessir olma sultanım bunların dışında sen sürekli varmıssın gibi yaşayanlarımız da var edep üzere olan ehl-i sünnet kardeşlerin...adın anıldığında ellerini kalplerine götürüp kalplerini basdıran,adınızı duyduğunda gözleri parlayıp yüzleri kızaran "kardeşlerim"lutfunuza mazhar olmak için çabalayan ,gülü temsilin diye baştacı yapıp , kutlu doğumda bi an bile akıllara gelmeniz için demet demet dağıtan binlerce salavatla gelişini kutlayanlarımız da var...
Kişi sevdiği ile beraberdir müjdenizle sizin için önce Rabbime sonra size layık olabilmek için gecesini gündüzüne katan kardeşlerimiz...

Günahlara giriftarız belki Sevgili..fakat günahımızla ,sevabımızla yüzümüz yerde de olsa biz senin ümmetiniz..gerekirse bizleri de taşlasınlar kim bakar akan kanlara..kardeşin olmak lutfuna mazhar olmak için burdayız Habibim burdayız ateşin ortasındayız, gel de kurtulsun ümmetin, gel de ferah bulsun kardeşlerin, gel de tekrar dirilsin uğruna yaratılan bu kainat...

Eey Fahr-i Kainat efendim hoşgeldin sefa geldin...!!!

ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA VE NEBİYYİNA MUHAMMED

Son düzenleme:

Ukbaa

Well-known member
Es-selamünaleyküm

Değerli kardeşlerimizin birbirinden güzel ve birbirinden duygu yüklü katılımıyla Ödüllü Kutlu Doğum Haftasına özel hazırlamış olduğumuz yarışmamızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Hepinize bu güzel haftada bizleri yüreğinizden coşanlarla eşlik ettiğinzden dolayı teşekkür ederiz. Üç ayrı kategoride hazırlanan anketlerimizle Birincilerimizi seçiyoruz.

Ve sizi de verilen emeğe karşı bir sorumluluk olarak anketimize davet ediyoruz.

Kutlu Doğum Haftası Yarışmasına Gönderilen İçerikleri için tıklayınız : http://www.risaleforum.net/site-yon...gum-haftasina-ozel-yarismamiz-basliyooor.html

Görsel Çalışmalar Birincimizi Seçiyoruz konulu anketimiz için tıklayınız : http://www.risaleforum.net/site-yon...alar-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html

Şiir Yazma Birincimizi Seçiyoruz konulu anketimiz için tıklayınız : http://www.risaleforum.net/site-yon...azma-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html

Makale Yazma Birincimizi Seçiyoruz konulu anketimiz için tıklayınız : http://www.risaleforum.net/site-yon...azma-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]
[/FONT]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ukbaa

Well-known member

Yarışma Sonuçlarımız ;

Makale Yazma Kategorisinde
Sadıka Teyzenin Sadakati
Çalışmasıyla
tebliğ

Şiir Yazma Kategorisinde
Çöl Ötesi Susuzluk
Çalışmasıyla
baharsenfonisi

Görsel Çalışmalar Kategorisinde
Efendimizden Nasihatler
Çalışmasıyla
Furkan_-_

Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Hediyeleri kendilerine en kısa zamanda ulaştırılacaktır.

baharsenfonisi

New member

Yarışma Sonuçlarımız ;

Sadıka Teyzenin Sadakati
Çalışmasıyla
tebliğ

Şiir Yazma Kategorisinde
Çöl Ötesi Susuzluk
Çalışmasıyla
baharsenfonisi

Efendimizden Nasihatler
Çalışmasıyla
Furkan_-_

Kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Hediyeleri kendilerine en kısa zamanda ulaştırılacaktır.

çok teşekkürler bu organizasyonu hazırladığınız için

teblið

Vefasýz
Gerek yüreklerindeki Sevdayı dillendiren yarışmacı kardeşlerimize ,gerekse ,değerli oylarını kullan kardeşlerimize YÖNETİM adına bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz..;

Format gereği dereceye giren kardeşlerimizi tebrik eder ,yüreklerindeki Resul (as) aşkının her iki dünyadada Baki kalmasını dileriz..

Ayrıten şahsıma oy kullanan kardeşlerimede teşekkür ederim..Hakk Teala (c.c.) razı olsun cümlenizden..

topraktoprak

Well-known member
Kazanan kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ederim
inşl. mahşerde peygamber efendimizin sancağı altında toplanan mesut insanlar arasında
sizler ve bizlerde oluruz inşl...

Huseyni

Müdavim
Yarışmaya katılıp dereceye giren ya da giremeyen tüm kardeşlerimizin Allah cc. samimi gayretlerini boşa çıkarmasın, niyetinize göre karşılığını versin Rabbimiz. Amin.

memluk

Hatim Sorumlusu
katılan tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum 1. olanları ayrıca tebrik ediyorum Allah bu gayretlerinden ötürü kalblerini resul aşkı ile nurlardırsın.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

Yarışma Sonuçlarımız ;

Sadıka Teyzenin Sadakati
Çalışmasıyla
tebliğ

Şiir Yazma Kategorisinde
Çöl Ötesi Susuzluk
Çalışmasıyla
baharsenfonisi

Efendimizden Nasihatler
Çalışmasıyla
Furkan_-_

tebliğe torbil mi geçildi :)

unal003

New member
Selamu Aleykum MTG Abim uzun süredir giremedim okulum dolağısıyla Hakkınızı helal edin mail adresim : laptopunal@hotmail.com Buradan iletişime geçe bilirsiniz net ortamına fazla giremiyorum Affınıza sığınarak Özür diliyorum

Ukbaa

Well-known member
şiirler nasıl seçildi acaba,moderator mü seçti yoksa halk mı
Yarışmamız 3 kategoride düzenlendi. Şiir, makale ve görsel olmak üzere...
İsteyen istediği alanda katıldı ve anket açılıp 1.ler forum üyeleri tarafından oylayarak seçildi.
Aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

http://www.risaleforum.net/site-yon...alar-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html

http://www.risaleforum.net/site-yon...azma-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html

http://www.risaleforum.net/site-yon...azma-1mizi-seciyoruz-kutlu-dogum-haftasi.html