Yahudilerin Sonu

Nurcu Genç

Yeni Üye
[FONT=&quot]حَدَّثَنَا قُتَيْبَةُ بْنُ سَعِيدٍ ، حَدَّثَنَا يَعْقُوبُ - يَعْنِي ابْنَ عَبْدِ الرَّحْمَنِ - عَنْ سُهَيْلٍ ، عَنْ أَبِيهِ ،
عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ
، أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ

: " لَا تَقُومُ السَّاعَةُ حَتَّى يُقَاتِلَ الْمُسْلِمُونَ الْيَهُودَ، فَيَقْتُلُهُمُ الْمُسْلِمُونَ، حَتَّى يَخْتَبِئَ الْيَهُودِيُّ مِنْ وَرَاءِ الْحَجَرِ وَالشَّجَرِ، فَيَقُولُ الْحَجَرُ أَوِ الشَّجَرُ : يَا مُسْلِمُ، يَا عَبْدَ اللَّهِ، هَذَا يَهُودِيٌّ خَلْفِي، فَتَعَالَ فَاقْتُلْهُ. إِلَّا الْغَرْقَدَ ؛ فَإِنَّهُ مِنْ شَجَرِ الْيَهُودِ ".
​[/FONT]
[FONT=&quot]Kıyamet kopmaz, Müslümanlar ile yahudiler savaşmadıkça. Müslümanlar onları öldürür hatta yahudi bir ağacın ve bir taşın arkasına saklanır o taş veya ağaç derki”ey müslüman ey Allahın ﷻ kulu arkamda bir yahudi var, gel! öldür onu!”
sadece gargad ağacı söylemez çünkü o yahudi ağaçlarındandır.[/FONT]


[FONT=&quot]Sahihi Müslim[/FONT]
 
11 Eylül ile başlayıp. "Fel muriyati Gadhan"(Adiyat 2) (Savaş kıvılcımları saçanlara andolsun), "Yevmel Fethi La Yenfaullezine keferu imanuhum velahum yunzarun" ile bitecek olan (Fetih günü kafirlerin iman etmeleri fayda vermez.Ve onlara gözde açtırılmaz" Müfessirler her ne kadar bu surede geçen Fethin Mekkenin fethi olduğunu söylemiş olsalarda, ayette kafirlere göz açtırılmayacağı ve imanlarının kendilerine fayda vermeyeceği buyrulmaktadır. Halbuki Mekke'nin fethi günü bunların hiçbiri olmadı. (secde 29) bir mücadelenin zaten içerisinde bulunduğumuzu görüyorum. Bunca meydana gelen olaylar Dijital yani Deccal ile gizlenmekte. (Deccal:Süslü levhiyat ve fantaziyeleridir. Hz.Saidi Nursi (rha). ) Deccal ile beyinler meşgul edilip, yönlendirilip, hakikatler yalan, yalanlar hakikat olarak gösterilmektedir. Mü'minler terörist, teröristler mü'min diye gösterilmektedirler. Adiyat suresinde "Dabhan" olarak buyrulan Uçaklardır ki nefesi alıp ardından vererek ve harıl harıl gitmektedir. Ve fiziğin en dahi adamı dahi bu saldırıyı Uzaylılar yapmışlardır bizde böyle bir fizik yoktur (antony hawking) demiştir. Zira o gün dünyanın en büyük çeliği toz haline getirilmiştir. Üstadın daha evvel belirttiği gibi....
ABD kimin yaptığına dair en küçük bir işaret dahi bulamadığı için kendisine bir düşman kitle belirlemiş ve onların üzerine gidip güya intikam aldığını düşünmektedir.
 

Ahmet.1

Well-known member
Peygamber Efendimiz (asv)'in "Yahudileri öldürünüz" şeklinde bir hadisi var mı?

Sorularlaislami... tarafından Per, 24/06/2010 - 00:00 tarihinde gönderildi

Değerli kardeşimiz,

Ömer ibn-i Hamza (ra) bildirmiştir: “Resulullah Aleyhissalâtu Vesselâm buyurdular ki:

"Sizler Yahûdîlerle muhakkak savaşacaksınız! Harp o kadar şiddetli olacaktır ki, hattâ taş: ‘Ey Müslüman! Şu arkamdaki bir Yahûdî’dir! Gel de onu öldür!’ diyecektir.”(Müslim, Fiten, 80)

Abdullah bin Ömer (ra) bildirdi: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu:

"Yahûdîler sizinle savaşacaktır! Fakat netîcede siz onlara musallat kılınacaksınız! Öldürme o kadar şiddetli olacak ki, bir kaya parçası: ‘Ey Müslüman! Şu arkamda duran kişi bir Yahûdî’dir. Onu öldür!’ diye haber verecektir.”(Müslim, Fiten, 81)

Ebû Hüreyre (ra) bildirmiştir: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu:

"Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, gel de onu öldür!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.”(Müslim, Fiten, 82)

Evet, Ahir zaman Peygamberi (asv) buyuruyor:

“Müslümanlar, Yahudilerle harp etmedikçe kıyamet kopmayacak. Harp olacak ve Müslümanlar onları yenip öldürecekler. Öyle ki, Yahudiler ağaç ve taşların arkasına saklanacaklar, o ağaç ve taşlar konuşarak, 'Ey Müslüman, ey Allah’ın kulu, arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür.' diyecek. Sadece arkad ağacı haber vermeyecek, çünkü bu ağaç, onların ağacıdır.” (Ennihaye, cilt 1, shf. 87, 103, 104, 117; İbni Mace, cild: 2, shf: 1363; Müslim, cild: 4 Shf: 2239)

Hadiste adı geçen arkad ağacı, Kâmus’ta “Sincan dikeni” veya “Yahudi ağacı” olarak belirtilir. Anadolu’nun muhtelif bölgelerinde ise Karaçalı, Karadiken, Kunar, Çalıtohumu, Çalıdikeni, Çeşmizen ve Hz. İsa (as) dikeni gibi çeşitli isimler altında tanınır. Boyu iki-üç metre olan bu ağacın Lâtince ismi “PALIURUS SPINA CHRISTI”dir.

Tehlikeli dikenlere sahip olan bu ağaç, Filistin havalisinde Yahudiler tarafından hâlen çok yaygın bir şekilde dikilmektedir...

“Onlar toplu olarak sizinle savaşmazlar, ancak müstahkem şehirlerde yahut surların ardında sizinle savaşmak isterler. Kendi aralarındaki çekişmeleri oldukça çetindir. Sen onları toplu sanırsın, oysa onların kalpleri dağınıktır. Öyledir, çünkü onlar aklını kullanmayan bir topluluktur.”(Haşr, 59/14)

Bundan yıllar önce gazetecilerin, İsrail Devleti’nin o günkü başbakanı Şimon Perez’e “Kur’an-ı Kerim, sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor.” diye hatırlattıklarında, Perez şu cevabı vermişti:

“Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelsin, düşünürüz.” (Tercüman Gazetesi, Ergun Göze, 1986)

Hadislerde Müslümanların Yahudilerle savaşacakları açık bir dil ile bildirilmiştir. Bu savaşta Müslümanların saldırgan taraf olmayacağını da hadîslerin metninden anlamak mümkündür. Müslümanlar dâvâlarında haklı bulunacaklardır. Bundan dolayı Müslümanlar; Müslüman olsun gayri müslim olsun dünya kamuoyunu arkalarına alacaklardır. Hadiste taş ve ağacın konuşması, insanlığın ortak vicdanına, yani dünya halklarının ortak sesine teşbihtir.

Demek, dünya kamuoyu Yahudileri tasvip etmeyecektir. Ancak Yahudileri saldırganlıklarında tasvip eden, onlara destek veren, onları koruyan ve kollayan ve onlar adına savaşan bir kavim olacaktır. Bu kavim, istikbali çok net gören Peygamber Efendimiz (asm) tarafından “Garkad Ağacı” olarak tasvir ve teşbih edilmiştir.

O zaman henüz kurulmamış olan Basra ve Bağdat şehirlerinin kurulacağını ve buralarda Müslüman halkın yaşayacağını Allah Resûlü (asm) mucizevî bir şekilde haber vermiştir. Nitekim bu hadis-i şerife Üstad Bedîüzzaman Hazretleri de temas etmiştir.

Bilindiği gibi hicrî 656 tarihinde Bağdat bir kez de Hülâgu tarafından yakılıp yıkılmıştır. Böylece Benî Kantûrâ’nın yorumu çıkmıştır. Fakat günümüzde Yahudilerle dirsek teması bulunan Amerika ve İngiltere’nin Bağdat’ı ve Basra’yı yeniden yakıp yıkması, Benî Kantûrâ zulmünü, bu defa Yahûdîlere destek veren Garkad Ağacı teşbihiyle birlikte, bir defa daha gündeme getirmiştir.

Günümüzde Yahudi fitnesinin Orta Doğu’yu ne derece ateş cehennemine çevirdiği malûmdur. Hadislerden anlaşılan odur ki, Yahudiler bozguna uğratılıncaya kadar bu savaş ahir zamanın acı bir musibeti olarak devam edecektir. Allah hayıra tebdil eylesin.


Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet
 

Ahmet.1

Well-known member
Mâide, 82. Ayet: İman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şiddetlisi olarak yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulursun. Ve yine iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "Biz hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Çünkü onların içlerinde keşişler ve rahipler vardır. Ve onlar büyüklük taslamazlar.
 

Mimsacid

Yeni Üye
ÜÇÜNCÜ DAL:
Kıyamet alâmetlerinden ve âhirzaman vukuatından ve bazı a'malin fazilet ve sevablarından bahseden ehadîs-i şerife güzelce anlaşılmadığından, akıllarına güvenen bir kısım ehl-i ilim onların bir kısmına zaîf veya mevzu demişler. İmanı zaîf ve enaniyeti kavî bir kısım da, inkâra kadar gitmişler. Şimdi tafsile girişmeyeceğiz. Yalnız "Oniki Aslı" beyan ederiz.
Birinci Asıl:
Sözler - 341
Bu hususta zikrettiğiniz ayet ve hadislere bir de oniki asıl penceresinden bakarsak nasıl olur ?..
 

Huseyni

Müdavim
ÜÇÜNCÜ DAL:
Kıyamet alâmetlerinden ve âhirzaman vukuatından ve bazı a'malin fazilet ve sevablarından bahseden ehadîs-i şerife güzelce anlaşılmadığından, akıllarına güvenen bir kısım ehl-i ilim onların bir kısmına zaîf veya mevzu demişler. İmanı zaîf ve enaniyeti kavî bir kısım da, inkâra kadar gitmişler. Şimdi tafsile girişmeyeceğiz. Yalnız "Oniki Aslı" beyan ederiz.
Birinci Asıl:
Sözler - 341
Bu hususta zikrettiğiniz ayet ve hadislere bir de oniki asıl penceresinden bakarsak nasıl olur ?..

On iki aslı buraya kopyalayabilir misiniz ?
 
Z

Ziyaretçi

Misafir
Müslümanların sonunu nasıl görüyorsunuz ? Musluman ülkeler hiçte iyi durumda değil ! Türkiye’de ise tartıyı doğru tartan çok az insan var . Muslumanların sonu şu an yahudillerinkinden daha kötü görünüyor . Neyse ki Allah’ın verdiği sözden dolayı islamın sonu tatbiki hayırlı olacak .
 
Üst