Tecrübeleriyle güldürürken düşündüren eski kabadayılardan Ali Tuncay abimiz

• Konbuyu başlatan Tarihci19
  • Başlangıç tarihi
T

Tarihci19

Misafir
Kardelşlerim vaktiniz varsa mutlaka bu videoyu izleyin.Ali Tuncay abi izmirin eski kabadayılardandır kendisininde anlattığı üzere 40 yaşına kadar yapmadığı menfi şey kalmamıştır fakat 40 yaşında Hocaefendi nin vaazına binbir hile ile götürülmüş ve iman a kavuşmuştur. Bu videoda başkalarıda aynı hataları yapmasın diye tecrübelerini anlatıyor abimizin uslubu biraz eski günlerinden :) şunuda belirteyimki sadece erkeklerin bulunduğu bir ortamda çekilmiş bir video başlarda sadece gırgır gidiyor ama ilerde İmam Rabbani ve Mevlana dan bahsediyor.. Şununda garantisini veriyorumki daha evvel bu abiyi izlemediyseniz daha evvel hiç bu kadar gülmemişsinizdir.. izleyin kopacaksınız:)

[googlevid]4656938118854942046[/googlevid]​

hasret

Well-known member
sen düzeltte sonra söyle dimi,,
ama allah razı olsun merak ediyorum bu abiyi,bir arkadaşımdan duymuştum..._________________________________________________Abi vallahi maksatlı sormuyorum,hani öyle düşünürsün falan,,
bu vidyo surekli takılıyo izlerken,buna bi el atsan,bir de bunu nerden kaydettin,pc ye indiricem

T

Tarihci19

Misafir
hasret ' Alıntı:
sen düzeltte sonra söyle dimi,,
ama Allah razı olsun merak ediyorum bu abiyi,bir arkadaşımdan duymuştum...

yo ben düzltmedim, önce ideoya bakmaan demeki google de yri değişmiştir yzmıştım ora baktım videoya çlışıor ve o mesajımı sildim bir üstteini yazdım.. zaten ben düzelteydim son düzenleme Tarihci yazard oysaki şimd « Son Düzenleme: Ağustos 18, 2007, 03:18:45 Gönderen: Lemalar » yazıyor..

bu abi dehşet bir abi mutlaka izleyin inşallah. ama sonuna kadar izleyn..

hasret

Well-known member
Abi bir soru sorduk dimi,bu vidyoyu nerden kaydettin buraya,pc ye indiricem,,
bu arada lemalar abiye teşekkürler,önce sadece adres vardıve acılmıyordu...

T

Tarihci19

Misafir
sorunu şimdi gördüm şimdi cevaplayım, bakmak için gec kaldım ama afbuyur..takılması kuvvetle mutemelki bağlantıdndır..saya o adresten izlemişti, daha sonra lemalar düzeltmişti,, bende adresten deneyip izlemiştim,, bu video bende var ben bi forumdan indirmiştim ama baya oldu,, şimdi you tube den indirebilirsin ama orayada parca parca vermişler galiba bende başka bir yerde verdiği sohette var ama onuna tamam nıette yok kısım kısım parcalayarak vermişler hep.. ya da sen bana adresini vereceksin ben sana göndereceğim cd olarak..

katremisal

Active member
abim bu ne yaaaaa olmazki çok argo abi izleyemedim zaten matrak bi fıtratım var bu espiriler bilinç altımıza yerleşr sonra.yok abim be safi zihnimiz idlal olur.hem adam silleme standbcı

T

Tarihci19

Misafir
kaç tane standup çı İmam Rabbaninin sosuzluk tarifini anlatıyor? kaç standup çı Mevlananın kitabında neler dediğinden, yumrtadaki Allah mühründen bahsediyor? siz o yanlarını görmemezlkten gelin, başlarda biraz gırgr gidiyor ama ileri doğru fena açılıyor hakikatler,, adam izmirin eşrefpaşalısı 40 yaşına kadar aeist her yolu görmüş, 40 yaşından sonra girmiş bu daireye, eski uslubunu tamamen atamamış o kdar olur :)

katremisal

Active member
abim kesip koysaydın videoyu bari ilk kısmı olağan bi argo uslupla başlıyo rica ederim bu sonunda neyden bahsederse etsin isterse kuran okusun bence mutabık değil_________________________________________________Hiçbir müfsid ben müfsidim demez.

Daima suret-i haktan görünür.

Yahut bâtılı hak görür.

Evet, kimse demez ayranım ekşidir.

Fakat siz miheng e vurmad an almayınız.

Zira çok silik söz ticare tte geziyo r.

Hattâ benim sözümü de, ben söylediğim için hüsn-ü zan edip tamamını kabul etmeyi niz. Belki ben de müfsidim. Veya bilmed iğim halde ifsad ediyor um.

Öyleyse, her söylenen sözün kalbe girmes ine yol vermey iniz.

İşte, size söylediğim sözler hayali n elinde kalsın, miheng e vurunu z.

Eğer altın çıktıysa kalbde saklayınız. Bakır çıktıysa, çok gıybeti üstüne ve beddua yı arkasına takınız, bana redded iniz, gönderiniz.

T

Tarihci19

Misafir
katremisal ' Alıntı:
abim kesip koysaydın videoyu bari ilk kısmı olağan bi argo uslupla başlıyo rica ederim bu sonunda neyden bahsederse etsin isterse kuran okusun bence mutabık değil_________________________________________________

yani bir iki argo kelime sana Kuran dan İman hakikatlerinden daha tesirli geldiki onlar var diye Kuran andan hakikatten vazgeciyorsun(izlmekten),, oysaki Kuran ın ve iman hakikatlerinin hatrına argolara katlanman gerekirdi... yani argo var diye hakikatlerden gecmek yerine, hakikatler var diye agoya göğüs germen gerekirdi.. ama sen bilirsn zorla değil elbette istemiyorsan izleme inşallah..

katremisal

Active member
Hazreti imamı şafii demiş ki yolda günaha girmek ihtimali varsa cuma namazına gitme.

düşün ki cuma namazı şeari islamiyeden bir farzdır.

Kuran iman tek onun ağzında olsa gidip dinleriz, ama küfürsüz de güzel şeyler anlatanlar var.

haramın terki vaciptir. Bir vacip çok sünnetlere mukabil gelir.

"Kötü ahlak ameli güneşin karı erittiği gibi eritir. (Hadisi bil mana)"

T

Tarihci19

Misafir
elbete istediğinizden dinleyebilrisiniz lafım ona değil, lakin """""""bu sonunda neyden bahsed erse etsin isterse kuran okusun""""" bu hoş bir cümle değil bence, Kuran hafife alnmış bu cümlede..

katremisal

Active member
abi ben hafızım benim lafım kurana değil .
Aynı dükkanda satılamayacak şeyler bunlar: ahlaksızlık ve kuran hakikatları

_________________________________________________Kü für baz nuuur cu . is te mi yo ruz.

gülmek isteyen necmi abiyi dinlesin.

bu sitede küfür eden banlanır.

kayýp_gül

Well-known member
gülmekten ziyade düşünecegimiz cok daha fazla seyler var.bir insanın imana gelmesi...
Alışkanlıklar halat gibidir,her gün bir lifini öreriz,zamanla koparamayız.hayatında her türlü alışkanlıgı değiştirmek cok zordur ama imana gelmesi ve yaşamaya çalısması takdir edilecek bir konudur...